Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így, hogy a magyar élelmiszerá...

Így, hogy a magyar élelmiszerárak ugyanannyiba kerülnek, mint pl Németországban, nem kellene az átlagfizetésnek is 2-3ezer eurónak lennie, mint ott?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 18:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
33%

#18

Így van, le vannak döbbenve, én is le voltam döbbenve, hogy milyen olcsó AHHOZ KÉPEST AMENNYI A FIZETÉS. (Én Passau-ban CNC-zek, 2000 Euro felett keresek.) De ugyanebből a fizuból Magyarországon még jobban be tudnék vásárolni!

Most hiába kezdek el személyes élményt mondani, hogy milyen cuccot mennyiért vettem. Bárki süketelhet erről akármit. Fel kell csapni az akciós újságokat és összehasonlítani, ugyanezt teszik azok is, akik összeállítják százalékosan.


" lehet, hogy vannak dolgok amik dragábbak, de összessegében sokkal több mindent tudsz megvenni, mint otthon ugyannyi penzből"

Nagyon jó, ugyanezt mondom. DRÁGÁBBAK, de nem a fizetéshez, hanem egymáshoz viszonyítva.

2023. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
de mondjuk azt tegyük hozza, hogy az utobbi időben (kb 1 eve) jelentősen dragult mindent a valsag, haboru miatt. de meg igy is jobb, mint otthon.
2023. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Minden országban drágult kb.
2023. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak német országban olcsóbb de lassan minden hol olcsóbbá bevásárlás mint itt. Romániába és Olaszországba gyakran járok munka miatt.

Román kis határokon ahol 2 éve sose volt 2 autónál több előttem most sorok vannak magyar rendszámos autókból akik mennek át bevásárolni.

Olaszban a száraz tészta és a KV kb a fele mint magyar országon. Fogkrém is sokkal olcsóbb. A déli gyümölcs kicsit olcsóbb de sokkal jobb minőségűbb. Abból és több ládával szoktam hozni.

Tonhal konzervet magyar árhoz képest gombokért adják.

2023. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokkal jobban élünk Németországban. A boltban valami olcsóbb is, mint Magyarországon, miközben a fizetés köszönőviszonyban sincs a magyarral. Egy fizetésből jobban kijövünk, mint Magyarországon kettőből. Ugyanazzal a munkával. Az a baj, hogy a magyar alávaló, szolga népség és ezt a vezetés ki is használja.
2023. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod az a magyar, aki kimegy Németországba dolgozni pont az árakon van ledöbbenve, hogy minden milyen olcsó."


Mi meg Németországban élünk tartósan és mindig mikor hazajövünk döbbenünk meg azon, hogy középárfolyammal átszámolva itthon sok minden még drágább, mint kint. Pláne, hogy sokszor a minőség is rosszabb. Persze nyilván van ami Magyarországon olcsóbb, pl. Az ecet jut eszembe most, vagy a kézfertőtlenítő. Ez a 36% max úgy jöhet össze ha a Rewe-t nézed, mert az tényleg drága (Pl. Csicseriborsó konzerv Aldiban 49 Cent volt, Reweben 1.89 Euró amikor még néztem) de az Aldi, Lidl, Kaufland olcsó. De nem vásároltam eleget Magyarországon, hogy pontosan meg tudjam állapítani, ezt csak abból szűrtem le ahogy nézegettem itt az árakat az egy hét alatt.

2023. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Rokonom németbe dolgozik.

Hazajár 2-3 havonta. Ami a "legviccesebb" hogy nem vásárolja be magát idehaza mert ahogy mondja vagy drágább itthon vagy kb egyforma. Sőt most már ő hoz haza kaját. Mielőtt hazaindul beugrik egy boltba és anyámmal beszélnek mit hozzon. Egyedül a hús ami drágább de kis fagyasztórész miatt nem visz ki húst mert alig fér.

Nem szégyen ez?

Itthon 2 jobban kereső ember nem tud ugy megélni mint ő kint egyedül (szállását biztosítják, önálló lakás) Ez megint szégyen...

2023. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
#28 Nem úgy volt, hogy a németek éhenfagytak? Egész biztosan Németországban dolgozik rokonod így, hogy elvileg a fidesz szerint ott mindenki halott?
2023. júl. 14. 08:48
 30/30 anonim ***** válasza:

Hogy a fuxba fagynának éhen, amikor nem is léteznek.


[link]

2023. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!