Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balos nők általában trágárok?

A balos nők általában trágárok?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy a balos, nagyon felvilágosult nők sokszor olyan trágár módon beszélnek, hogy a férfiakat is megszégyenítik. Lehet ez a stílus direkt lázadás az ellen, hogy a konzervatív világképben a jólneveltséget tartják inkább vonzónak és hosszú évszázadokon keresztül ez volt az elvárás, ez meg sokkal szabadosabb. Meg azt is örökké kihangsúlyozzák, hogy ők nem akarnak szülni és nem kéne támogatni a családokat, pedig ez szerintem magánügy, nem kéne mindenki orrára kötni.

2023. jún. 8. 10:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

"Úgy általában a jobboldali emberek kulturáltabbak, jobban tudnak viselkedni, mint a baloldaliak."


Na ez sem semmi állítás. Ez pontosan ugyanaz a véleménybuborék, mint a kérdezőnél: gondolom, minden számodra kedves ismerősöd nagyjából jobbos, a "balosokra" meg főleg akkor asszociálsz, amikor részegen visongó tiniket, káromkodó diáktüntetőket, vagy a tv-ben a pride-ot látod.


Közben a jobboldali statisztikákból elegánsan kifelejted a tipikus futballhuligánokat, az őskonzervatív falusi prolikat, a libsiző, libernyákozó, csicskázó online taplókat, amik nem éppen támasztják alá az állításod.

2023. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
#11 Nem felejtek ki senkit. A pesti libbant prolikat sem, akik alapból lenézik a falusiakat, tolakodnak a BKV-n, nem engednek utat a járdán, szemetelnek, stb. Egyébként jobbos és balos ismerőseim, sőt barátaim is vannak.
2023. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem felejtesz ki senkit, de valahogy megint csak a baloldali negatív sztereotípiáiddal lövöldözöl vissza. :D
2023. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem sztereotípia. Pesten élek, és vidékről költöztem fel, tehát van összehasonlítási alapom - és mint tudjuk, Pesten az emberek többsége balos, vidéken jobbos. Plusz ahány normális embert ismerek Pesten, az szinte mind vidékről költözött fel.
2023. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
25%

"Pesten az emberek többsége balos, vidéken jobbos. Plusz ahány normális embert ismerek Pesten, az szinte mind vidékről költözött fel."


És ez nem sztereotípia? :D Ami leírtál, az a sztereotípia definíciója, megfűszerezve a hamis okozat és csúszós lejtő érvelési hibákkal. A számodra szimpatikus emberek általában nem pestiek, a pestiek többsége balos, abból egyáltalán nem következik az, hogy ha látsz egy antipatikus embert Budapesten, akkor ő balos.


De amúgy én nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy úgy érvelsz a jobboldaliak kulturáltabb viselkedése oldalán, hogy a nagyvárosi libsi sztereotípiákat behozod, de a tipikus jobbos negatív viselkedésmintákat kihagyod a számításból.

2023. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#11 de, kifelejtesz, pl bájer zsótit is, vagy a dildós zsótit, vagy az átlag orbànimádó 1 fogú nyuggereket.

Bár ha a magukat jobbosnak nevezők egyetlen dolga az lenne, hogy csak büdös bunkók az nagyon jó lenne. De sajnos ennél sokkal kártékonyabbak...

Neked nincsenek jobbos ismerőseid, mert te a fideszes komcsikat nevezed jobbosnak, de a kádár rendszer újjáépítésével, állami árszabással, szovjet barátsággal, a legkevésbé sem vagytok jobbosnak nevezhetők.


És mindenkit, aki nem a ti degenerációtokat élteti, balosnak nevezel.

2023. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#14

Vidéki vagyok és valóban jobboldali. De ettől még rühellem a Fideszt, amit ezek művelnek az már sok éve túlmegy minden határon.

2023. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem - jó értelemben véve - nem az érdekelt, hogy te vidéki vagy, vagy jobboldali, vagy bármi más. Én csak azzal vitatkoztam, hogy a jobboldaliak kulturáltabban viselkednének. Az, hogy a bp ellenzéki város, és Bp-en sok a bunkó, akkor az ellenzékiek bunkók, nagyon hamis következtetés.
2023. jún. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!