Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldaliak, szerintetek...

Jobboldaliak, szerintetek emberileg kevesebbet ér valaki, ha nincs családja?

Figyelt kérdés

A kormányközeli médiában rendszeresen nyomják ezt a témát, hogy a házasság, a gyermekvállalás megkerülhetetlen dolog az ember életében és mit kell tenni azért, hogy a fiatalok akarjanak családban élni. Sokszor elhangzik olyan vélemény, hogy csak az adja tovább az életet, akinek az unokája is akar majd családot és aki nem szül, annak nem számít a haza, stb.

Persze az igaz, hogy a másik véglet sem jó, amikor valaki nagyon hangoztatja, hogy ő nem akar és kritizálja a családtámogatási rendszert, de ez szerintem csak egy hangos kisebbség. A többség csak próbálja élni a maga kis életét, az is lehet nem talál párt, az egészségi állapota nem teszi lehetővé vagy csak simán nem érdekli annyira a dolog. Mégis úgy próbálják beállítani, hogy azzal az emberrel valami nem kerek, aki nem szeretne családot és ez szerintem ez nem igaz, ennél sokkal összetettebb ez a téma.



2023. jún. 27. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

"kritizálja a családtámogatási rendszert"

A családtámogatási rendszer objektíve rossz, szóval ezt normális kritizálni.

2023. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon jó kérdést tettél fel, mondom ezt Fidesz szavazóként.

Én jobboldali/konzervatív/ illiberális lettem az idők során, de pl a vallás nagyon távol áll tőlem.

Viszont elfogadó típusú is vagyok, legyen az homoszexualitás, vagy éppen a szingli, vagy gyermeket vállalni nem akaró pár.

Az értékrendem szerint a nő és a férfi kapcsolatot tartom helyesnek.

A gyermekvállalás nálam olyan kérdés, amire azt mondom ( sajnos csak egy gyerekkel, de legalább eggyel), hogy szuverén jogod eldönteni... viszont azt is gondolom, hogy egyrészt társadalmi szempontból jó lenne, ha minél több gyermek születne, az élet rendje is az, hogy élünk, utódokat nevelünk, meghalunk, ők a " helyükbe" lépnek.

Ráadásul azt is gondolom, hogy a gyermekvállalás olyan élményt, olyan tudást is ad az embernek, ami nélkül " szegényebb"...

De még egyszer mondom, ezt mindenkinek magának kell eldönteni!

2023. jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

a kérdés oldalfüggetlen...ha valaki akarja, akkor látja a családi vitákat, a gyerekek szeme előtt ütlegelő apát, a folyamatos ordítozást, ennek fényében egy békés, egyedül élő ember kimondottan a társadalom gyönygyszeme...


Amúgy az többet ér, akinek van családja, öt gyereke, három szeretője, több kocsija, testőrök kísérik, és mindenkit legázol?

2023. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

"Sokszor elhangzik olyan vélemény, hogy csak az adja tovább az életet, akinek az unokája is akar majd családot és aki nem szül, annak nem számít a haza, stb."

Mutasd már meg, hogy ez hol és kitől hangzott el, mert amikor konkrétan kell bemutatni, akkor rendszeresen kiderül, hogy a kormánypártok tagjai és a hozzájuk kapcsolható média még csak hasonlót se mondott, ez néhány vélemény egyes emberektől vagy éppen a mi hazánk politikusaitól - de gyakran csak olyan ellenzékiektől akik kitalálnak valamit és azt hazudják, hogy ezt mondja a kormány.

"Mégis úgy próbálják beállítani, hogy azzal az emberrel valami nem kerek, aki nem szeretne családot és ez szerintem ez nem igaz, ennél sokkal összetettebb ez a téma."

Micvel az emberi élet lényege, hogy azt tovább adja az utódainak, ha valakinek nem lesz gyereke akkor az élete nem is "kerek".

De ettől még ez nem azt jelenti, hogy ne lenne értelme az életének vagy bárki megszólná azt akinek nem lehet gyereke. A társadalom akkor is halad előre ha vannak olyan tagjai akiknek nincsen gyerekük, hiszen vannak olyan feladatok amiket család mellett nem is lehet rendesen végezni és vannak emberek akik akkor is fontosak a társadalom számára ha nincsenek saját gyerekeik. Ilyenek akár nagy tudósok, katonák, szerzetesek is lehetnek.

A kérdésed alapvető tévedést állít.

A mostani kormányzat nem azokat bírálja akiknek nincs gyereke vagy akik nem akarnak gyereket. Alap, hogy nem szólnak bele - és nem is akarnak beleszólni az emberek magánéletébe.

Azt bírálják akik MÁSOKAT arra akarnak rávenni, hogy ne legyen gyerekük, ne alapítsanak családot, pedig maguktól azt tennék.

Azokat bírálják akik hazudnak másoknak és olyan ostobaságokkal próbálják negatívan befolyásolni a fiatalokat, hogy egy gyerek árt a Földnek, hogy a gyerekvállalás káros a társadalomnak, a gyermek születése romba dönti a szülők életét vagy hogy egy gyermek kihordása az anya teste elleni erőszak lenne. Az ilyen aljas, ostoba alakok és ezek hatása ellen beszélnek.

A családtámogatási rendszer megteremti a szabad döntés lehetőségét. HA AKAR valaki, akkor most tud gyermeket vállalni, mert nem jár együtt a teljes elszegényedéssel, állásvesztéssel és a kereső emberek közül való kiszorulással. HA AKAR egy fiatal gyermeket akkor dönthet úgy, hogy megteszi akár még egyetemistaként is, de akár 40 évesen is, mert a kormányzaton keresztül a társadalom segíti benne.

Onnan pedig már szabad döntése mindenkinek, hogy él-e ezekkel a lehetőségekkel vagy sem.

Az pedig, hogy kell-e gyerek a teljes élethez az egyértelmű. Aki úgy gondolja, hogy neki nem kell, az is rádöbben mire nyugdíjas korba kerül, hogy nagy baromságot csinált és elszalasztotta a lehetőséget. De akinek meg valamiért nem lehet gyereke, mert biológiailag volt akadálya vagy egyszerűen társat nem talált hozzá, az is tud szép, egész és teljes életet élni ettől még. Csak ne hazudjuk azt, hogy nem lett volna jobb neki ha sikerül és gyereke IS van!

2023. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
4# es tökéletesen egyetértek veled 👍
2023. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

#4

"Mutasd már meg, hogy ez hol és kitől hangzott el"

Amúgy rólad beszél a kérdező.


"Micvel az emberi élet lényege, hogy azt tovább adja az utódainak, ha valakinek nem lesz gyereke akkor az élete nem is "kerek"."

Na, ez pl. hatalmas hülyeség és értelmes ember ilyet nem mond.


"A kérdésed alapvető tévedést állít.

A mostani kormányzat nem azokat bírálja akiknek nincs gyereke vagy akik nem akarnak gyereket."

Egyrészt, de, bírálja azokat a kormány, ahogy pl. te teszed most.

Másrészt, szándékosan olyan támogatási formákat hoz, ami miatt ez nem csak szóban jelenik meg. A jelenlegi támogatási formák gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítették, hogy valaki egyedül lakáshoz jusson.


"egy gyerek árt a Földnek, hogy a gyerekvállalás káros a társadalomnak, a gyermek születése romba dönti a szülők életét"

Ezeknek egyébként van alapja, szóval igazán nagy szellemi fogyatékosnak kell valakinek lennie, hogy ezeket ostobaságnak hívja.

A túlnépesedett Föld bizony rossz, ami miatt ilyen szempontból gyereket vállalni nem jó.

A magyar társadalomnak ez tényleg káros, mivel már jelenleg sem működik az oktatás és egészségügy. Le van terhelve és extra gyerekszám ezen rontana.

És a harmadik, az simán igaz. A gyerek megszületése után a szülőknek elég komolyan át kell szervezni az életüket, mert a gyerekre kell vigyázni, nevelni, ami miatt a korábbi életmódjuk rombadől.


"A családtámogatási rendszer megteremti a szabad döntés lehetőségét."

Na, ez az, amit sosem teremtett meg.

A családosok nem kerültek közelebb egy anyagilag biztonságosabb élethez, mivel a legtöbb támogatás beépült az árakba, pl. lakás vásárlás.

Azt érte el, hogy az egyedülállók az utcára költözzenek, mert nem tudják kifizetni a lakásárakat.


"Az pedig, hogy kell-e gyerek a teljes élethez az egyértelmű. Aki úgy gondolja, hogy neki nem kell, az is rádöbben mire nyugdíjas korba kerül"

Az a helyzet, hogy nem.

Ez tipikusan azok gondolják, akiknek igazából pszichológusra van szükségük és nem családra. Valójában a gyereket nagyon kevesen sírják vissza öreg korukra.

2023. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán jobboldali vagyok, de utálom ezeket a kategóriákat...

Ez, hogy "nincs családja" számomra értelmezhetetlen. Mondjuk én nem csak az "apa-anya-gyerek" kapcsolatot értelmezem családnak, hanem a szülőket, testvéreket, akár távolabbi rokonokat. Én nem vagyok házas, nincs gyerekem. De természetesen van családom.

Ha a kötelező gyerekvállalás a kérdés, akkor én úgy gondolom, hogy egyedülálló, gyerektelen nagynéném, aki az orvosi hivatásának szentelte az életét, többet tett az emberek javára, mint a gyerekesek túlnyomó része. Persze, szép hivatás a gyerekvállalás, de közel sem csak ebben lehet kiteljesedni. Semmivel nem kevesebb az, akinek nincs.

2023. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

A képlet egyszerűbb, mint sokan képzelnék - és ezt politikailag el nem kötelezettként vélem így:

Jelenleg többen élünk Magyarországon, mint amennyi embernek tisztes megélhetést képes biztosítani ez az ország.

Szükségtelennek vélem, hogy diszkriminatív szabályok mentén legeneráljunk egy második Ratkó-korszakot, - amely "eredményei" miatt torzultak a korosztályok közötti arányok és most szívjuk.

A harmadik gondolatom az a témakörben, hogy ameddig a nem esztelenül szaporodók adói, járulékai, befizetései arra jók, hogy bőkezűen újraosztogassák diszkriminatív módszerekkel, addig több, mint tisztességtelen eljárás negatív színben feltüntetni, savazni őket bármilyen szinten is!

A jelenlegi kormány ámokfutásából egészségügyi okokból kényszerűen kimaradókat már nem is említem, - azokat, akik biológiailag vagy pszichésen, mentálisan alkalmatlanok a kényszerű megfelelésre!

Teljes mértékben nélkülöz minden józanságot az ilyen mércék felállítása és az ezek mentén zajló tudatos gyűlöletkeltés az aktuális kormány részéről.

A példa kedvéért említem meg, hogy ha adók észszerű felhasználása kerül előtérbe, akkor már inkább sokkal hasznosabb lenne az egyházi élet közéletből kiszervezése, - milliós nagyságrendű lakosságból pár százezret számláló réteg hobbijába áldozni milliárdokat sokkal nagyobb pazarlás, mint a mindenki számára egyenlő feltételek biztosítása lakáshoz jutáshoz vagy hasonló.

A "Fogy a magyar" dvd már lejárt, "elvtársak" - egy olyan országban, amely túlnépesedett és nem képes még annyi embernek sem tisztes megélhetést nyújtani, mint amennyien jelenleg élnek benne!

2023. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7

"na, megjött a " fröcsögő"...te tényleg ilyen hülye vagy, vagy fizetnek érte??"

Minden amit leírtam az kutatásokkal, statisztikákkal már mért, kutatott és ismert információ.

Sokat elmond rólad, hogy szerinted a tények, azok hülyeségek. Gondolom szerinted a Föld is lapos.

2023. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
#7 Én nem a tízes vagyok, de itt csak te fröcsögsz. Vedd észre magad, mert szülőkènt nagy bajban leszel ezzel a hozzààllàssal.
2023. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!