Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek-e Orbánékkal,...

Egyetértetek-e Orbánékkal, hogy csak a nőnek született nők élhessenek a nők 40 éves korkedvezményes nyugdíjazásával?

Figyelt kérdés
2023. júl. 17. 17:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon át kellene alakítani az egész nyugdíjrendszert.

Eleve a nemek megkülönböztetése értelmetlen.


Ha nagyon szelektálni kellene, akkor a munka jellegét kellene figyelembe venni.

A nehéz fizikai munkát végzőknek kellene hamarabb nyugdíjba menni, aki pedig vállalkozó volt az később kapjon nyugdíjat, akkor is ha fizette a járulékokat.

Vagy, aki egész életében parlamenti képviselő volt pl.

2023. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
22%

"Ettől még a személyi igazolványában ő nő, a női öltözőbe megy be.

Akkor jogilag nő."



Hát itt nem.


"És ha valaki nőnek született és transzként férfivá operáltatja magát?"

Gondolom akkor is megkapja a nyugijjat. Vagy nem?

2023. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy addig csűrik csavarják, meg lesz majd EU-s bírósági kényszer is, hogy a végén egy transznő 40 év munkaviszony után mehet nyugdíjba. Ekkor itt jön a hatalmas bökkenő, mert mi van akkor, ha ötvennyolc évesen jutott eszébe nővé lenni, mikor is meg van a 40 év munkaviszony. Nyilván ilyenkor az lenne valamennyire is igazságos, hogy arányosítjuk a férfiként eltöltött munkaviszonyát a nőként eltöltött munkaviszonyához, vagyis 40 letöltött év ide vagy oda, 64,5 évesen mehetne csak nyugdíjba. Ha nem így lenne, akkor 40 év munkaviszony után hirtelen férfiak tömegeinek jutna eszébe hogy igazából ők nők valójában, és lófaxt akarnak ők már dolgozni, inkább kérnék azt a nyugdíjat. Tegyük még a képletbe, hogy van eu-s bírói precedens, hogy ahhoz hogy elismerjenek valakit transznemű nőnek, nem kell semmilyen műtét, meg hormon, elég ha valaki azt mondja, hogy én mostantól nő vagyok.
2023. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ha transz férfi, akkor ő férfi.

Ez van. Nyilván a transzneműekre hátrányos ilyen esetben.


Innen is látszik, hogy nem oké a nemek megkülönböztetése.

Már fasizmusnak mondanám.

Ha valaki férfi, akkor másodrendű állampolgár?

2023. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

Magyarul akkor egy nő, aki átoperáltatta magát férfivá, nyugdíjba mehet 40 év után? :D

Szerintem nem gondolta át rendesen a legújabb transz-hergelését a csuti zsírdisznó :DD

2023. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
16%

A legjobb amúgy az állami nyugdíjrendszer megszüntetése lenne.

Totál lehúzás, életképtelenné neveli az embereket, és bizony a munkavállaló teljes kizsákmányolása.

Sokkal jobb lenne ha mindenki maga gondoskodna az öreg koráról, nyilván ez a diktatúrának nem kedvez, ami a szavazóbázisát a kiszolgáltatott öregekre alapozza.

2023. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, már megint ez a hülyeség!
2023. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
11/17 Az volt amit leírtál, ezt vette el a fidesz.
2023. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
25%
11 miért kéne figyelembe venni a munka jellegét? Én nem azért lettem értelmiségi mert ügyetlen vagy gyenge lettem volna fizikai melóhoz hanem előre gondolkodtam és rájöttem hogy 60 fölött már nem leszek olyan kondiban mint amilyenben harmincasként. Persze most az a módi hogy nem gondolkodok előre hanem majd akkor ordítok mikor fáj. Pl tanárok emberemlékezet óta rosszul kerestek aztán sokan meg vannak hökkenve hogy a színrelépésük tiszteletére sem változott mindez
2023. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%

#19


Mondjuk azért, mert aki fizikai munkát végez, az végzi a büdös munkát, amit senki se akar.


Szerinted rendben van, hogy aki 40 fokban betonozza az utakat vagy építkezésen dolgozik, az 70 éves koráig dolgozzon, meg az is, aki klímás helyen egy irodában?


Ezért van szakmunkáshiány, ezért kellenek vendégmunkások, mert a ganéj munkát senki nem akarja vállalni.

Miért is vállalná, ha semmi előnye nincs!


Akkor egy nő milyen jogon akar hamarabb nyugdíjba menni, aki mondjuk titkárnő volt egész életében?


A titkárnő munkáját pedig egy férfi is el tudja végezni.

Mégis többnyire a nők vannak ilyen helyeken.

A férjük jól keres, megtehetik ugye.


Másik, vállalkozó.

Bejelenti a dolgozót 4 órára, maga után meg fizeti rendesen a járulékokat, hogy bezzeg ő majd jó nyugdíjat kapjon.

Közben a vállalkozó alig dolgozik, amikor akar, kötetlenül él, még az alkalmazottat ugráltatja, amikor akarja.

2023. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!