Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akarnak kezdeni a szlovák...

Mit akarnak kezdeni a szlovák néppel azok, akik Szlovákia alias a Felvidék teljes visszacsatolását követelik?

Figyelt kérdés

Sokat lehet hallani, hogy vissza kell foglalni a Felvidéket az utolsó szemig. Tudom, hogy ez egy lehetetlen hagymázas álom, de sose tudtam rájönni és nem találtam semmi konkrétumot a neten, hogy azok, akik ebben a lázálomban élnek vajon mit kezdenének az említett terület többségi nemzetét alkotó szlovákokkal.


Történetesen a visszacsatolás egyet jelent egy nemzetközileg elismert állam önállóságának megszüntetésével. Milyen sorsot szánnak a szlovákoknak a radikális revizionisták?


Ezért volna jó, ha a Felvidék visszacsatolásának álmát kergetők írnának választ.



2023. júl. 28. 13:12
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
66%

Te neked halvány lila gőzöd nincs, csak komcsizol, amikor a kommunizmusban ugyanúgy folyt a magyarosítás a maradék kislétszámú kisebbségek ellen. Itt nem iskolabezárásokról volt szó, hanem arról, hogy az anyanyelvet tiltották ki az iskolákból. Te tudatlanul akarsz meghalni, mert nem vagy hajlandó tudomást venni a tényekről. A felvidek.ma írása nem erről szól. Akkoriban a szlovákság államalkotó szerepét még tagadták is, mert minden nem magyar náció egy söpredék volt a vezető államatyák szemében.


De, mert látom, hogy képzavarban vagy: az ezeréves elnyomás az valóban a szlovák nacionalisták szüleménye, azonban az erőszakos, mindenkit eltipró magyarosítás a reformkorban indult, amelynek kezdete az 1820-as évek és Trianon 1920-ban volt. Ezen kb. száz év alatt olyan dolgokat követtek el a magyar vezetők a nemzetiségek ellen, amely rossz a korábbi 800 év alatt nem történt meg. Egy évszázad elég volt, hogy mindenkit maguk ellen fordítsanak a magyarok. Azelőtt a magyarok, szlovákok, románok, szerbek, horvátok és egyéb népek egymást segítették a török vagy a német elleni harcokban is. De az 1800-as években és az 1900-es években még csak ezek tényét is tagadták.


A magyarosítás a célját nem érte el, mert én erről nem is szóltam, de az ellentéteket gerjesztette, mert mindennapos volt a sovinizmus, a nemzetiségek lenézése, kulturális életük elvitatása és akadályozása, sőt erre rengeteg pénzt fordítottak, gyakorlatilag feleslegesen. Attól, hogy az elsődleges cél nem valósult más hozadéka lett ennek.

Tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy ezek itt megcáfolják azt a tényt, hogy a magyarok voltak az kezdeményezők és mindez visszaütött nekik, főleg azoknak a magyaroknak, akik tömegével kerültek az új határokon túlra. A szlovákosítás az a magyarosításnak a szülöttje.

2023. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!