Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország elvileg...

Ha Magyarország elvileg "jóléti", azaz a világelit része, miért nem jön senki a 3. világból se magyar bérekből élni közénk és miért fáj ennyire a kivándorlás?

Figyelt kérdés

Pár éve elköltöztem Németországba, életem legjobb döntése volt. Azóta csak azt bánom egyedül, mi a fenének nem költöztem hamarabb? Azóta egyébként rengeteg mindent megkaptam a Fidesz-es tábortól, a hisztisebb Fideszektől olyanokat is hogy fattyú vagyok, disszidáns, sőt: hazaáruló! Nem is vagyok magyar! Amiért megléptem otthonról.

Németországból is van kivándorlás egyébként más országokba, ennél is van feljebb, de az ég világon senki nem nevezi hazaárulónak vagy nem-németnek azokat akik élnek egy jobb lehetőséggel. Egyszerűen ez abszurdum. A legkevésbé sem fáj senkinek a kivándorlás, mert ezren jönnek a helyükre, mert ez egy jóléti ország. Sokkal inkább az a para, hogy túl sokan jönnek, vagy akarnának jönni. - Magyarországon miért nem ez a helyzet?

Úgy értem, szeretjük azt hinni, hogy mi is Nyugat vagyunk, meg mi is a világ felső 25%-ában vagyunk. Viszont ez egyáltalán nem látszik a népesség vándorláson. Még egy utolsó filippínó, indiai sem költözik Mo.-ra és nem vállal munkát magyar feltételekkel. Tehát még azoknak is bérpótlást, albérlet támogatást, bónuszokat, meg minden biszbaszt kell adni a magyar adófizetők pénzéből, csak azért hogy legalja munkát végezzenek NER gyárakban. De arra már a kutya sem jelentkezik, hogy tényleg úgy éljen mint egy hagyományos magyar munkavállaló, neki kelljen fizetnie a lakhatást, a kaját, a teljes megélhetést és életvitel szerűen ott éljen. Erre még a harmadik világ leggettósabb országaiból sem találnak senkit, akivel pótolni lehetne a kivándorló magyarokat.

Miért van ez így? Akkor hát mégsem jóléti, sőt még csak nem is élhető ország világszinten sem Magyarország?


febr. 12. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért nem jönnek, mert aki már idáig eljön az miért állna meg nálunk, amikor tovább is mehet 3-5x annyiért dolgozni.
febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Olyan jóléti állam hogy az átlagfizetés 250 nettó, egy átlag albérlet meg 125 nettó + rezsi.
febr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezz vissza: A magyarok 2006-tól kezdve kb. a 2013-as első csapásig keményen ugatták, hogy "Nem kő ide jóléti társadalom! Mennyen mindenki dógozni, ne kapjon senki segélyt - persze csak én, mert én megérdemlem!".

Osztan szép lassan fel is lett számolva a jóléti társadalom (pl.: munkanélküli segély megnyirbálása, magánnyugdíjpénztár elcsaklizása, de azért egy új elitnek a CSOK kialakítása...).

febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!