Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valahol ironikus, hogy pont...

Valahol ironikus, hogy pont abból lett Mo-on földindulás, hogy egy ártatlan embernek elengedtek egy kis büntetést, nem?

Figyelt kérdés
Ellenzékiként nem annyira bánom a következmények egy részét, de K. Endrét mégiscsak bosszúból, hamis vallomásokkal csukatták le, aki még nem tudná.

febr. 13. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Egyébként ja 😆
Nem is ártatlan
Nincs is felfordulás
27 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert ő ezt állítja? Te meg nyilván végigkísérted a nyomozást és pontosan tudod, hogy a vallomások hamisak és szegény fickó ártatlan.

Egyet árulj el: bizonyított tény, hogy 2010-2011-ben már jelezték neki, hogy az igazgató gyerekeket zaklat. Rendőrségi feljelentések is voltak már ekkor. Akkor miért állítja, hogy ő csak 2016-ban értesült erről? Mennyire hiteles akkor bármi más, amit állít, ha már az írása első bekezdése nyilvánvaló hazugság?

febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Kevés dolog gusztustalanabb a pedofilnak falazót mosdatni próbáló fideszesnél.
febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Vegigneztem az összes videót az RTL-én az ügyben 2016 óta, elolvastam Kónya Endre verzióját, elolvastam az elérhető ítéleteket es az a meggyőződés alakult ki bennem, hogy a pali abban az értelemben ártatlan, hogy azokat a dolgokat amiért elítélték, nem csinálta meg.


Nem azt állítja, hogy a nyomozásról nem tudott, csak azt, hogy arról nem tudott, hogy az igazgató elleni állítások igazak.


Ne felejtsd el, hogy a 2010 környéki esetből nem lett vádemelés. Miért kellett volna Kónyának jobban tudni hogy mi az igaz, mint a rendőrségnek vagy a gyámhatóságnak?

febr. 13. 15:59
 4/19 A kérdező kommentje:

2:


Egyetértek. Szerencsére én egyik sem vagyok.

febr. 13. 16:00
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Csak hogy tisztázzuk, van egy ember aki annyira csókos a hatalomnál, hogy sikerült elérnie, hogy jogerős bírósági ítélet ellenére kegyelmet kapjon, de te azt állítod, hogy valójában eleve "busszúból" ítélték el? Kinek a bosszújából? Kinek van ekkora hatalma a bíróság felett? És ezt onnan tudjuk, hogy ő maga ezt állítja? Könyörgöm.


A valóság az, hogy a legkiszolgáltatottabb gyerekek kárára, nekik egész életükre traumát okozó szexuális zaklatást elkövető embert próbált az áldozatok zsarolásával és hazugságokkal védeni. Ráadásul azokról az emberekről van szó, akik elvállalták azt a felelősséget, hogy vigyáznak ezekre a gyerekekre.


Most így hirtelen kevés ennél aljasabb bűnt tudok elképzelni.

febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

“Kinek van ekkora hatalma a bíróság felett?”


A tanúknak.


Nem gondolom azt, hogy a bíróság szándékosan ítélte el alaptalanul, hanem hogy részrehajló volt, és abbéli meggyőződésében, hogy az egykori neveltek csak az igazat mondják, téves következtetésre jutott.


De megertem hogy így látod, egy hete még en is így láttam, ahogy te írod.


Viszont nekem már volt kapcsolatom intézetben felnőtt emberekkel és tudom, hogy a világ legyugyesebben hazudó emberei közé tartoznak. Ezt sok bíró sem tudja, vagy nem akarja elhinni.

febr. 13. 16:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

3: csakhogy egy pedagógusnak, pszichológusnak nincs mérlegelési jogköre. Ha nekem mezei tanárként a tudomásomra jut a GYANÚ, hogy egy gyereket bántalmaznak, azonnali jelentési kötelezettségem van. Nem mondhatom azt, hogy szerintem nem is úgy volt. Ő viszont nem jelentett, hanem lapított. Már ez is bűnrészesség ebben az esetben, hiszen ezek a gyerekek rá voltak bízva, ő felelt értük.

Neked mi a véleményed azokról az anyákról, akiknek a lánya jelzi, hogy az apa rendszeresen erőszakolja őket, de az anya nem tesz semmit? Mert ez kb. ugyanaz.

febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A hamis tanúzás (most azon túl, hogy bűncselekmény) ennyi érintett esetében nem olyan egyszerű ám. Minden értintettnek össze kell egyeztetni a sztorit, akik nem csak a bent lakó gyerekek, de az egyéb ott dolgozók is. Plusz lehetnek egyéb írásos bizonyítékok, amikkel szintenén egyeznie kell a sztorinak. A bíróság azért nem teljesen hülye.


És a nagy kérdés továbbra is az, hogy neked erre mi a bizonyítékod azon kívül, hogy Endre magát ártatlannak vallja, és hogy szerinted az intézetis gyerekek könnyen hazudnak? Meg mi motiválta őket, hogy egy ilyen összeesküvést összehozzanak csak azért, hogy bemártsanak a pedofilon kívül még egy embert?

febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6: Oké, de magyarázd már el, hogy miért ellene irányult volna? Saját bevallása szerint kiváló pedagógus, a gyerekek szerették. Akkor miért vallottak volna ellene és pont ellene?
febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7:


Arról lehet és van is vélemenyem, hogy ha valaki a gyanúját nem jelzi, de ez nem bűncselekmény. Ha az lenne, a fél ország büntethető lenne, a tanári kart is beleértve. Minden második tanárnak van sejtése drogozó diákról vagy tanár-diák kapcsolatról, de inkább bízik abban, hogy talán mégsem igaz.

febr. 13. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!