Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valahol ironikus, hogy pont...

Valahol ironikus, hogy pont abból lett Mo-on földindulás, hogy egy ártatlan embernek elengedtek egy kis büntetést, nem?

Figyelt kérdés
Ellenzékiként nem annyira bánom a következmények egy részét, de K. Endrét mégiscsak bosszúból, hamis vallomásokkal csukatták le, aki még nem tudná.

febr. 13. 15:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10: Teljesen más, ha sejtésed van valamiről és más, ha az adott gyerek jelez, vagy egy kolléga, akinek a gyerek szólt. Mert ilyenkor a gyerek segítséget kér. És ilyenkor nincs olyan, hogy jaj, hát ez nem olyan nagy ügy, meg biztos nem is igaz. Jelenteni KELL. Voltam ilyen helyzetben, iszonyú kellemetlen, mert mi van, ha nem igaz, de nem az én dolgom eldönteni, hanem az arra képzett szakembereknek.

Szóval itt nem a gyanúról van szó, mert Kónyának egyértelműen jeleztek és ő elmulasztotta a jelentési kötelezettségét 6 éven keresztül! Innentől pedig az sem hihető, hogy utána mindent elkövetett, hogy kiderüljön az igazság.

febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Ja ja, aki ellen majd egy évtizedig gyűjtik a bizonyítékot és mindenfokon is csont nélkül bűnösnek ítélnek mindenképpen ártatlan :D
febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11:


Azt nem tudom, hogy milyen egyértelmű jelzéseket kapott.


Viszont az benne van a tényállásban, hogy ugyanazt a vallomást, amit K. Endre állitolag kikényszerített a sértettől, szóban előadta a gyámjának is, és legalább még 1 ember előtt is leírta.


Ha azok esetében nem merült fel a kényszerítés egy ugyanolyan tartalmú vallomás kapcsán, akkor Kónya esetében miért?

febr. 13. 18:24
 14/19 anonim ***** válasza:
Amúgy megmutattam egy ügyvéd ismerősömnek ezt a levelet, és azt mondta, hogy elmondja majd, hol vannak a hazugságok benne, ha elolvasta.
febr. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14:


De menő, van hazugságvizsgáló appja? 😳

febr. 14. 03:30
 16/19 anonim ***** válasza:

13: olvasd el újra. Négyszer íratták le a sráccal ugyanazt a vallomást. Négyszer! Szerinted ez mennyire életszerű, hogy bevallja az igazságot, utána még háromszor írásba adatják vele? Ráadásul saját bevallása szerint szó szerint ugyanazt írta a srác, ő is csak a dátum alapján tudta, hogy melyiket írta előtte. Na most el tudod azt képzelni, hogy egy - ahogy Kónya mondta - értelmi fogyatékosság határát súroló srác négy különböző alkalommal, különböző napokon leírja pontosan ugyanazt a szöveget?

Illetve azt is állítja, hogy amikor visszahozták a srácot, akkor ő csak felügyelte, amíg ír, közben a számítógépén dolgozott.

Tehát visszahoznak egy szökött neveltet traumatizáltan, erre a magát kiváló pedagógusnak és pszichológusnak valló illető ahelyett, hogy elbeszélgetne vele, ül szótlanul és dolgozik a gépén, miközben a srác vallomást ír...

Ezer sebből vérzik az egész sztori.

Nem csoda, hogy sorra dobták vissza az ügyvédek az ügyét.

febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, az nincs neki, de nem is kell, az ügyvédek sokszor jól átlátjàk a hazugságokat. Jobban, mint egy átlagember.
febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

16:


Na pont ez az látod. Ha többek előtt leírta vagy elmondta gyakorlatilag ugyanazt, így pl. a külsős gyámja előtt is, akkor miért gondoljuk azt, hogy az egyik ember, aki ezt szótlanul vegighallgatta (K. Endre) az kényszerítette ezt, a másik (pl. a külső gyám) az nem kényszerítette? Ha az a K. bűne, hogy jelen volt, amikor a nyilatkozat született, a többiek esetében ez miért nem bűn ugyanígy? Illetve ha az utóbbiak esetében nem az, akkor Kónyánál miért az?


Az nem kérdés, hogy az igazat írta-e, azt tudni lehet, hogy nem. De K. Endre felelőssége szempontjából kizárólag az a kérdés, hogy tudta-e teljes bizonyossággal, hogy nem az igazat írja le a gyerek és pszichikailag kényszerítette-e minderre.


Továbbá ugy tudom önként jött vissza a gyerek, mert ahova szökött, ott mégsem érezte jól magát.

febr. 14. 14:54
 19/19 anonim ***** válasza:
febr. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!