Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten inkább a gazdagabb,...

Budapesten inkább a gazdagabb, konzervatívabb réteg vallásos?

Figyelt kérdés
Azt hinné az ember, hogy általában a szegényebb, egyszerűbb emberek körében erősebb a vallásosság, de én Budapesten pont az ellenkezőjét látom. Vagyis hogy a "munkásréteg" az abszolút nem vallásos, sokan extrém külsejűek, trágárok és a jobb módú, vagyonos budai családok meg igen. Az persze nem biztos, hogy valóban hívők is, de sokat adnak ilyen jellegű vallási külsőségekre, a gyerekek egyházi iskolába járnak, követik az egyházi ünnepeket. Legalábbis amilyen keresztény ifjúsági körökben jártam, Budán szinte mindenki értelmiségi, jó anyagi háttérrel rendelkező családból jött.

márc. 29. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen budai nagypolgári, katolikus, elit burokban nőttem fel, a szüleim atomvallásosok, és csupa ilyen családdal is vannak jóban mindmáig, úgyhogy tanúsíthatom,h tényleg van egy ilyen réteg (főleg a XII. kerületben).

Viszont én már egyáltalán nem vagyok vallásos, nekem ez a keretmese kicsit beszűkült volt, így inkább kiléptem belőle, és a barátaim többsége se vallásos, inkább liberálisok,de ők is jómódú ,nagypolgári családokból jönnek és többségében szintén Budán laknak. Vannak köztük,akiknek a szülei is liberálisok voltak,de sokan mint én is olyanok,h a szüleik még konzervatív vallásosak,de ők már inkább egy liberálisabb irányt képviselnek. A közös pont talán max annyi,h senki se baloldali, társadalmilag abszolút liberális vagyok(jogegyenlőség,szólásszabadság), de gazdaságilag inkább jobboldalinak mondanám magam (alacsony adók,szabadpiaci kapitalizmus).

márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es válaszolón meglepődtem, mert akár én is írhattam volna ezt a választ, csak a katolikust reformátusra kicserélve.


Még pár személyes élménnyel kiegészítem az ő válaszát:

-Iskolás koromban az osztályomban voltak konzervatív és liberális családok. A konzervatív családban a szülők jellemzően orvosok, ügyvédek, cégvezetők, meg ilyesmi foglalkozásúak voltak. A liberálisak meg általában sikeres vállalkozók. A két csoport gyerekei is inkább egymással barátkoztak.

-Mint mondtam, az én családom református. Az én egyházról alkotott véleményemet nagyban megerősítette, hogy Balog Zoltán még mindig püspök, a dunántúli püspök szerint meg maradjon is püspök Balog, mert fideszes kapcsolatai révén pénzt hoz az egyháznak. Ezen a ponton még papíron a református egyházhoz tartozni is vállalhatatlanná vált nekem.

-Magyarországon én abszolút liberálisnak számítok. Semmi problémát nem látok a melegházasságban vagy hogy a melegek is fogadhassanak örökbe. De nem csak meleg barátaim, még a muszlim "migráns" barátaim is vannak. Ráadásul szerintem az emberiség egyik legnagyobb problémája a XXI. században a fenntarthatóság és a klímaváltozás, a másik legnagyobb problémája, hogy a digitalizáció átalakítja a társadalmat és a munkaerőpiacot. Ezek azért elég ballibsi dumák olyan közegben, ahol a homoszexualitás súlyos betegség, a "migránsok" terroristák, a klímaváltozás baloldali hiszti, a digitalizáció kapcsán meg annyira tudatosak, hogy amit a mindenegybenblog.hu kiírt Facebookra, az biztosan igaz is.

Na de voltam nyugati egyetemen, ahol mindenhol ki volt tűzve a szivárványos zászló meg a transz zászló, és a hallgatók jelentős részének mindenről a "társadalmi igazságosság" (social justice) jutott eszébe. De még arról is, hogy ha egy régi tudós felfedezéséről volt szó, akkor felszisszentek, hogy már megint fehér férfiak felfedezéseit tárgyaljuk. De most komolyan, mint ha a 18. században fekete leszbikus nő tudósok tömkelegei lettek volna, de szándékosan nem őket tárgyaljuk! Abban a korban a fekete leszbikus nőknek nem volt lehetősége tudóssá válni, de az miért érvényteleníti el a rizsparókás fehér férfi felfedezéseit?! Azzal a konklúzióval jöttem haza, hogy habár Európából nézve utálom Trumpot, de valahol megértem azokat az amerikaiakat, akik csak azért is Trumpra szavaznak, hogy ezeknek a beteg szélsőbalosoknak beintsen.

márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!