Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért birkázzák a Fidesz...

Miért birkázzák a Fidesz szavazókat?

Figyelt kérdés

Már most az elején tisztázzuk “azért mert azok” típusú válaszok írói mind birkák!

Itt most nem az a kérdés, hogy a Fidesz szavazói buták vagy sem. Egyenletes eloszlás miatt van köztük ilyen is olyan is. Ez tény. Aki ezt nem érti nem vitapartner.

Engem az érdekel a baloldal nem tudja, hogy minél jobban birkáznak annál jobban erősítik a Fidesz szavazók elszántságát.

Tehát nem a birkázás a jó út. Alternatíva kellene, hiteles, értelmes baloldali politikusok, pártok kellenének.



ápr. 3. 17:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem tudják feldolgozni hogy van aki nem nézi a propagandát, és mégis előfordult az évtizedek alatt hogy a legkevésbé rossz keresésében a f jött ki. Ja és az ellenzék épp azért egy kalap szr, mert hiába küzd néhány normálisabb vezetőjük, ha ott a proli Józsi meg Gézuka meg Ica néni, aki annyira hülye, hogy fel se fogja hogy az ő szájából a napi 30 birka mém az dicséretnek számít a f-re nézve.
ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Mansour ***** válasza:
29%

#20:

Pontosan. Én pl. nem vagyok ellenzéki olyan szempontból, hogy a kormány által a médiában futtatott ügyekben alapvetően egyetértek a kormány álláspontjával (bár általában árnyaltabban látom a dolgokat). Viszont sajnos azt kell látnom, hogy a kormány nem az ügyek tényleges megoldása felé törekszik, hanem csak a kommunikációs látszatra. Folyamatosan olyan fenyegetéseket vázolnak fel a kormánymédiában, ami ellen csak és kizárólag a kormány politikája jelentheti a megoldást. Holott ezen ügyek nagy részében viszonylag könnyen elérhető lenne egy olyan társadalmi konszenzus (másfajta kommunikációval persze), ami hosszútávú megoldást jelenthetne.

És igen, amikor "magyar érdekről" vagy "nemzeti érdekről" beszélnek, az már kizárólag a kormányzó elit érdekeit jelenti. És a mezei Fidesz-szavazó elhiszi, hogy mondjuk a szuverenitásvédelmi hivatal az ő érdekeit is szolgálja. Mert olyan szép és meggyőző a körítés hozzá. A kormánymédiában egy nagyon logikusan felépített, koherens, hihető és átélhető világképet festenek. És nem csak primitív üzenetekkel operálnak, minden szinthez megvan a megfelelő tartalom. Lehet valaki művelt, okos, értelmes, mégsem fog megkérdőjelezni semmit, amíg ki nem tekint a buborékból. A világkép egyes elemei logikusan összeállnak, egymást támasztják alá, csak éppen nem igaz az egész, legalábbis abban a formában. Szóval nem feltétlenül az észbeli képességekkel van a baj, hanem az információhiánnyal. Ehhez pedig a buborékunkból kell kinézni, másként nem megy.

ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudok komolyan venni olyan embereket akik szerint van aki 100 % gonosz, a másik meg a 0 % gonosz. Ezért szomorú az ellenzék elmeállapota. Már ezt kb az oviban be kellene látni hogy semmi értelmesség látszatát se kelti ha valaki odáig nem jut el hogy az emberek nem 100 gonoszak hanem mindenféle céljaik és motivációik és saját ízlésviláguk van.


És akkor benyögöd 22-es az 10000000000% os ellenzéki brutál öntelt minősíthetetlen propagandát, miszerint:

"Lehet valaki művelt, okos, értelmes, mégsem fog megkérdőjelezni semmit, amíg ki nem tekint a buborékból"

Mennyire kell komplett idiótának lenni hogy ezt tényleg el is hidd?

Volt valaha saját gondolatod?

ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
A propaganda azért olyan mindkét oldalról, mert a mi kis országunknál sokkal több pénzzel rendelkező hatalmak pénzelik mindkét oldal propagandáit, mert érdekükben áll hogy itt az legyen kb amit ők akarnak vagy akarnának(aki épp nincs hatalmon). De mégis mi akadályozza meg az egyszeri polgárt, hogy ezt belássa, és egy kicsit kívülről nézzen rá erre?
ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

20

Nemes ügy?

Hiszel abban, hogy van ilyen?

Inkább fogalmazzunk úgy, sznobok számára "nemesnek" tűnő ügy.

ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Mansour ***** válasza:

"Mennyire kell komplett idiótának lenni hogy ezt tényleg el is hidd?

Volt valaha saját gondolatod?"

Sajnálom, hogy ezt ellenzéki propagandának gondolod, miközben azzal, amit az előzőekben írsz, teljsen egyetértek. Az ellenzéki oldalon is van propaganda, ezt én is így gondolom, de nyilván nem minden állításuk az. Mint ahogy a kormányoldalon is, bár van egy erőteljes propaganda, vannak igaz állítások és érvényes problémafelvetések is.

A véleménybuborékkal kapcsolatos meglátásomat pedig nem "elhittem", hanem saját tapasztalat alapján fogalmaztam meg. Én is voltam véleménybuborék(ok) foglya, és megtapasztaltam, hogy milyen onnan kitekinteni, majd kimászni. Ezért merem azt mondani, hogy amit önteltségnek látsz, az csak a tapasztalatból adódó magabiztosság.

És azért sem áll meg, hogy ez egy ellenzéki propaganda lenne, mivel nagyon is jól látom, hogy az ellenzéki oldalon is sokan vannak, akik nem képesek kitekinteni a saját buborékukból.

ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
46%
Maradjunk annyiban hogy amíg a zsákfalukban csak kormánypárti médiákból informálódnak az emberek, addig ez így lesz. A kedves ellenzéknek nem a mostani kormányt kéne szidnia, hanem gőzerővel járni a vidéket. Ezeket az embereket megtéveszti a Fidesz, nyílván nem atomfizikusok....de nem is birkák, egész egyszerűen dezinformálják őket.
ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 HakapiszikMatyi ***** válasza:
78%

Nem nagyon tudom, honnan jönnek az adatok a válaszadók részéről...

Itt van egy 2021-es felmérés, ami nem tartalmazza az összes párt szavazóit, de azért érdekes lehet:

[link]

ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Mansour ***** válasza:

"A kedves ellenzéknek nem a mostani kormányt kéne szidnia, hanem gőzerővel járni a vidéket."

Ez így van, meg kellene csinálni ugyanazt a bázis-építést, amit a Fidesz megcsinált a 2002-2010 időszakban. Az aprómunkát nem lehet megspórolni. Nyilván azóta sok minden változott, a médiaviszonyok, kissé az emberek mentalitása is, de alapvetően még mindig a személyes kapcsolatok építésével lehet a legtöbbet elérni.

Birkának pedig nem is az alulinformált/dezinformált embereket lehet nevezni, a "zsákfalvak népét", őket egy-két kocsmai beszélgetésen túl nem is annyira izgatja a politika. A birka-szellem az interneten aktív, inkább városi emberekre jellemző, akik jóval informáltabbak ugyan, de egyoldalúan.

ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Én ezt a vidékiek dumát sose fogom megérteni.

1. Honnan veszi bárki, hogy vidéken nehezebb információhoz jutni? Nincs kábel tv, internet?

2. Honnan veszi bárki, hogy butábbak? Vidéken nincs főiskola, egyetem? Nincsenek orvosok, művészek?


A Fidesz nem azért erősebb vidéken mert ott többet dolgozott, vagy mert butábbak, vagy mert nincs információ.

Ez az igazi birka bégetés…

Azért erősebb mert vidéken más értékrend van néhány olyan témában amit a fidesz jobban csinál. Ennyi. Egy apró példa: A fővárosban élőnek sokkal fontosabb a jó és színvonalas tömegközlekedés mint a vidékieknek. Vidéken fontosabb a jó munkahely lehetőleg közel a lakhelyhez, hogy ne keljen sokat autózni.

Ez persze nem magyaráz egy 2/3-ot. De sok kicsi sokra megy.

A másik:

Vidékiek leszólása, nagyképű pesti birkaság.

Én 22 éves koromig XIV ker. -ben laktam. Aztán sikerül 70km-re odébb költöznöm. Jelenleg (sok munka volt) 240m2-es három fürdőszobás, kétszintes házban élek. A terasz 70m2. Ez a fővárosban nem kivitelezhető, itt minden harmadik ház ekkora. Autóval 5 perc a Lidl, Tesco, Spar, stb. bár én zöldséget, gyümölcsöt, húsárút csak házit eszem, a bolti jó lesz Zuglóba…

Szóval nem mennék vissza akkor se ha fizetnének érte…

Pontosan az a fajta nagyképű hozzáállás a gond amit a főváros zöme képvisel.

ápr. 5. 01:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!