Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért birkázzák a Fidesz...

Miért birkázzák a Fidesz szavazókat?

Figyelt kérdés

Már most az elején tisztázzuk “azért mert azok” típusú válaszok írói mind birkák!

Itt most nem az a kérdés, hogy a Fidesz szavazói buták vagy sem. Egyenletes eloszlás miatt van köztük ilyen is olyan is. Ez tény. Aki ezt nem érti nem vitapartner.

Engem az érdekel a baloldal nem tudja, hogy minél jobban birkáznak annál jobban erősítik a Fidesz szavazók elszántságát.

Tehát nem a birkázás a jó út. Alternatíva kellene, hiteles, értelmes baloldali politikusok, pártok kellenének.



ápr. 3. 17:16
1 2 3 4
 31/34 HakapiszikMatyi ***** válasza:
55%

"ma 01:34"

Igen. Van egy "berögzült kép" egyesek fejében a vidékiekről, és ezt "bégetik". Ez is egyfajta birkaság szerintem. Kb. olyan, mikor a vidéki feljön Pestre vonattal, és mit lát az első aluljáróban? Szemét hegyek, kannásborral fetrengő hajléktalanok, és a fickót, aki a telefon fülkében "végzi a dolgát". Akkor ő is mondja, hogy a fővárosiak a telefon fülkében vizelnek? Hmmm...

Édesanyám vidéki nyugdíjas, csak az M1-en nézi a híreket ( Pedig 86 csatorna van bekötve hozzá.), és 4 évente az MSZP-re szavaz, sosem a Fideszre.

Én Budapesten dolgozom. Van összehasonlítási alapom, és tudom, hogy semmivel sem okosabbak, vagy butábbak az emberek egyik részen sem. Érdekes, hogy anno a 80'-90"-es években ez a "Főváros-Vidék" ellentét sokkal erősebb volt... Ideje volna már elvetni ezt a "Fővárosi nagyképűséget", és közeledni egymáshoz. Csak úgy lehet elérni valamit, ha egységes egy ország népe.

ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
74%
#31 35 évig Budapesten éltem, pár éve költöztem ki az agglomerációba. Tapasztalataim alapján azok akik gerjesztik a főváros-vidék ellentétet, azok a politikusok. És az a réteg amelyik ennek főleg felül az a Budapestre költözött vidéki emberek iskolázatlan fele. Kb mindenki más, legyen az törzskönyvezett Budapesti, vagy "Pestre" költözött értelmes vidéki pont telibe szarja.
ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 HakapiszikMatyi ***** válasza:

"ma 09:29"

Van valami abban, amit írsz. :)

Lehet, hogy szándékosan, tudatosan gerjesztik ezt az ellentétet manapság.

Nem az a kérdés, hogy ki a birka, hanem, hogy ki a birkapásztor?

ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Mansour ***** válasza:
82%

#30:

A főváros-vidék szembeállítást én sem szeretem, bár ennek mélyebb gyökerei vannak, mint sokan gondolják, a régi népi-urbánus ellentétre nyúlik vissza. Nyilvánvaló, hogy a mai világban már ugyanolyan könnyű információhoz jutni vidéken, mint nagyvárosban. A lehetőségek tehát nagyjából egyformák. Viszoont vannak olyan mentalitásbeli és az eltérő élethelyzetből adódó különbségek, amely következtében nagy átlagban mégis elmondható, hogy minél kisebb településen él valaki, annál kevésbé tájékozott a világ dolgait illetően (kivételek persze mindig, mindenhol vannak). Éltem néhány évet Budapesten, jelenleg megyeszékhelyen élek, de sokszor megfordulok kisebb városokban és falvakban is, ahol vannak rokonok, ismerősök. Személyes tapasztalatok alapján mondom, amit mondok.

De egyébként én nem is erről a fajta megosztottságról beszéltem alapvetően, hanem a véleménybuburékok szerepéről, aminek jóval nagyobb a jelentősége ebben a kérdésben. Ami pedig pont a viszonylag tájékozottabb, a politikára jobban odafigyelő, az internetet többet használó és a véleményét megfogalmazni képes emberek körében alakul ki. Abban pedig semmi nagyképű hozzáállást nem látok, amikor azt mondom, hogy ki kell tekinteni a véleménybuborékból, másként nem lehetséges a normális párbeszéd (ha ezt nem nekem szántad, akkor bocs, nem szóltam). Én pont hogy a teljesen buborékba zárt emberek részéről szoktam érzékelni nagyképű hozzáállást, mindkét oldalon.

ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!