Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter miért Franciaorsz...

Magyar Péter miért Franciaországot hozza fel példaként, amikor inkább elrettentő példa kellene legyen?

Figyelt kérdés

Évek óta Nyugat-Európában élek, több országban is. Így van némi rálátásom hol kb milyen a helyzet.


A magyarok többségének nincsenek ismeretei Franciaországról. Max kimerül abban, hogy egyszer elutazott Párizsba megnézni az Eiffelt és ennyi. A magyarok sokat tudnak Ausztriáról, és itt-ott Németországról is. Így Ausztriáról én most nem fogok írni.


Viszont ha már Franciaországot tekintjük példaképként, had jegyezzek meg pár dolgot.

- A fizetés átlag €500 alacsonyabb mint ugyanolyan pozícióban Németországban/Hollandiában

- Az árak magasabbak, mint Németországban.


Ez két fő példa. Míg mondjuk szakmunkásként 2500-3000 eurót nettóban reálisan meg lehet keresni Németországban, ugyanolyan feltételekkel Franciaországban nettó 2000 euró a reális, ha 2500 nettóban meg tud keresni valaki az már nagyon jónak számít.

Most értelemszerűen ugyanannyi óraszámra értem (nem úgy mint a románok, amikor verték a mellüket nekem, hogy milyen jól keresnek, majd kiderült, hogy ugyanannyi pénzért Fr. o-ban heti 50-60 órát dolgoztak, szemben a német normál munkaóraszámra 😂).

És amint említettem, NEM olcsóbb Franciaország. A szupermarketekben amennyiben Lidl vagy Aldiba megyünk be akkor kb ugyanakkorák az árak, mint Németországban, viszont más szupermarketekben viszont inkább drágábbak a termékek a német megfelelőikhez képest (igaz nem sokkal, de tényleg drágább).


Tehát több száz euróból kell drágább árak mellett megélni.

Ez ha csak Németországhoz viszonyítjuk.


Szolgáltatások terén, valóban egy kicsit olcsóbb, de az is csak akkor ha kisebb városokat nézünk. Nagyobb városok esetén már nem. Párizs pl drágább mint akármelyik német nagyváros szolgáltatások terén is.


A másik szintén nagyon-nagyon durva hátránya Franciaországnak, hogy brutálisan drága az autópálya.


Az összes Benelux államban, és Németországban ingyenes, ha ott élsz és van autód ott, akkor fizeted az adóddal, de alapvetően az se borzasztó. Hollandiában (ami a legdrágább ezek közül) nekem 22 euró volt havonta.

Svájcban pedig évi 40chf.


Ezzel szemben Franciaországban mindig fizetni kell, ez kicsit bonyolult, hogy pontosan mennyit (vannak francia nyelven kalkulátorok, ki lehet pontosan számolni mennyi) viszont példaként említem, hogy portugál ismerős mondta, hogy Spanyolországtól Belgiumig, azaz az országon keresztülvezetve kb €100 kerül EGYETLEN ÚT!

Most gondoljunk bele, hogy akik naponta több km vezetnek, azok mennyi pénzt fizetnek. Volt francia kollégáim mondták, hogy nekik a munka és otthon közötti részen (nem sok, ilyen 30km kb) éves szinten ezer euró felett van az útiköltség.

Tehát Franciaországban egyetlenegy út többe kerülhet mint a Benelux államokban vagy Németországban hónapokig korlátlanul vezetni!


Egyébként mondták a franciák, hogy régen náluk os hasonló volt mint Németországban, viszont a francia állam privatizálta az autópályákat, eladta őket, így pedig magáncég nyilván csak a profitot fogja nézni és azt hogyan nyerészkedjen.


Az utakkal kapcsolatban még annyit, hogy a francia közlekedési kultúra borzalmas.

Sokkal rosszabb még a magyarnál is. Messze sokkal több összetört, behorpadt, celluxszal összeragasztott autót láttam ott. Az is tipikus francia szokás, hogy a gyalogosok nem állnak meg a piroson. Tehát az hétköznapi jelenség, hogy az autós áll a zöldön és neki kell várnia a gyalogosokra, mert azok mind a piroson mennek át (Ilyesmi Hollandiában vagy Németországban nyilván elképzelhetetlen).


A másik hátrány meg a nyelv. Bár ezt valószínűleg többen is tudják, de köztudott, hogy az idegen nyelvem nem erősségük. Sokan csak spanyolul tudnak alapszinten, de abból is csak annyit ami épp történetesen megegyezik a franciával.

Még a skandináv országokban vagy Hollandiában, de még Németország is sokkal jobb ilyen téren az emberek messze sokkal jobban beszélnek idegen nyelveket.


Igazából nem tudom mi olyan jó Franciaországban, hogy mint "pozitív példaként" említsük, mert számomra semmi. Portugália után a második legrosszabb nyugat-európai ország. Sehol nincs hogyha a régió környező országaihoz hasonlítjuk.

Tényleg ez kellene legyen a példa?


Miért nem lehetne mondjuk Norvégia, Dánia vagy akár Hollandia?



máj. 12. 19:59
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ez saját fotó.

[link]


Tegnap készítettem Franciaországban.


Az ilyesmik normálisak ott.


Az infrastruktúra is sokkal sz*rabb más nyugati országokhoz képest.


Érdekes módon a Benelux államokban vagy a skandináv országokban sehol nem láttam ilyesmiket. Ott valahogy normálisan képesek megjavítani mindent olykor rekord idő alatt.


Ez a Franciaország lenne a példa?

máj. 12. 20:02
 2/21 A kérdező kommentje:

"Tehát több száz euróból kell drágább árak mellett megélni."


- Elírás: több száz euróval kevesebből

máj. 12. 20:04
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Azért hozta példának, mert ott is egy pártból kiugró ember, Macron forgatta fel a dolgokat, és váltott kormányt. Később az a kormánypárt mélypontra került támogatottságban. Magyar Péter mondta, hogy sok-sok mindenben nem ért vele.

Taláb a Macron példája él a legközelebb ami ma itthon történik

máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

"És amint említettem, NEM olcsóbb Franciaország."


Az lehet hogy nem olcsóbb, de legalább nem olyan fos termékei vannak mint a németnek.

máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

"A másik szintén nagyon-nagyon durva hátránya Franciaországnak, hogy brutálisan drága az autópálya."


Viszont szinte mindenhová el tudsz jutni teljesen ingyenesen a gyorsforgalmún ami általában ugyanolyan irányonként két sávos, nagyjából annyi különbséggel hogy átmegy lakott területen és keresztezik más utak. Igazából nem sokkal lassúbb a pályánál ha a végeredményt nézed.

máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#4


Ezt nem így tapasztaltam.

A péktermékek pl nekem a németeknél jobb minőségűnek tűntek.

Vagy nem tudom mire gondolsz pontosan?

máj. 12. 20:36
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Franciaország más tekintetben is elrettentő példa.Főleg a migrációs kérdésekben.

Onnan jött az a baromság is,hogy szülő1 , szülő2.


Amiben viszont jók a franciák, az a vasút, azt sokkal jobban csinálják mindenkinél a kontinensen.

máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5


Ez igaz amennyiben épp nincs forgalom. Viszont ha kicsit is többen vannak már más a helyzet. Franciaországban nagyon sok a körforgalom (ha jól tudom a legtöbb egész Európában) és nagyon gyakori, hogy egyáltalán nincsenek semmiféle sávok sem kirajzolva és össze-vissza jönnek be-ki az emberek. Ilyen hidzsábos nénik meg noir-ok meg ha kell ha nem dudálgatnak.

máj. 12. 20:39
 9/21 A kérdező kommentje:

#7


Nekem nincs bajom a feketékkel vagy arabokkal. Nem igazán volt velük negatív tapasztalatom.


A fő gond itt az, hogy eszméletlen sokan papírok nélkül dolgoznak. Franciaország az "normális" hogy mindenféle afrikai meg közel-keletiek papírok nélkül feketén dolgoznak. Ezzel durván lehúzva a béreket.

De ez nem az ő hibájuk, hanem ez is elsősorban Franciaországé.

Hollandia, Skandinávia, de még Németországban is nem az a jellemző, hogy valaki papírok nélkül dolgozik. Azért ott ha vannak is feketék, a túlnyomó többség papírokkal dolgozik (szemben a franciáknál)

máj. 12. 20:46
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Mösziő noárék egy jelentős része angliába akar átjutni. Na azokkal a férgekkel már neked is lenne bajod.
máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!