Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen hatóság, ami...

Miért nincsen hatóság, ami ilyenkor megbüntetni a céget és rákényszeríti arra,hogy ne csináljon ilyesmiket?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltottam, alap kikötés volt,hogy legyen heti 4 home office.

Nyilván,az új helyemen is így volt alapból.


Viszont, miután 3 hónapja ott voltam, benyögte a vezetőség,hogy lecsökkenti a home office napokat heti kettőre.Én ezen teljesen felháborodtam, ugyanis amikor aláírtam a szerződést, teljesen mások voltak a feltételek.Kvázi azért váltottam állást, mert az előző helyemen is csak heti 2 nap volt.


Állásinterjún miért nem mondták,hogy leakarják venni a home officet?



Jó lenne, ha lenne hatóság, ami ilyenkor megregulázná a cégeket.


máj. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Beleírták a munkaszerződéséedbe, hogy heti 4 home office lesz?

Ha nem írták bele, te szóltál, hogy szeretnéd, hogy beleírják?


Miért kéne a céget megbüntetni, ha minden törvényt betartott?


Ennyi információ alapján itt te hibáztál, hogy ilyen szerződést kötöttél, legközelebb figyelsz rá.

máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésbe bele kellett volna írni, hogy heti hány nap home officet biztosítanak. Ha azon változtatnak, szerződést kell módosítani, amit nem vagy köteles elfogadni. Ez nem igazán dolga semmilyen hatóságnak, ha pedig a szerződéseddel szemben valamit nem tartanak be, tehetsz panaszt, indíthatsz pert, stb.
máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

1000000%, hogy a h.o. napok változtatásának lehetőségéről írtak a szerződésedben és csak kezdésnek kaptad a 4 napot.


Nem őket szeretném védeni, csak azt mondom, hogy a munkavállaló szinte sose olvassa teljesen át a szerződését és elhiszi amit a cég mond, aminek az eredménye pedig a te eseted lesz.


A cég SOHA nem a te érdekedet nézi és nagyobb, pláne multi cég esetében a jogászok figyelnek minden apró részletre, ezért is írom, hogy amit csináltak az jogilag teljesen rendben van.

máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van hatóság erre most is. A munkaszerződés módosítás meg csak akkor érvényes, ha mindkét fél aláírja. De ha nincs ez benne a munkaszerződésben, akkor azt úgy kell tekinteni, mintha nem állapodtatok volna meg erről. Arra vonatkozólag pedig, semmilyen hatóság sem tud tenni semmit, amiről nem született írásbeli megállapodás. Szóval ne a munkáltatód szidd, hanem magadat.
máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a szerződésről kaptál egy másodpéldányt. Javaslom olvasd át pontosan miben is állapodtatok meg a kötésekor.
máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor válts munkahelyet, nem muszáj mindig csak a munkavállalónak alkalmazkodnia
máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Magyarországon a munkáltatók bármit megtehetnek a dolgozó emberrel. A dolgozó embernek pedig két joga van: robotolni és kussolni.
máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!