Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyitől számít valaki...

Mennyitől számít valaki gazdagnak?

Figyelt kérdés

Mindenkinek az a gazdag aki többet keres nála.

Van ismerősöm aki 500E-t keres mégse gazdag.


2010. nov. 4. 09:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
10:37 - Mi kevesebből élünk 4-en...
2010. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem, az egy főre jutó nettó jövedelmet kellene nézni. Mert hiába keres 500 ezret ha van 8 gyereke. Az gazdag, aki meg tud venni minden szükséges dolgot probléma nélkül. (Nem a felső tízezer hóbortjaira gondolok). Vannak megtakarításai, esetleg befektetései is. Én úgy gondolom, ha egy családban egy főre jutó jövedelem eléri a 150-200 ezret az már gazdag.
2010. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%
10.45, ha tudsz számolni, mi öten élünk ennyiből... És akkor te is gazdag vagy??? Ugyanmár.
2010. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

10:45 - Ne vállaljon valaki annyi gyereket, ha nem tudja eltartani, hm? Én sose szülnék az állam nyakára...

Az a baj, hogy a magyar valóság tényleg az.

Tegnap beszélgettünk öcsémmel, hogy jön a ValóVilág ismét, amit ismét nem fogunk nézni, de kint van mindenhol a plakát, és megállapítottuk, hogy az lenne az igazi ValóVilág, ha albérletben vagy hitelért vásárolt lakásban minimálbérért gürcölve napi 8-12 óra munka életmódot mutatnák.

2010. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
10:47 - KEVESEBBŐL, AZT NEM ÍRTAM, MENNYIVEL... Csak anyu fizetése elmegy csak a lakás költségeire, és abban még nincs se kaja se közlekedés.
2010. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

“Nem az teszi a gazdagságodat, amit birtokolsz. Ha meg vagy elégedve azzal, amid van – ez a gazdagság.”

(Mark Twain)

2010. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
10:48 Igazad van! Tényleg az lenne a Való Világ!
2010. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

"10:45 - Ne vállaljon valaki annyi gyereket, ha nem tudja eltartani, hm? Én sose szülnék az állam nyakára... "

Már miért ne tudnám eltartani??? Honnan szedtél ilyen zöldséget? 500E Ft-ból el lehet tartani őket simán.


Azt mondom, hogy attól még nem vagyok gazdag. Ennyi. De látom, nem tudsz olvasni. Nem is nyomorgok, nem is az állam tart el.


Másik válaszadó: szerinted nálunk nincs rezsi? Meg életbiztositás, autó, meg sorolhatnám... No és? Mindenkinek ezekre megy el a pénze.

Akkor vagy gazdag, ha ezeket mind kifizetted és még marad pánzed bőven.

2010. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%
Mielőtt elharapózna itt egy csúnya vita, a kérdés úgy szól, hogy: Mennyitől számít VALAKI gazdagnak? Ez 1 főt jelent, 1 fő saját bevételeit saját magára, és nem családokat. A család más kategória, mert családban már bizonyos költségek megoszlanak, de amíg 1 főre nézzük, addig nincsenek ilyen megosztott költségek.
2010. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%

Ha az én családomat nézzük, itt átlagban 1 főre kb. 80.000Ft jut havonta jelenleg (ez folyamatosan változik), ebben benne van minden, a rezsi ugye megoszlik, a kajaköltség szintén, mivel több emberre járulékosan olcsóbban jön ki a kajaköltség, mint 1 emberre, ha kocsival utazunk, azt szintén nem kell /fő beszorozni, így ez most elegendő is, valamennyit tudunk félre is tenni, de azért nem jut luxusra, de mondjuk 1-1 olcsóbb színházi előadás vagy mozi belefér, és nincs gond ünnepekkor ajándékozással...

Ha viszont egyenként élnénk (tegyük fel, ha elköltözöm a szüleimtől), akkor ez a 80.000Ft már nem lesz elég önmagam fenntartására egyedül, minimum 40.000Ft-tal emelkedik a szükséges összeg, amivel nem kerülök adósságba, és aránylag biztonságos környéken lakható állapotú akár minigarzon költségeit veszem, amiben mondjuk van hitel vagy bérleti díj (az utóbbit nem szívesen, inkább a hitelt vállalnám), és mondjuk ki tudnám fizetni a gyógyszereket egy betegség esetén. (budapesti viszonylatokban) De még nem számoltam hozzá az inflációt.

2010. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!