Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Szdsz/Mszp miért vezette...

Az Szdsz/Mszp miért vezette be, hogy az óvodákba nem lehet az Anya-Apa (papás/mamás) felállást nevelni a gyerekekbe?

Figyelt kérdés

Szóval az Szdsz/Mszp miért vezette be azt, hogy az óvodákban, az óvónők, nem taníthatják azt a gyerekeknek, hogy mindenkinek, van egy apja,meg anyja, és nem lehetett aput, anyut használni, csak a szülő szót??? Azt mondták, hogy ez sztereotípia, hogy valakinek egy anyja van, meg egy anyja. De könyörgöm ez sztereotípia?


Aztán ezt megszüntette a Fidesz. Miért?


2011. jan. 9. 14:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
43%
Eltekintve a melegektől sajnos nincs mindenkinek anyja és apja, van, akinek sajnos egyik sincs, igaz, csak később, de egyik általános iskolai osztálytársamnak elsős korában halt meg az anyukája, és nagyon szótlan gyerek volt sokáig, nehéz lehetett neki anyák napján, mert neki csak nagymamája volt, anyukája már nem.
2011. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
47%

Urban legend powa...


Ellentétben azokkal a rémtörténetekkel amivel riogattak annak idején a jobbos hírforrások, nem az anya-apa képet számolták fel, hanem az olyan nemi sztereotípiákat nem erőltették, hogy csak a nő főzhet és nevelhet gyereket, csak a férfi barkácsolhat meg mehet dolgozni stb. Csak ugye ennek nincs hírértéke és így nem is lehet az újságokban b*zuló liberális óvodásokban kiteljesedő nemzethalálról siránkozni, jajveszékelni a vakjobbos médiában.


Bővebben itt: [link]

2011. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól tudom itt arról volt szó, hogy a nemi szerepeket ne "neveljék bele" a gyerekekbe. Mert liberálisék szerint az káros...


Ahogy a vicc mondja:

"Két anyuka beszélget

- De aranyos kisbaba, fiú vagy lány?

- Áh majd eldönti."

2011. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
48%

szóval megint azt játsszuk, hogy berakunk valamit, ami ugyan eléggé nem igaz, de jól fel lehet rajta magunkat húzni, és egy kiadósat komcsizni-liberálisozni.


Értelem, értelem...

2011. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt, nem csak azt vezették be, hogy egységesen a "szülő" megnevezés használandó apára is, anyára is, hanem azt is, hogy a gyerekeket nem szabad megkülönböztetni a nemük alapján. Tehát eltörölték a "fiús-lányos játék" kifejezést is, és határozottan arra sarkallták az óvónőket, hogy támogassák azt a fiút, aki mondjuk babázni akar, és azt a kislányt, aki autózni. Arra kötelezték az óvónőket, hogy ne éreztessék a gyerekekkel azt, hogy melyik nemhez tartoznak.


Ezeket az intézkedéseket aztán a legkülönbözőbb módon akarták megmagyarázni. Pl. azzal, hogy csökkenteni akarják az előítéleteket azokkal az apákkal szemben, akik az anya helyett mennek el GYED-re, vagy hogy segíteni szeretnék azt, hogy a nők is értsenek az autókhoz, stb. A valódi magyarázat pedig szerintem ennél sokkal egyszerűbb. Egyrészt így próbálták a közvéleményt terelgetni afelé, hogy elfogadóbbá váljon a homoszexuális párkapcsolatokkal szemben (főleg ami az örökbefogadást illeti), másrészt viszont radikálisan le akarták csökkenteni a nemi identitástudatot a jövő gyermekeiben.


Ebben az a legborzasztóbb, hogy bárki, aki egy kicsit is ismeri a fejlődéslélektant (és úgy gondolom, aki gyerekekkel foglalkozik, annak ismernie KELL), az tisztában van vele, hogy a nemi identitástudat kialakulása mennyire fontos a gyerekek életében. Ahhoz pedig éppolyan fontos az apa-anya megkülönböztetése, mint a fiús-lányos ruhák, vagy éppen játékok. A gyerekek egyrészt szülői viselkedésmintákat követnek (a kisfiú apáét, a kislány anyáét), másrészt pedig a környezetük visszajelzései alapján szocializálódnak.


Úgy gondolom, hogy senki sem tudja megjósolni, milyen eredménye lett volna annak, ha ebbe a természetes, és jól működő rendszerbe az MSZP-SZDSZ genderprogramja belerondított volna. A nemek szerepe ősidők óta adott, és jól működik. Minden ember életének fontos része a nemi identitástudata, ettől megfosztani őt nem szabad. Nem gondolom, hogy a gendertörvény nélkül bármelyik óvónő kivenné egy kisfiú kezéből a babát, ha éppen azzal szeretne játszani, tehát a törvény ilyen szempontból is felesleges. Más szempontból pedig szerintem kifejezetten káros a gyerek személyiségfejlődésére nézve, a következményei pedig beláthatatlanok, így a Fidesz nagyon helyesen tette, hogy megszüntette azt.

2011. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
37%
Nyugaton már rég bevezették, de nem lett deviáns egyik nemzet sem. Amúgy nálunk az oviban a lányok nem babáztak, a fiúk pedig nem autóztak. Mindenki a Happy Meal-es játékokkal játszott, később pedig jöttek a Pokémon tazók(ennek köszönhetem, hogy meghíztam)
2011. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%

15:24:


Tudsz konkrét példákat, hogy nyugaton hol vezették már be ezt a törvényt, és hány éve? Kíváncsi lennék.

2011. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
20%
Leiah, voltám már az elmúlt pár évben óvodaközelben? Olvastad az eredeti alapprogramot? Legalább azt elolvastad amit linkeltem? Ha nem, legalább azt sürgősen tedd meg.
2011. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Már megint átírták ezek a gyakorisok a kérdésem! Nem is így szólt. Hozzá volt írva, hogy:


"feltettem már ezzel kapcsolatban egy kérdést, itt a magyar politikában, és áttették, pedig szerintem ez nagyon is belpolitika!"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


ezt mind kitörülték!

2011. jan. 9. 15:54
 10/41 anonim ***** válasza:
73%

Walter Sobchak:


Óvodáskorú a gyerekem, tehát igen, járok óvoda közelében.


Elolvastam a cikket, amit linkeltél, na és? A blog írója éppen azt emelte ki a törvényből, amit jónak látott, és ami az ő igazát bizonyította. Ettől még az nem változik, hogy apa-anya egységesen "szülővé" vált a törvény értelmében, sem az, amit a nemi szerepek kialakulásának fontosságáról írtam.

2011. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!