Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál, ha Budapest is...

Mit szólnál, ha Budapest is olyan sokszínű lenne vallásilag és etnikailag. Mint más nyugat-európai nagyvárosok?

Figyelt kérdés
Mondjuk sok bevándorló lenne; az iskolákban, munkahelyeken sok nő fejkendőt viselne stb.
2011. máj. 22. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Igaz, hogy még Nyugaton is rengeteg gond van velük és nem tudták integrálni, de bizonyára nálunk nagyon jó lenne még párszázezer arab meg afrikai ide, mivel eleve olyan gazdag ország, egy kicsit igazán szakíthatnának munkahelyet meg pénzt tőlünk is..
2011. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem lenne jó, mert más nyugati nagyvárosokban pont emiatt súlyosbodó probléma, a bevándorlók integrációja. Ez nem amiatt nem megy mert nem ölnek bele elég pénzt, hanem azért, mert a bevándorlók többsége elutasítja az európai értékrendet, a javuk pedig a befogadó ország nyelvét sem beszéli. Emiatt mindenképpen gáz lenne.
2011. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Benyújtanék egy kérvényt a NATO-nak hogy dobjon atomot Budapestre. Ennyit szólnék hozzá.
2011. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bumbi02 ***** válasza:
60%
amíg dolgoznak és nem bünőznek addig nem zavarna engem.
2011. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavar, ha valakinek más a vallása, másképp néz ki mint én, ha betartja a befogadó ország normáit. Szóval nincs velük bajom, ha a boltban sorba állnak, a gyerekek iskolába járnak, igyekeznek megtanulni a nyelvet, normális munkából próbálnak megélni, stb.

Csak az a baj, hogy minél nagyobb számú ez a bevándorolt tömeg, annál több közöttük az olyan, aki a saját törvényei szerint, megszokott napi életét szeretné élni és még neki áll feljebb, ha ezt a befogadó állam (ha ütközik a törvényeivel) nem tolerálja. Ilyen öntörvényű, másokon élősködőből van elég, nem szorulunk importra.


Egyébként az én férjem is külföldi, amikor idejött, akkor volt hogy elkezdett pampogni valamiért. Én meg mondtam neki, hogy vagy pofa tart és alkalmazkodik, vagy menjen haza. Alkalmazkodott. Attól persze lehet saját családi szokásokat megtartani, pl. nekünk ezért van napokkal előbb feldíszített karácsonyfánk, de ezeket szerintem csak addig lehet, amíg állami törvényeket nem sért.


A fejkendővel sincs semmi bajom, de a burkával igen.

1. én sem flangálhatok kézenfogva miniszoknyában a férjemmel Afganisztánban, akkor tartsák be ők is az itteni öltözködési szokásokat

2. Itt Európában fontos az arcról való azonosítás. Itt elég liberális az öltözködés, de aki burkában vagy fűszoknyában óhajt az utcán sétálgatni, az húzzon olyan országba, ahol ezt elfogadják.

2011. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát már most is az. Nem igazán örülök neki.
2011. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pesten rengeteg kínai, arab, cigány és zsidó él. Szerintem hamarosan megjelennek az első mecsetek is.
2011. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

utsó, hülye vagy, nem voltál még sehol pesten kívül

mert ha lettél volna franciaországban akkor tudnád, ohgy magyarországon nincs is bevándorló, az a pár kínai, sőt még a cigányok sem számítanak annak

aki annyira azt hiszi, hogy magyarországon sok a bevándorló és a "nem fehér" annak szívesen fizetnék egy francia.angol körutazást....ha lenne pénzem

2011. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

tegnap 23:21


Pontosan!!!

Itt Budapesten havonta látok nőt fejkendőben (hidzsab vagy mi a szösz a neve), Hollandiában meg 10 lépésenként.

Persze Mucsarögöcse-alsóhoz képest Budapesten tényleg sokkal több arab meg kínai van.

2011. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Judapestet én már most sem tartom Magyarország részének. Egy teljesen külön világ, és a lakossága sem annyira nagyon magyar, a nagy többsége betelepülő (német, zsidó, román, cigány, stb.), és a legtöbb pesti semmiféle szolidaritást nem is érez a vidékkel.

Tisztelet a kevés kivételnek.

2011. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!