Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valami releváns indok van...

Valami releváns indok van arra, hogy a Moszkva teret átnevezték Szél Kálmán térre? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Most volt a tv-ben, hogy a turisták eltévednek mert a villamosokon Szél K. van kiírva, míg a metróban Moszkva tér(ahol a bemondó Moszkva teret mond). De az internetes térképeken, és amit lehet venni térképeken is. A turisták se tudták, hogy hol vannak.

Ez az egész arra volt jó, hogy sok pénzt dobjunk ki az ablakon új táblákra. De csak a villamosokon cserélték ki. Mennyi az esély rá, hogy az valamelyik kedves vezetők ismerősének pont tábla/felírat készítő cége van?


2011. jún. 20. 18:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyszerűen csak Átszervezés tér kéne. A Széll tér már foglalt, legyen mondjuk az Oktogon az Átszervezés tere. Ezt hajtogatják most papagájszerűen, hogy az ország átszervezése zajlik.
2011. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Én csak Moszkva teret ismerek. Ámen
2011. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"Udvarolni kell a szélsőjobbnak, hiszen sok százezer potenciális Fidesz-szavazó lapul az Árpád-sávos lobogók alatt ;)"


Eddig az volt a baj, hogy a Jobbik orosz és keletmániás, most meg szerinted azzal udvarolnak nekik, hogy oroszellenes térátnevezést hajtanak végre?


Döntsd már el végre, hogy mit akarsz...

2011. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi erővel a szentpétervári Budapestszkaja ulicát, a berlini Budapester Strasse-t és a párizsi Rue de Budapestet is át lehetne nevezni, mert minek viselje egy utca is ennek a szürke, koszos, szmogos csövestanyának a nevét...
2011. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%

Először is :nem ÁTnevezik,hanem VISSZAnevezik. Visszanevezik az eredeti nevére,ugyanis a tér legelső és eredeti neve Széll Kálmán tér volt 1929-től.Széll Kálmán magyar államférfi.Nem Szél.

A teret 1951-ben nevezték át Moszkva térré,vagyis javában akkor ,amikor a szovjet(felszabadító/megszálló) csapatok által támogatott Rákosi rezsim hogy úgy mondjam- nyalt a Szovjetuniónak.A tér akkori átnevezését tehát nem szó szépen csilingelése indokolta,

Ugyanezen indokok miatt lettek az eredeti utcanevekre(vagy másra) visszanevezve az olyan utcák,terek,hogy: Vörös Hadsereg útja->Soroksári, Népköztársaság->Andrássy, Élmunkás->Lehel, Lenin krt-> Teréz krt, Sztálin tér-> 56-osok tere,Felszabadulás tér->Ferenciek tere.

Vajon az,hogy némely turista zavarban van indokolttá teszi,hogy megtartsunk régi,rossz emlékű ,esetlegesen negatív neveket-Sztálin tér,Vöröshadsereg útja-mert szegénykéknek egy kérdéssel többet kell feltenniük .

Én voltam Lengyelországban kint pár éve olyan '70-es évekbeli térképpel,amin még Lenin út szerepelt(persze lengyelül) mégsem tévedtem el.Majd idővel megszokják,megszokjuk,átalakul.Ki emlegeti manapság már a Lenin körútat?Majakovszkij utcát(Király)?Pest-Budát?Ferenc József hidat(Szabadság)?

A TV2-ős ,RTL-es riportokat meg meg kell agyban szűrni,mert itt bizony nem csak az számít mit mondanak,hanem hogyan és kik.A legócskább csatornák.

A táblákat majd megváltoztatják,lesz űj internetes és hagyományos térkép és majd 5-10-15 év múlva a kutyának sem fog hiányozni.

Ami meg az oroszokat illeti: mivel minket a Szovjetunió szállt meg1945-1990-ig ezért nem csak az oroszokat érintheti ez a kérdés(amúgy szerintem pont lesz arják),hanem a további 14 volt tagköztársaságot,hiszen a megszállásban tevékenyen részt vettek ukránok,beloruszok kazahok stb.

2011. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 doboszoli ***** válasza:

Jól beszélsz!

Korlátozza mindenki a Hír-tv-re a média iránti igényét, és boldogan él, amíg meg nem hal.

2011. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előttem szóló!

én nem vagyok se jobbikos,se fideszes, sőt még csak Hírtv néző se,de ettől még úgy vélem,hogy ezt a döntést már 1990-ben vagy amikor a többi fentebb leírt utca visszaváltozott meg kellett volna tenni.Most pótlódott a mulasztás.

Lehet argumentum ad hominem vitázni,de a kérdés nem rólam szól. A TV ,RTL hozzászólás arról szólt,hogy szerintem ezen csatornák a tv blikkjei,napi ászai,színes bulvár lapjai.

2011. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
"Bélgáz Géza Húgykőbarlang, fájnálli station! -Kérjük tetves utasainkat, fokozottan figyeljenek nézzenek a lábaik elé, - nehogy elsüllyedjenek a fekáliában! További szellentős utat kívánunk!"
2011. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg maradhatott volna Moszkva tér. Elhiszem, h Széll Kálmán nagy ember volt és kedves nekik, és igen pénzügyminiszter volt most épp tervet neveztek el róla meg kapott egy teret is. De lehetett volna máshol is pl. kaphatott volna egy utcát, valami frissen beépült téren vagy a városligetben egy névtelen sétányt elnevezhettek volna róla. Ez csak arra volt jó, h jó sok milliót kidobjunk új táblákra, bizonyára volt táblagyáros sógor-koma kft, akinek jól jött pár millió. Azt a pénzt költötték volna inkább arra,h felújítsák a teret, h nézzen már ki vaalhogy. Több értelme lett volna.
2011. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk talán csak az, hogy Magyarországot fél évszázadon keresztül kizsákmányolta, megnyomorította, az itt élő emberek életét tönkre tevő elnyomó és tömeggyilkos diktatúrát épített ki a Szovjetúnió és azt hiszem, hogy több mint 20 évvel a rendszerváltás után igencsak itt az ideje annak, hogy visszakapja a tér az eredeti nevét. Egyébként, már ne haragudj, de mélyen megdöbbent, hogy te ezzel nem vagy tisztában. A végtelen tudatlanságodra az, hogy nyilván fiatal vagy nem mentség, legfeljebb kifogás.
2013. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!