Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a regadó elkerülők megkáros...

Ha a regadó elkerülők megkárosítják az államot, akkor az elcseszett állam miatti bevételkiesés megkárosítja a lakosságot?

Figyelt kérdés

Olvasom sokhelyütt, hogy akik pl. külföldön regisztráltatnak autót, azok a magyar regadó be nem fizetésével "megkárosítják" az államot. Holott nem húznak ki pénzt az államból, csupán egy önkényesen és méltánytalanul aránytalan és rosszul megírt szabályból adódó sarcolást kerülnek ki. Azért nem ugyanaz egy közértből lopni, vagy azzal közvetve "károsítani", hogy nem megyek be, nem veszem meg az áruját és rajta marad. Mert ez hasonló.

Én pedig nyugodtan mondhatom, hogy engemet a magyar állam károsított meg, de nagyon-nagyon sokkal.

A fenti regadós példa ugye abból indul ki, hogy a magyar szabályok előírnak valami, aki jogkövető, az fizet, mint a kisangyal. Namost: a rendszerváltás utáni kapitalizálódás és privatizációhullám, illetve később az Európai Unióhoz való csatlakozásunk is előrevetített egyfajta jóléti életformát, ami a korábban kapitalista országokban, illetve az Uniót alapító országokban régóta megvolt. Tehát a rendszerváltott, privatizált, majd uniósodott Magyarországon a lakosság joggal várja (várná) el, hogy a többi ugyanilyen alapon működő ország polgárainak éltszínvonalán éljen. Mivel Magyarországon az elmúlt 22 év alatt az átlagos jövedelmek messze alulmaradtak az uniós átlagnak, hála a hazai vezetésnek, így nyugodtan mondhatjuk a regadó kerülők adócsalónak bélyegzése analógiájára, hogy a magyar állam hihetetlenül nagy összegekkel károsította és károsítja a mai napig a polgárait. Hiszen nálunk nagyobbak a járulékok, az adók és sokmindenben az árak is.

Példa: vegyük azt, hogy egy nyugati átlagos kisebb fizetés mondjuk nettó 2000 EUR. Ezzel nem lövök mellé, ez ott nem számít nagynak. Ha azt vesszük, hogy ma nettó 85ezer forintért dolgozik egy középfokú végzettségű ember, és 265,-Ft os árfolyamot veszünk alapul, akkor az 320 EUR. Azaz 1680 EUR hátrányos különbözet havonta. 1680x12=20160/év 20160x22=443520. Tehát azzal, hogy nálunk sokkal kedvezőtlenebbek a feltételek, ami igenis az állam sara, így egy átlagembert az állam az elmúlt 22 évben 443520EUR-val, a fenti árfolyamon számolva 117532800,-Ft-tal rövidített meg. Igen: száztizenhétmillió forinttal minden egyes képzett, aktív dolgozót. Akkor most ki a szemét? Az, aki nem akar regadót fizetni?


2011. júl. 1. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi félrebeszélést is rég láttam már egy kérdésben.


"Namost: a rendszerváltás utáni kapitalizálódás és privatizációhullám, illetve később az Európai Unióhoz való csatlakozásunk is előrevetített egyfajta jóléti életformát, ami a korábban kapitalista országokban, illetve az Uniót alapító országokban régóta megvolt. "


Majd amikor mi is huszonéve leszünk EU tagok, akkor TALÁN elérjük az ő mostani életszinvonalukat. De ehhez olyan emberek is kellenek. Nálunk az alapvető feltételek sem voltak meg a pénzre alapuló gazdasághoz a rendszerváltáshoz, az egyének önös érdekei meg végképp hazavágták a felzárkózás lehetőségét. (Például épp az ilyen embereknek éri meg elsíbolni a regadót a szlovák rendszámú autóval...) Az összefogás szintén hiányzik a legkisebb szinten is. A szomszéd gazda például piaci ellenfél ahelyett, hogy szövetséges lenne, mint civilizált helyeken.


"Tehát a rendszerváltott, privatizált, majd uniósodott Magyarországon a lakosság joggal várja (várná) el, hogy a többi ugyanilyen alapon működő ország polgárainak éltszínvonalán éljen."


2050-re talán fogunk mi is annyit keresni, mint az EU-ban most. Náluk nem volt 50 év visszahúzás. Azért nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra lesz tízszeres a fizetés. Ha te az EU-tól és/vagy a kapitalista világtól ezt vártad, akkor rettentően félretájékoztattak téged.


Az összehasonlítás a nyugat-európai országokkal teljesen fölösleges. A baj ott kezdődik, hogy az emberek szerint Magyarország egy nyugat-európai ország, és ezért kell magunkat hozzájuk hasonlítani. Pedig ez itt a Lajtán túl van, tudod, ahol a Balkán kezdődik. Az emberek egymás ellenségei, az összefogásnak még csak a látszatja sincs meg, mindenért más a hibás, csak a bűnbakot keressük, de sosem a megoldást. A siránkozáson ideje lenne túllépni... Tele van az ország olyanokkal, akik szartak például tanulni, mert minek az? Aztán csodálkoznak, hogy tizedannyit keresnek. Egy másik nagy csoport az, aki elmegy tanulni, hogy legyen papírja, de tudás nincs mögötte, aztán ő is a mekiben végzi. A saját magát röghöz kötő embereknek is elég nagy a létszáma. A "tegyen már valamit a kormány", "dupla minimálbért", "nekem hatszorennyi járna" és hasonlókat hangoztatóknak is csak a szájuk nagy a legtöbb esetben.

Igen, nálunk valóban alacsonyak a bérek. Emiatt arányaiban több adót is fizetünk. Igen, elb@szott kormányaink voltak-vannak. Ennek ellenére azt állítom, hogy a legnagyobb kárt az emberek nagy többségének a gondolkodása okozza.


(Akinek nem inge nem veszi magára - kevesen lesznek ilyenek)

2011. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy sokmindenben nincs igazad, de akkor mire véled, hogy a régen nálunk lentebb lévő lengyelek, cshek, szlovákok és lassan már a románok is sokkal előrébb vannak ezzel a felzárkózással?
2011. júl. 1. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A csehek mindig is előrébb voltak nálunk, elég erős ipari ország. Mi csak szerenénk ipart, alapanyagok nélkül.

A szlovákoknál-románoknál sokszor csak látszólag jobb a helyzet, de még inkább látszólag sem. Én a szlovák határtól 40km-re lakok, és nekik megéri ide járni dolgozni. Nem hinném, hogy azért mert ott olyan magasak a fizetések. Pláne nem 2000EUR, mint nyugaton.

A lengyelek most tényleg elég komoly fejlődnek, és olyasmi mintaország, mint néhány évvel az EU-csatlakozás előtt mi voltunk... Azért ott sincs az a kifejezett jólét. Nálunk országvezetési szinten (szerintem) túl sokat adnak a külsőségekre, és túl sok az ellenségeskedés minden szinten (országgyűlés, települések, családok, emberek, közösségek).

2011. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jól elkanyarodtunk a regadótól, de sebaj. Nálunk ez tényleg pofátlanul magas, ahhoz képest, hogy semmit nem kapunk érte. Szóval csak úgy be kell fizetni, mert kötelező. De ha megfigyeled nem az alsó kategóriás kocsikon fogsz külföldi rendszámot találni, hanem a felső kategóriás luxusautókon. Szóval a gazdagok akarnak kibújni ezzel megint a fizetés alól, mert ugye ők megtehetik. Jó példa rá Hajdú Peti Luxusterepjárója szlovák rendszámmal. Ezért ők megkárosítják az államot. Ezáltal az állampolgárokat is.
2011. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jól elkanyarodtunk a regadótól, de sebaj."


A kérdés tulajdonképpen nem is a regadóról szól, ezért tértem el a válaszban is tőle.

2011. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!