Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne bezárni a Terror...

Nem kéne bezárni a Terror Háza nevű múzeumot, amikor történelmet hamisít?

Figyelt kérdés

Túlságosan kis dologként kezeli a náci és nyilas rezsim bűneit, és rémhíreket terjeszt a kommunizmusról, sokkal szörnyűbbnek állítja be a Rákosi- és Kádár-korszakot, mint amilyenek valójában voltak. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a Horthy-rendszer ál-demokratikusságáról egy szót sem szól.


Szerintem az egész múzeum egy szélsőjobboldali-klérikus propagandahadjárat része, ami történelmet hamisít olyan módon, hogy elsimítja a szélsőjobboldali rezsimek és az egyház múltbeli bűneit, és felnagyítja a kommunizmus bűneit. Ezáltal egy szélsőjobboldali, antiszemita, erősen vallásos közhangulatot generál, ami a modern világ eszméivel szöges ellentétben van, és csak a szélsőjobboldali politikusok, valamint a papság hatalmát növeli.


2011. aug. 2. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tetszik, ne menj oda, ilyen egyszerű.
2011. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert te valamit nem tartasz jónak még nem fognak semmit sem bezárni.
2011. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

első válaszolónál a pont

ne okoskodj:D

2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
amíg annak a bolond nőnek a játszótere, addig ne is várj változást.
2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
azért állítja be szörnyűnek a vörös korszakot mert az volt. nekem csak 2 családtagom végezték ki abban az isteni korban. amikor mindenkinek volt megélhetése, stb amiket szoktak felhozni a rendszer csatlósai. igenis tudja meg mindenki milyen volt a fasza rendszer
2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

"Ezáltal egy szélsőjobboldali, antiszemita, erősen vallásos közhangulatot generál, ami a modern világ eszméivel szöges ellentétben van, és csak a szélsőjobboldali politikusok, valamint a papság hatalmát növeli."


Óh, atya Ég!


Ez tök olyan, mintha valami 60-as években íródott komcsi kiadványból másoltad volna ki.

A szüleimnek vannak még ilyen csodás irományai eltéve. Ugyanaz a nyelvezet.


"Imádták" ők is ezt a csodás "mindenki dolgozhatott" Kádár korszakot!


Nem kell bezárni a Terror házát, de, ha téged zavar, akkor lépj be az MSZP ifjúsági tagozatába, és küzdj a papság hatalma, és a jobboldali eszmék ellen.

2011. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van kérdező! Alakítsák át holo múzeummá, nem?

Mert csak az a bűn, amit ellenük követtek el....

Igaza van az elsőnek. csukd be a szemed, amikor arra jársz, és ne menj oda. valahogy túl fogod élni, hogy nem holo múzeum van ott is...

2011. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem célja ezeket bemutatni, csak a "kommunisták" bűneit.

De lehet tévedek.

2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Azért elsősorban annak a kornak állít emléket, mert ez volt az AVO és az AVH központja, ez ilyen egyszerű. Annak a kornak a bemutatására tökéletesen alkalmas. Ha nem vagy elégedett a reprezentációval, nyiss egy másik múzeumot, ahol ezen múzeum hiányosságait mutatják be.
2011. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez nem igaz, az a hely több rendszerben is központi szerepet töltött be.

És amikor utoljára ott jártam (még az előző Fidesz kormány alatt, asszem akkor nyílt meg a múzeum), akkor én is ezt éreztem, hogy valahogy nincs egyensúly. Én nem azt mondom, hogy a kommunizmus annyira f*sza dolog lenne, és természetesen be kell mutatni annak a kornak a szörnyűségeit, mert voltak szép számmal. De valahogy nekem is az az érzésem, mintha csak arra fektették volna a hangsúlyt.

2011. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!