Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztelt szélsőjobboldaliak,...

Tisztelt szélsőjobboldaliak, radikálisok, jobbikosok, milyen a ti ideológiátok?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak és nem is sértésnek szánom, csak kiváncsi vagyok. Azért írtam a kérdésben három ideológiát (illetve kettőt és egy pártot), mert nem vagyok tisztában azzal, hogy melyikükre érvényes a kérdésem. Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik a zsidók(magyar, már ha elfogadjátok, hogy vannak magyar zsidóók) magyarországi ténykedését károsnak tartja, a cigányokat megoldhatatlan gondnak, a melegfelvonulásokat egyenesen botrányosnak, azok ezeket a "gondokat", hogy kívánják megoldani?

Tudom az első lépés az kilépünk az EU-ból és a NATO-ból, de utánna hogyan tovább? Eleve az nem világos nekem, hogy mi lesz az EU után a bevételekkel, ugyanis magyar gazdaság főként exportból él és ennek jelentős része Németországba irányul. Ha kilépünk, akkor egyből van vám meg minden egyéb, ez megdrágítja a kivitelt és csökkenti a bevételt. Innen hogyan tovább? A NATO-ból való kilépés - bár gyanítom, hogy ennek az esélye kicsi - miatt megeshet, hogy a körülöttünk lévő szlávok és a románok megtámadnak. Ilyenkor mi lenne?

Na és végül, ami a legjobban érdekel. Nem gondolom, hogy vérengzést és holokausztot tartanátok, de tegyük fel elüldözitek a zsidókat, cigányokat és a melegeket. Utánna mi van? Megoldódott a probléma - mi van, ha nem? Utánna ki jönne? Maradna egyáltalán ember Magyarországon?

Sokszor hallom, hogy valaki antimagyar, magyarellenes; ők is repülnének az országból? A baloldaliak, liberálisok? Egyáltalán ki határozza meg, hogy ki a magyar?


Kultúrált válaszokat kérek. És még egyszer! Ez nem provokáció! Előre is kösz.


2011. aug. 16. 09:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
27%

"Magyarországra az elmúlt 20 évben a liberalizmus volt a jellemző, ahogy most is az van. Aki a liberalimussal radikálisan szembemegy, az nem liberális. :D


Azon röhögök, hogy valakinek még ezt is magyarázni kell. :-)"


Az államszocializmushoz képest liberálisabb valóban, aztán csak óvatosan a nevetéssel. Ismered a politikai spektrumot nem? Politikai bal vagy jobboldal és konzervatív vagy liberális. Szóval akkor a radikalizmus miért is nem liberális?

Ki nevet a végén?! :)

2011. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha szerinted azok akik radikálisoknak vallják magukat hazánkban, azok liberálisok, akkor egyértelmű, hogy rajtad fognak röhögni.


Egyszer régen alakult ki a a 18. századi Franciaországban a jobb oldali és a bal oldali politikai megnevezés. Jobb oldalon foglaltak helyet a királypártiak, bal oldalon a forradalommal szimpatizálók. Olyan ez, mintha most ezt vitatnád, hogy "dehát ha szemből nézzük, akkor pont fordítva van".


Azt gondolom, hogy te szívesen csinálsz hülyét magadból, csak erre tudok következtetni. Hát tedd csak. Nevezd a Jobbikot és támogatóit liberálisoknak, ha esetleg úgy érzed, hogy túl kevesen néznek még hülyének!

2011. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

"Rendőrséggel is megoldható lenne, de erre a feladatra mégis inkább a csendőrséget látnám alkalmasabbnak. Elmondom, hogy miért. A rendőr kezét nagyon helyesen kötik a jogszabályok, emberi jogok stb. Egy csendőr viszont lekeverhetne néhány fülest az ilyen betörőset, terrorosat, kötekedőset, megfélemlítőset játszó kölyköknek."

És szerinted mennyivel lenne kevésbé hatékony, ha a rendőrök jogkörét bővítenénk, ahelyett, hogy létrehozunk egy új posztot, új egyenruhával, új adminisztrációval, stb... Nem kukacoskodni akarok, csak sosem értettem mire jó állandóan visszamenni a múltba és múltbéli eszközökhöz folyamodni... Na mindegy ez már az én bajom.

2011. aug. 16. 13:09
 24/28 anonim ***** válasza:
37%

"Ha szerinted azok akik radikálisoknak vallják magukat hazánkban, azok liberálisok, akkor egyértelmű, hogy rajtad fognak röhögni.


Egyszer régen alakult ki a a 18. századi Franciaországban a jobb oldali és a bal oldali politikai megnevezés. Jobb oldalon foglaltak helyet a királypártiak, bal oldalon a forradalommal szimpatizálók. Olyan ez, mintha most ezt vitatnád, hogy "dehát ha szemből nézzük, akkor pont fordítva van".


Azt gondolom, hogy te szívesen csinálsz hülyét magadból, csak erre tudok következtetni. Hát tedd csak. Nevezd a Jobbikot és támogatóit liberálisoknak, ha esetleg úgy érzed, hogy túl kevesen néznek még hülyének!"



Hát végül is a jobbik egy hülyék gyülekezete, a véleményük nem tud meghatni...

2011. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

"Azt hallottad már, hogy Magyarország milyen gazdag lehetne a mezőgazdaságából, ha nem hagynánk, hogy átvágjanak minket a palánkon, hanem a sarkunkra állnánk?!"

Bevallom nem vagyok a téma szakértője, de ez szerintem nem ilyen egyszerű. Előszőr is verseny van, nemcsak helyi, hanem globális is. Ha megszakadsz, akkor sem fogják a magyar termékeket külföldön vásárolni, ha drága, márpedig drága, hiszen a többi Eu-s ország is csak agrártámogatásokkal bírja a versenyt(különben nem tudnának ringben maradni az olcsó "biórobotokkal" előállított, dél-amerikai és egyéb országok termékeivel szemben). (egyébként mostanában kell, hogy Magyarország is ugyanannyi mezőg-i támogatást kapjon az Eu-tól, mint az alapító tagok). A másik pedig az, hogy a szegény gazdáknak szüksége lenne gépesítésre, hogy termelékenyebbek legyenek. Ezt mondjuk állami támogatással el lehetne érni... Szóval nem minden fekete és fehér, nem mindenért az EU a felelős.

2011. aug. 16. 13:19
 26/28 anonim ***** válasza:

"És szerinted mennyivel lenne kevésbé hatékony, ha a rendőrök jogkörét bővítenénk, ahelyett, hogy létrehozunk egy új posztot, új egyenruhával, új adminisztrációval, stb... Nem kukacoskodni akarok, csak sosem értettem mire jó állandóan visszamenni a múltba és múltbéli eszközökhöz folyamodni... Na mindegy ez már az én bajom."


Nem ragaszkodnék foggal-körömmel a csendőrséghez. Az is jó amit te mondasz. Kivitelezhető.

De mégegy érv az enyém mellett. A csendőr és a rendőr nem ugyanazt a munkát látná el. Lennének átfedések. A csendőrség feladata speciálisan a vidéki terménylopásokra, betörésekre, magyar emberek terrorban tartása ellen irányulna. Az élet több területén van úgy, hogy egy adott probléma kört megbontanak, és az azon a területen dolgozók csak az adott témakör egy bizonyos részével foglalkoznak, míg más szakemberek megint mással. Véleményem szerint a rendőrség úgy jó ahogy van. Nem volna jó, ha átesnének a ló túlsó oldalára, és a magyar lakossággal szemben is úgy lépnének fel, ahogy a cigánysággal kellene, hogy fellépjenek nagyon sokszor. Persze ez is megoldható nagyon komoly képzésekkel, hogy milyen szituációban mi a megengedett, mi az elvárt, és mi az ami már hatósági túlkapás. Ismétlem, nincs bajom azzal amit javasolsz, csak a fentiek miatt én még jobbnak tartanám a csendőrséget. Jobb dolog a specializáció, mintha szegény rendőrnek univerzálisan mindenhez értenie kellene.

2011. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az Unió már akkor kicseszett velünk magyarokkal, mikor még eszünk ágában sem volt belépni. Pont azzal, hogy Uniós szinten támogatták a mezőgazdaságukat. Jó igaz, mi is támogathattuk volna állami szinten a saját mezőgzadaságunkat. De lássuk be, Uniós szinten azért nekik jobbak a lehetőségeik ha jót akarnak maguknak, mint nekünk állami szinten.


Nem akarom, hogy kilépjünk az Euból. Azt tartanám jó ötletnek, ha sarkára állna a vezetésünk, vagy olyan vezetésünk lenne, amelyik a sarkára áll, és kiharcolná az egyenlő elbírálást. Az Eunak ugyanakkora szüksége van ránk, mint nekünk az Eura. Hidd el, nem örülnének neki, ha kilépnénk. Márpedig ha nekik jó, hogy tagok vagyunk, hadd legyen már ez kétoldalú, hadd legyen már nekünk is jó.

2011. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szélsőjobboldali - van kínai meg fekete haverom is - de mivel rossz a véleményem a romákról mások ide sorolnak.
2011. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!