Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szeretik sokan...

Miért nem szeretik sokan Orbán Viktort?

2011. szept. 26. 17:29
1 2 3 4 5
 21/46 szöcske005 válasza:

16:51

Kin huzzák be?

Magukon?

Nem tellik rá, a millás fizuból.

Ha tetszik, ha nem mi fogjuk kifizetni kis emberek.

Vagy talán a polgármester felajánlja a 600.000 ft-os fizetésénak az 50%-át.

Nehogy azt hidd nekem sem tetszik.

2011. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

Orbán Viktort azért nem szeretik mert:

megvédi a nyugdíjakat:

[link]


nem lesz egykulcsos adó:

[link]


mert tartja magát az elveihez:

http://www.youtube.com/watch?v=dCJFdTC5YPE


Mert az új igazságos adórendszerével senki nem jár rosszabbul:

http://www.youtube.com/watch?v=wwoXxMytP2s

[link]


Mert adót csökkent, és nem lesznek megszorítások:

[link]


Mert megvédi a forintot:

[link]


Mert a legalkalmasabbakat ülteti a megfelelő posztokra:

http://www.youtube.com/watch?v=MIqnDJwGOr8


Mert szép a mosolya: [link]

2011. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Crazy Niggah válasza:
Azért utálja mindenki, mert egy undorító kapitalista ánusz, aki már mindenre adót akar tenni.. -.-"
2011. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
Mert sajnos a magyarok többsége nem érti miért van szükség ezekre a lépésekre. Elég ha Görögországot hozom fel példának. Úgy tűnik a többség oda szeretne jutni. Ezek szerint...............Szerencsére Viktor megpróbálja ezt elkerülni. Nem tudom, ha államcsőd lenne akkor mi után sírnának majd azok akiknek nem lesz nyugdíja, elveszik a családi pótlékát, tulajdonképpen mindent amit eddig kaptak. Tényleg ezt szeretné mindenki? Államcsődöt? Mert ha a kormány nem lépi meg ezeket, oda jut az ország.
2011. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Arra kérlek téged kolopele, hogy vázold fel, a kormány intézkedési miként vezetnek majd a foglalkoztatottság növeléséhez, az államcsőd elkerüléséhez, és a gazdasági egyensúly helyreállításához!
2011. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Az egykulcsos adó és a társasági adó csökkentése elvileg arra irányult, hogy több munkahely lehessen. A vállalkozások terheinek csökkentése ezt lehetővé is tette volna, csak a vezetők még nem értek el arra a szintre sajnos hogy az ebből befolyó többletből ne a saját bankszámlájukat gyarapítsák. Tehát ez nem a Fidesz hibája. A Kínai megállapodás is valószínűleg ezt a célt fogja szolgálni. Márpedig ha van munkahely, nő a belső fogyasztás is, és ez mindenképp jó irányba viszi az ország gazdaságát. A bérek befagyasztása, az áfa emelés, az új adókból befolyó bevételek, a nevetségesen alacsony korral nyugdíjba vonulók, rokkantnyugdíjasok felülvizsgálata, az ész nélküli költekezés visszafogása, az eddig ingyenes képzések, szociális juttatások feltételekhez kötése, és még sorolhatnám, mind hozzá fog járulni hogy az államkassza gyarapodjon és ne legyen Magyarország is Görögország. Pár év és mindenkinek jobb lesz. Vagy nem. De az nem a Fidesz hibája lesz.
2011. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

A személyi jövedelemadónak az ég világon semmi köze nincs a munkahelyteremtéshez. Attól, hogy magánszemélyként több pénzed van, miért lenne több a vállalkozás? Attól, hogy a jól fizető állásodból több lóvét vihetsz haza, nem fogsz hirtelen lemondani a zsíros melóról, és vállalkozást indítani. A társasági adó csökkentés pedig nem ad annyi pénzt a kis és középvállalkozói szektornak, hogy érdemben tudjon bővülni, ebből egy szál munkahely nem lesz. Ráadásul a vállalkozók ott írnak le a nyereségükből számlákkal ahol tudnak, minden kiadásukról, aminek elviekben lehet köze a vállalkozás tevékenységéhez, a cégre kérnek számlát. Társasági adót nem a tényleges céges nyereség után fizet senki. A járulékcsökkentés hatására lenne több munkahely, de azt a fidesz két ízben emelt tavaly és idén.

A kínai megállapodásról semmit nem tudunk. Annyit tudunk, hogy itthon az új munka törvénykönyve szerint egyszerűbb lesz kirúgni a munkavállalót, és nem kell neki pl pótlékokat fizetni. Ergo kevesebb pénzért dolgoznak az emberek többet. Ettől nem fog eljönni a tejjel mézzel folyó kánaán az biztos.

Az a pár ezer forint , amit a kisebb, vagy közepes keresetűektől elvett a kormány az egykulcsos szja-val, már idén csökkentette a kiskereskedelmi forgalmat. Csökkent a fogyasztás. Ráadásul 500 milliárddal kevesebb adóbevételt jelent.

A bérek befagyasztása reálbér csökkenést idéz elő, ami csökkenti a fogyasztást.

A rokkantnyugdíjasok nagy részét már felülvizsgálták, sokkal kevesebb trükköző volt mint amennyire a kormány számított.

Az áfa emelés ugyancsak a fogyasztás csökkenését idézi elő, amivel a kormány nem számolt, a jelenlegi fogyasztás mellett számolta ki a bevételnövekedést.

A fidesz 8 évig szajkózta ellenzékben, hogy ingyenes oktatás kell, teszem hozzá orbán viktor maga se tudott volna fizetni az iskoláért, fizette neki az állam. Közvetve az mszmp. Ráadásul a fizetős oktatásnak olyan jövedelemviszonyok mellett, ami Magyarországon jelen van súlyos társadalmi következményei vannak. Csökken a társadalmi mobilitás, ami rengeteg jó képességű, ám de szegény családból származó gyerektől veszi el a továbbtanulás lehetőségeit, azt is mondhatnám, hogy a kormány rengeteg jövőbeli szakembertől szabadul meg.

Még mindig nem értem mitől lesz jobb nekem, mert a fent vázolt intézkedések nem csak megfontolatlanok, hanem embertelenek is.

A végtörlesztésekkel kapcsolatos mizériáról nem is beszéltünk. Vajon ha a pénzintézetek hitelezési kedve egyenlő lesz a nullával, akkor hány új munkahely fog létrejönni?

2011. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Mint nagyvállalkozó, aki nem ügyeskedik meg csal, lop, másként ítélem meg a helyzetet. Jó, közvetlenül nem a Fidesz érdeme hogy ott tartok ahol és a dolgozók is jóval átlag felett keresnek, ezt elismerem, de az irányt én jónak tartom. Speciel nálam van már olyan ember nem is egy akik azóta vannak nálam amióta az adótörvények változtak. Tudod más egy vállalkozó aki maga dolgozik egyedül és más ahol közel 200 ember van. Az eleve magas fizetések végett meg tudtam azt csinálni hogy a jól kereső emberek többet vihessenek haza, viszont maradjon belőle újabb embereknek is. Így mindenki csak jobban járt. A végtörlesztés pedig még kidolgozásra vár, ez ebben a formában valóban nem fog működni.
2011. okt. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de szerintem azért vettél fel új dolgozókat, és azért emeltél fizetést, mert ezzel akarod igazolni a fideszbe vetett hitedet. Ha komolyan végiggondolnád amiket írtam, akkor megértenéd, hogy miért nem fog sose működni ez a gazdaságpolitika. Persze szíved joga abban hinni amiben akarsz, én e miatt nem tartalak se jobbnak, se rosszabbnak, de szerintem te nem elhiszed, hanem csak el akarod hinni, hogy mostantól mindenkinek jobb lesz. Legalábbis nekem ez a meglátásom.
2011. okt. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Lehet. A Kádár rendszerben már dolgozó ember, aki képtelen volt a tudását kamatoztatni úgy ahogy azt szerette volna, már csak azért is Fidesz párti marad, mert a többi mind azonosítható a régi rendszerrel, kivéve a jobbikot, akikről még szólni sem szeretnék, mert annyit sem érdemelnek. Biztos van bennem némi elfogultság, de ez legyen a legnagyobb hibám. Jó éjszakát.
2011. okt. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!