Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz nálunk is bevezetve...

Mikor lesz nálunk is bevezetve az euró? Jó lesz az nekünk?

Figyelt kérdés
Mitől függ, és mennyi lesz az árfolyama? A bankban tartott pénzeket automatikusan átváltják euróra, gondolom. De majd ha aktuális lesz, egymillió forintért ,hány eurót adnak majd szerintetek? Nem lenne jobb, ha már most átváltanám, és addig euróban is kamatozhatna? Várom a véleményeteket.
2009. ápr. 28. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Az időpontot talán a Jóisten tudná megmondani. Jelenleg nincs céldátum, októberre terezték, hát majd kialakul.

Nem kezdetben nem lesz jó. Ausztria közelében élek, Németországban lakó magyar ismerősöm van. Véleményük szerint a váltás után háromnegyed év után kezdett alakulni a dolog. NÁLUK.

Nos itt Mo.-on én kissé pesszimistább vagyok. Az árak jóval magasabbak lesznek az biztos.

Hosszú távon viszont ez az utunk.

Sok szempont alakíthatja. Jövedelmek átváltása. Energiaárak. Élelmiszerárak. stb.

Ja és külföldön a szolgáltatások árai szöktek nagyon meg.

Pl.: Németországban és Franciaországban egy csésze kávé kávézóban annyiba kerül ( középkategóriásnál kissé elitebb helyen) mint egy 25 dkg-os átlagos örölt pörköltkávé élelmiszerüzletben.

2009. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
28%

2012-ben lesz Magyarországon euró.

Nálunk Szlovákiában már Euró van lassan fél éve és még most sem szoktuk meg azt a sok aprót. A pénztárca teljesen csörög a sok cent-től.

Szerintem nem kell most átváltanod, elég lesz akkor.

2009. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Kommunista kormány alatt sohasem.
2009. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A szlovákiai válaszoló nem tudom honnan veszi, hogy 2012-től lesz Mo-on euro!?Még a nagy fejesek sem tudják és ilyen helyzet melett 2020 előtt nem igen! Ahhoz rendbe kellene tenni itt mindent, de erre nem sok esély van!De amúgy is, ne nagyon akarjunk mi eurót! Amikor a németek és az olaszok is visszasírják a márkát meg a lírát!!!
2009. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Függ a konvergenciakritériumok teljesülésétől (ez alapján 2012-2014 között vezethető be) és attól, hogy be akarják-e vezetni.


Pillanatnyilag áldhatjuk a szerencsénket, hogy nincs eurónk, mert így a valutánk, a forint le tudott értékelődni az euróhoz képest, javítva az ország fizetési mérlegét (hétköznapi példa: ide járnak vásárolni a szlovákok és osztrákok).


Ha bevezetik az eurót, azt valószínűleg a mostaninál kedvezőbb árfolyamon (mondjuk 250 körül, de ez csak spekuláció) fogják elvégezni.

2009. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
A magyar nép pesszimista. Nagyon. Az euró bevezetése pedig teljesen elkeseríti majd az embereket. A legnagyobb EUR-címlet 500 EUR. Ez mai árfolyamon közel 150.000 Ft-ot tesz ki. Kicsit "visszatetsző" egy gazdaságban, hogy a havi fizetésedhez NEM KELL a legnagyobb címletet használni. Vagy egy kisnyugdíjas még a második legnagyobb címletet is csak a tévében láthatja. Ez nem egy "szerencsés" dolog.
2009. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagy kár, hogy eddig nem igyekeztünk bevezetni az eurót, mert akkor teljesítenünk kellett volna a deficitre, inflációra, gazdasági egyensúlyra vonatkozó előírásokat. Ez jót tett volna nekünk, mivel elkerültük volna a mostani válságot.

Sokan úgy érveltek, hogy az euró lefékezi a gazdaság növekedését, irányításának mozgásterét. Ez a feltevés megbukott, hiszen így is lefékeződött a növekedés, és a saját kezünket kötöttük gúzsba.

Mindannyiunk közös érdeke, hogy bevezessük az eurót, mert már nem az a kérdés, mi a hátránya, hanem hogy milyen veszélyekkel jár, ha kimaradunk. Nagyon komoly veszélye van a kilógásnak, spekulánsok omlaszthatják össze a forintot, ha már nem hisznek a csatlakozásban.

A németek, olaszok, hollandok sokat panaszkodtak a megemelkedett árakra, különösen a szolgáltatásoknál. Ebben lehet némi igazság, legalábbis az első egy évben. Utána visszarendeződött a piac, lejjebb mentek az árak. Gyakran járok Németországban, Franciaországban, Belgiumban, a német szupermarketek árai alacsonyabbak a magyar áraknál. A francia és a belga árak jóval magasabbak a mieinknél, a német áraknál meg vagy másfélszer magasabbak. Erre nem az euró a magyarázat, hanem a nagyobb német piac és a fukarabb vásárlói viselkedés. Mivel a fukarság (na jó, ártudatosság) a magyar vásárlóra is jellemző, várhatóan nem mennek fel az euró miatt az árak.

A tett halála az okoskodás, ez ránk nagyon áll. Mi nem vagyunk bankhatalom, mint Svájc, nincs önálló iparunk, mint Svédországnak. Nem vagyunk nagyhatalom, mint a britek, és nincs olajunk, mint a Norvégoknak. Mégis ezeket az országokat tekintjük példának, holott semmiben sem hasonlítunk rájuk. Nincs bajom a forinttal, de a gazdasági ésszerűség sok érve az euró mellett szól.

2009. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Előrebocsátom ,én senkít nem pontoztam le! Most tudtam még megnézni a válaszokat,és csodálkozva látom, hogy már vannak nem hasznosak is... Azt hittem, nekem kell értékelni, hogy mi a hasznos , mi nem...Visszatérve a kérdésemre, arra a részre is írjatok véleményt, hogy érdemes -e euróban kamatoztatni a pénzt, addig ,míg nem vezetik itt is be? Mert attól félek, akkor már nem fog annyit érni ...
2009. ápr. 29. 09:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Az eurónak alacsony a kamata, tehát alapból nem érdemes kamatoztatni. Viszont ha akkor jutsz hozzá, amikor erős a forint, és eladod akkor, mikor gyenge, megéri az árfolyamnyereség miatt. Pl. 280 körül vegyél, 310 körül adj el. Hosszabb távra fele HUF - fele EUR megtakarítást javasolok, az jó egyensúlyt és rendes hozamot is jelent.
2009. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó.Ma voltam Szlovákiába,30-40%al felmentek az árak.
2009. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!