Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kap már végre Magyarorsz...

Mikor kap már végre Magyarország igazságot?

Figyelt kérdés
Úgy mint Németország justce-for-hungary trianon himnusz és trianon leltár Tartsd magad nemzetem
2011. okt. 21. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Ismertesd, miért lenne igazságos visszaállítani a trianoni határokat.
2011. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát még várd egy darabig!
2011. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Egy földrajzi fogalom számára nem létezik igazság.

/kérdés

2011. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
várom is mert én igazi magyar vagyok és székely
2011. okt. 21. 20:37
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Németország akkor kapna "igazságot", ha felosztanák a szomszédai között. Magyarország mostani határai meg nagyjából rendben vannak.
2011. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Elso válaszoló:


1. Mert a szerzodés néhány része Jugoszlávia és Csehszlovákia szétesése után elvesztette érvényességét, hiszen nem az utódállamoknak lettek a teruletek ítélve


2. Népszavazások szerint kellett volna (hivatalosan) megrajzolni a határokat. Mint tudjuk ez nem tortént meg (kivéve Sopron kornyékét)


3. A szerzodés tervezetében etnikai határokat kellett (volna) húzni. Nos, még így 91 év után sem tesznek ennek eleget a határok. 1920-ban még ennyire sem...


Így hirtelen ez a három pont jutott eszembe, bár ha most jobban nekiulnék, lenne az tobb is...

2011. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Magyarország akkor "kap igazságot", ha majd gazdaságilag, és (vagy) katonailag olyan erős lesz, hogy kiküzdi magának.


Nem gondolod, hogy az "igazság" az csak úgy "jár"....

2011. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha így folytatjuk, soha.

Először ezen a megmaradt területen kellene valamit felmutatni, gazdaságilag stagnál az ország, a szomszédaink jobban fejlődnek.

2011. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"mert én igazi magyar vagyok és székely"


Én is igazi magyar vagyok.


Nem értem, hogy te mitől lennél igazibb.


Aki előhozza ezt a fogalmat az általában "műmagyar"

2011. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

22:55


" a szerzodés néhány része Jugoszlávia és Csehszlovákia szétesése után elvesztette érvényességét"


Nem vesztette.


"Népszavazások szerint kellett volna (hivatalosan) megrajzolni a határokat. Mint tudjuk ez nem tortént meg (kivéve Sopron kornyékét)"


Népszavazás ott történt, ahol ezt katonai erővel kikényszerítették. Sopronban azért volt népszavazás, mert ezt Prónayék erővel kikényszerítették. Az "igazság" csakis a nyers erőtől függ a külpolitikában. Majd ha Magyarország lesz Közép-Európa Hong Kongja, vagy szerzünk pár atombombát, akkor lehet követelni az "igazságot", hiszen a politikában az erő fontos, pláne Európában.


" A szerzodés tervezetében etnikai határokat kellett (volna) húzni"


Nem. A határvonal hosszas tárgyalások alapján alakult ki. Először megnézték az etnikai határokat, utána ehhez képest eltértek, amikor a román-jugoszláv, csehszlovák-osztrák stb. kompromisszumokat kialakították. Végül, a vasútvonalakra és más érdekekre is odafigyeltek. Ahol érdekkonfliktus volt, ott azt Magyarország kárára oldották meg, mert Mo. vesztett.


"Nos, még így 91 év után sem tesznek ennek eleget a határok. 1920-ban még ennyire sem..."


A szlovákiai magyarok 10-20 éven belül beolvadnak, a székelyek pedig 30-40 éven belül, utána nem lesz kisebbségi probléma.

2011. okt. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!