Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valahol azt hallottam, hogy a...

Valahol azt hallottam, hogy a választások előtt a katolikus egyház, , megparancsolta" a hívőinek hogy a Fideszre szavazzanak. Ebből mennyi igaz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 12:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

"És azóta nem változhattak meg? Nagyon érdekes, hogy mindig ti ragaszkodtok a begyöpösödött sztereotípiákhoz kedves balliberálisok!"


Aki, nem nyal be tövig a kedves vezírnek mióta balliberális? :)

2011. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

"És azóta nem változhattak meg?"


De, megváltoztak, szinte varázsütésre. Azon a ponton, 1994-ben, amikor az MDF kormányról minipárttá bukott, és rájöttek, hogy az addigi liberalizmusukat feladva nemzeti-keresztény-konzervatív pártként nagyobb eséllyel kerülhetnének kormányra. Attól fogva "keresztények" a fideszesek, egytől-egyig. Őszinte, és erkölcsös pálfordulat, nem? Olyan igazán keresztényi...

2011. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%
Azért változott meg a Fidesz 1994-ben mert rájöttek, hogy a liberalizmus baromság.
2011. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%
Ja persze, csettintésre rájöttek. XD
2011. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Az ideológiaváltásuk fokozatos volt. Pl. a Liberális Internacionálé nevű ballib nemzetközi pártszövetségből csak 1996-ban léptek ki, a pártjuk új irányát csak 1995-ben közölték koherens ideológiaként.
2011. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Második válaszadó: És miért kell az ország élére keresztény párt?
2011. nov. 20. 15:54
 17/21 anonim ***** válasza:

"Második válaszadó: És miért kell az ország élére keresztény párt?"


Ezt szavazták meg az emberek 2/3-adra, úgytűnik ez kellett nekik. Aki nem ment el szavazni, az meg arra szavazott, hogy "leszarom, a többiek döntsenek helyettem!"

2011. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem volt egységes MSZMP, nincs egységes MSZP, nincs egységes Fidesz, és természetesen nincs egységes egyház sem.

Mindenütt különféle beállítottságú emberek vannak, akik vagy teszik a dolgukat, vagy nem, vagy túlbuzgók, vagy nem. Ezért nem érdemes vitatkozni ezen, hiszen minden esetre lehet példát találni.

Bizonyítható, hogy az egyház jelentős mértékben befolyásolta az embereket a választások során. Ez az egyes körzetekben nem volt egyforma. Volt olyan eset, ahol - döntő többségben idős hívők előtt - a prédikáció arról szólt, mi a helyes cselekedet, és milyen szervezetek segítik ezt elő. Ebben szép finoman a szövetség mindkét tagja megneveztetett körülírással. Csak a teljesen sötét agyúak nem jöhettek rá, kikről van szó. Majd a prédikáció így fejeződött be: igaz hívők a vallást segítő pártokat támogatják holnapután is, mert isten kezében vagyunk, és a mennyországba szeretnénk jutni, nem a pokolra. Vajon mi lehetett a hatás?...


De sok olyan plébánia is volt, ahol nem foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

Hogy most ezt valaki parancsnak, kérésnek, ráutaló magatartásnak, megfélemlítésnek, sugalmazásnak, vagy minek tartja, ízlés kérdése. Az itteni stílus szempontjából nem mindegy, a választás eredménye szempontjából mindegy.

2011. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%
Erről én soha nem hallottam, pedig templomba járó ember vagyok!
2011. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Parancsot én sem hallottam, de a templomba, ahova járok, van egy pap, aki még választások előtt, ha nem is ilyen nyíltan, de azért közölte, hogy a Fideszre kéne szavazni, meg rendszeresen szidta az MSZP-t (misén, prédikáció közben). De ettől még nem hiszem, hogy meg kéne gyónnom, hogy nem a Fideszre szavaztam, az egyház vagy Jézus sose parancsolt ilyet.
2011. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!