Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban szükséges mindenkinek...

Valóban szükséges mindenkinek a saját ház?

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy blogot, ahol felmerült, hogy az ember vagy hitelt vesz fel, vagy albérletet fizet, ha akar saját lakást/házat, és ez hatalmas terhet rak az ember vállára, nem lehet megélni a maradék pénzből.


Itt merült fel bennem , hogy miért van szükség mindenkinek saját lakásra, még ha nem is engedheti meg magának? Miért lett ez minimum? Korábban szüleink simán ellaktak a nagyszüleinknél, több generáció egy fedél alatt. Miért nem laknak addig az egyik szülőnél, míg nem engedhetik meg maguknak a saját lakást?


Tudom, hogy ezek nem a legjobb állapotok, de sokan most már nem is tudják elképzelni ezt, emiatt olyan kiadásokba verik magukat, amiket nem bírnak el.


2011. dec. 14. 13:37
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Kolompár Achillesz!


Ezek olyan helyzetek, amikben lehet, hogy az embernek igen durva kompromisszumot kell hoznia - ezt én is elfogadom. De csak ilyen helyzetek vannak? Nincs olyan, hogy a fiatal azt mondja, hogy én nem hozok kompromisszumot, mert nem kényelmetlen a családommal lakni? Kényelmetlen közösen fizetni a rezsit? Kényelmetlen tovább hallgatni anyu kommentjeit?

És emiatt egy olyan albérletbe menni, ami meghaladja az anyagi lehetőségeit?

2011. dec. 14. 15:31
 12/34 anonim ***** válasza:
46%

"1. A jelenlegi törvények alapján nagyon nehéz kirakni az albérlőt, ha nem tud hova menni utána."


persze, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a sok hajléktalan ember...


"2. Egy rendes szerződéssel sok mindent ki lehet küszöbölni, csak sokan erre nem veszik a fáradtságot, illetve feketén veszik ki a lakásokat - így persze nem védi őket sem a törvény.

"


ma nem divat rendes szerződést kötni, a tulajdonosok nem nagyon szeretik bejelenteni a bérlőjüket. Elhiheted, hogy nem azok szeretnek feketén lakni, akik kiveszik a lakást.

Gyanítom, hogy nem nagyon van tapasztalatod albérletek és bérlemények terén.

2011. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

"Mi 3 évig egy 3szobás lakásban laktunk 6-an. Azért, mert a bátyám megnősült, de nem tudtak házat venni, így a jól bevált "anyucinál lakunk" verzió jött. Aztán a gyerek már útban volt.

Gondolhatod milyen kellemes volt minden hajnalban a babasírásra ébredni. Ja, és közben egyetemista is voltam, mondhatni tanulás nélkül éltem túl ezeket az éveket.


Én azt mondom ezek után: nincs az az Isten, hogy én egy másik családdal lakjam. Vagy külön a férjemmel úgy, hogy fizetjük a hitelt, vagy sehogy. De hogy a fiatal házasok a szülőknél...soha!"

És ha neked gyereked lesz? És miért csak a hitel játszik?

2011. dec. 14. 15:36
 14/34 anonim ***** válasza:
82%

"Értem én, hogy változnak, de van alapja? Oké, hogy igénylem a pezsgőfürdőt, de ha nincs meg az anyagi fedezete."


azért ne hasonlítsuk luxusigényekhez ezt a dolgot.

Illetve, ha már a saját lakás luxus (sajnos ez a helyzet sokaknak) akkor az már régen rossz.

való igaz. hogy nyugaton sokkal inkább működik a lakásbérlés, de ott azért könnyebben tudsz annyi pénzt összehozni, hogy legyen saját lakásod. (persze nem olyan gyorsan, de még mindig több a lehetőséged, mint itt, ez különösen igaz azokra, akik pl nem örökölnek)

2011. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%

ma 15:08


Én meg a tulajnak köszönhetően "feketén" vagyok kénytelen lakást bérelni, mert "adózási megfontolásból" nem kíván szerződést kötni. Kinek hogy.


lehet mondani a szokásos szöveget, hogy akkor kerestem volna tovább, de az élet nem ilyen egyszerű...

2011. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"Kényelmetlen közösen fizetni a rezsit? Kényelmetlen tovább hallgatni anyu kommentjeit?

És emiatt egy olyan albérletbe menni, ami meghaladja az anyagi lehetőségeit?

"


azt kéne felfognod, hogy az életminőség is nagyon fontos szempont.

van amikor sokkal rosszabb, ha a családoddal kell továbbra is laknod, van akinek ez teljesen felőrli az idegrendszerét és inkább a hitelt választja. (én nem tartozom közéjük, de én is inkább a "saját életet" választottam)

2011. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"persze, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a sok hajléktalan ember..."

A legtöbbjüket a családjuk rakja ki (válás, összeveszés, egyéb).


"ma nem divat rendes szerződést kötni, a tulajdonosok nem nagyon szeretik bejelenteni a bérlőjüket. Elhiheted, hogy nem azok szeretnek feketén lakni, akik kiveszik a lakást."

Persze, ez egy összekacsintás szokott lenni: te fizethetsz kevesebbet (mert én nem fizetek érted adót), te pedig ez a bizonytalanságot lenyeled.

Amúgy meg ha nem is jelentenek be, egy olyan szerződést, hogy te jogosult vagy ott lakni, és te ezért fizetsz, még írhattok. Ezt utána nem tudja megtámadni - ő üti meg a bokáját, amiért a jövedelmét nem jelentette be.


"Gyanítom, hogy nem nagyon van tapasztalatod albérletek és bérlemények terén."

5 éve élek albérletben, ezalatt 4 helyen voltam, egy közülük külföld volt. Sok mindent láttam már (a sima "feketén megy minden"-től kezdve a mostani "minden le van papírozvá"-ig). Én azt látom, hogy minden hozzáállás kérdése, hogy addig nyújtózkodjon az ember, amíg a takarója ér, és hogy minden legyen lepapírozva. Mert a szó elszáll, az írás megmarad. (Volt már társbérlőm, aki le akart lépni fizetés nélkül, és csak a papírral való fenyegetés miatt fizetett végül)

2011. dec. 14. 15:43
 18/34 A kérdező kommentje:

"való igaz. hogy nyugaton sokkal inkább működik a lakásbérlés, de ott azért könnyebben tudsz annyi pénzt összehozni, hogy legyen saját lakásod. (persze nem olyan gyorsan, de még mindig több a lehetőséged, mint itt, ez különösen igaz azokra, akik pl nem örökölnek)"


Nyugaton sem igaz ez. Stuttgartban pl. van egy mondás, hogy azért dolgoznak fiatalon annyit az emberek, hogy öregkorukra megvehessék a saját házukat. Stockholmban, ha valaki lakást tulajdonol, már gazdagnak számít. Nyugatra sem fenékig tejfel az élet...

2011. dec. 14. 15:46
 19/34 anonim ***** válasza:
76%

"És ha neked gyereked lesz? És miért csak a hitel játszik?"


Miért, szerinted manapság van más lehetősége az embernek. proliknak (bocsánat, ezalatt a rendes, tiszteségesen dolgozó embereket értem) nincs 7-8 milla a bankszámlájukon, hogy csak úgy vegyenek egy kis kecót.


Nekem szerencsére nagyon rendes szüleim vannak. A megkeresett pénzt nem kell leadni, így tudsz saját magadnak is gyűjtögetni. Úgy neveltek, hogy a pénzünket ne szarjuk el hülyeségekre. Sajnos jelenleg nincs munkám, de már így is megvan az az lapom, amire kapnék hitelt. mert sikerült ezzel a fajta fölfogással összegyűjtenem.


Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, de tény és való, hogy baromi sok felelőtlen ember van, aki megkeresi a 120 ezer forintot havi szinten, és nem tud belőle semmit fölmutatni. (és mellette anyukával él, akinek lead havi 20ezret, a többi lóvét meg elszarja-sajnos nem egy példa van a környezetemben)


Amíg ez a gondolkodás él, addig nem is lesz külön lakás.


24/n

2011. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

"azt kéne felfognod, hogy az életminőség is nagyon fontos szempont.

van amikor sokkal rosszabb, ha a családoddal kell továbbra is laknod, van akinek ez teljesen felőrli az idegrendszerét és inkább a hitelt választja. (én nem tartozom közéjük, de én is inkább a "saját életet" választottam)"

Ezt értem. Viszont sok embernél ez nem egészségügyi probléma, hanem csak kellemetlenség - ebben a saját a lakás vásárlása felelőtlenség. És miért a kockázatos hitel, miért nem a biztosabb lakás?

2011. dec. 14. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!