Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban szükséges mindenkinek...

Valóban szükséges mindenkinek a saját ház?

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy blogot, ahol felmerült, hogy az ember vagy hitelt vesz fel, vagy albérletet fizet, ha akar saját lakást/házat, és ez hatalmas terhet rak az ember vállára, nem lehet megélni a maradék pénzből.


Itt merült fel bennem , hogy miért van szükség mindenkinek saját lakásra, még ha nem is engedheti meg magának? Miért lett ez minimum? Korábban szüleink simán ellaktak a nagyszüleinknél, több generáció egy fedél alatt. Miért nem laknak addig az egyik szülőnél, míg nem engedhetik meg maguknak a saját lakást?


Tudom, hogy ezek nem a legjobb állapotok, de sokan most már nem is tudják elképzelni ezt, emiatt olyan kiadásokba verik magukat, amiket nem bírnak el.


2011. dec. 14. 13:37
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem lakás, hanem albérletre gondoltam.
2011. dec. 14. 15:49
 22/34 anonim ***** válasza:

"ő üti meg a bokáját, amiért a jövedelmét nem jelentette be. "


igen, ez az egyetlen fegyver az adócsalókkal szemben.

2011. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

19!


"Miért, szerinted manapság van más lehetősége az embernek. proliknak (bocsánat, ezalatt a rendes, tiszteségesen dolgozó embereket értem) nincs 7-8 milla a bankszámlájukon, hogy csak úgy vegyenek egy kis kecót."

Nem kell venni. Az ember fizetheti az albérletet is, és folyamatosan tehet félre egy későbbi házra, lakásra. 25 év múlva, mikor a gyerekeik kilépnek az életbe, úgyse fogják tudni fenntartani a nagy üres házat (vagy legalábbis nem érdemes), jobb egy kicsi.


"Nekem szerencsére nagyon rendes szüleim vannak. A megkeresett pénzt nem kell leadni, így tudsz saját magadnak is gyűjtögetni. Úgy neveltek, hogy a pénzünket ne szarjuk el hülyeségekre. Sajnos jelenleg nincs munkám, de már így is megvan az az lapom, amire kapnék hitelt. mert sikerült ezzel a fajta fölfogással összegyűjtenem.


Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, de tény és való, hogy baromi sok felelőtlen ember van, aki megkeresi a 120 ezer forintot havi szinten, és nem tud belőle semmit fölmutatni. (és mellette anyukával él, akinek lead havi 20ezret, a többi lóvét meg elszarja-sajnos nem egy példa van a környezetemben)


Amíg ez a gondolkodás él, addig nem is lesz külön lakás."


Egyetértek veled, sajnos ez az előre gondoskodás, amit nem látok az embereknél. Se az idősebbeknél, se a fiataloknál (ki tanította volna meg őket erre?).

2011. dec. 14. 15:54
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetértek veled, sajnos ez az előre gondoskodás, amit nem látok az embereknél. Se az idősebbeknél, se a fiataloknál (ki tanította volna meg őket erre?)"


Igen, ezért is mondom, hogy nagyon szerencsés vagyok. :) Kötelességemnek is érzem, hogy továbbvigyem. Ennél többet itt nem tehet az ember.

2011. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
92%
Inkább költözök havonta albérletből albérletbe, mint hogy hitelt vegyek fel lakásra. Meg úgy hitelt akármire is. Aki szerint ez hülyeség, az kérdezze meg azokat akik évekkel ezelőtt ellenkezőképp gondolkodtak, és hitelt vettek fel.
2011. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
69%
Azt én sem értettem soha, hogy a lakásbérlés miért nem elfogadott, bezzeg harminc évig fizetni a hitelt, hogy belerokkanj, az teljesen normális.
2011. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell nekünk mindenben a nyugatot majmolni, miközben az adottságaink nem nyugatiasak?


A legnagyobb gáz hogy nincs elég bérlakás.

Azért nincs, mert ugyan annyiot kérnek a bérletidíjjért mint a részlete egy hasonló lakásnak ha hiteles vagy.

Azért kérnek annyit mert alacsonyak a jövedelmek és nem választódik élesen el a bérlemény ami 40 é megtérülés és még 40-80év a haszon, míg a sajátot nyugaton 20 év alatt kifizeted jó esetben.


Ez a kérdés kb = A miért nem mobíl munkavállaló a magyar?

Amire a válasz ugyan ez.

Nem keresel annyit hogy megérje elmenni messze, bérelni lakást és fizetni a rezsit, mert éhen döglesz!



Próbáljuk már megérteni, hogy itt csak a látszat hogy nyugat, a lehetőségeink messze nem azok.

2011. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"Próbáljuk már megérteni, hogy itt csak a látszat hogy nyugat, a lehetőségeink messze nem azok."


De mi jobban akarunk élni, mint a nyugat? Ahogy írtam korábban, nyugaton saját lakást venni sem olyan könnyű, itthon meg mindenki azt akar.

2011. dec. 14. 17:12
 29/34 anonim ***** válasza:

"Az ember fizetheti az albérletet is, és folyamatosan tehet félre egy későbbi házra, lakásra."


és mégis miből tegyen félre, ha a lakbér elviszi a fizetése jó részét?

" 25 év múlva, mikor a gyerekeik kilépnek az életbe, úgyse fogják tudni fenntartani a nagy üres házat (vagy legalábbis nem érdemes), jobb egy kicsi. "


az ugye eszedbe sem jutott, hogy a gyerekek megöröklik a házat?

a legtöbben így jutnak saját lakáshoz, mert máshogy nem megy...

2011. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

29!

"és mégis miből tegyen félre, ha a lakbér elviszi a fizetése jó részét?"

Sok kicsi sokra megy. Az albérlet egy adott kategóriában általában olcsóbb, mint a törlesztőrészlet. (Rezsit mind a két esetben fizetni kell) A különbözet meg mehet megtakarításba.


"az ugye eszedbe sem jutott, hogy a gyerekek megöröklik a házat?

a legtöbben így jutnak saját lakáshoz, mert máshogy nem megy..."

De, eszembe jutott, viszont én nem azt mondtam, hogy a szülők meghalnak.

Alapvetően az emberi életpályát nézve 3 típusú lakásra van szüksége, miután kikerült a szülőktől (ideális esetben). Az első egy kicsi, ahol egy-két ember ellakik (legénylakás, ifjú házasoknak, max egy kisgyerek), így a rezsi is kicsi. Ha a gyerekek nagyobbak lesznek, jó lenne egy második, nagyobb, mindegyik gyereknek külön szoba, netalántán egy kert is hozzá. Majd ha a gyerekek felnőttek, és megpróbálnak saját lábra állni, elhagyják a szülői fészket, akkor jöhet a harmadik, ami megint csak egy kicsi lakás, amiben ellakik az ember a párjával, és a nyugdíjből tudja fizetni a rezsit.

A második lakást nyugdíjasoknak felesleges, és egyben anyagilag nehéz is fenntartani.

2011. dec. 14. 18:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!