Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi pénzébe kerülne az...

Mennyi pénzébe kerülne az államnak az, hogy minden magyar jogosult legyen napi 1 tál levesre ingyen ilyen állami kifőzdékben? Sokan igénybe vennék, ha lenne ilyen "segély"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 02:14
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

10 000 000 ember,

tegyük fel, hogy ilyen óriási mennyiségben véve 10 Forintra jön ki 1 tál leves,

ki kell fizetni a sacc/kb 10 000 szakácsot, aki elkészíti - vegyünk napi 5 000 Forintot,

ki kell fizetni a gáz árát, amin megfőtt az a rengeteg leves - sacc/kb 1 000 000 Ft/nap,

akkor:

10 000 000 x 10 + 50 000 000 + 1 000 000 =


151 000 000 Ft/nap és még irreálisan szerényen számoltam.


Nincs az a kormány, ami ne hagyná inkább áhen halni az embereket, mintsem ennyit fizessen naponta csak 1 tál levesért.

Ami az igénybe vételt illeti, abban biztos lehetsz, hogy senki nem utasítaná vissza az ingyen kaját.

2012. jan. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem kellene ingyen!

Szerintem 15 forintot mindenki ki tudna fizetni,csak az a baj,hogy manapság 500 forintért kapsz egy levest!

2012. jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Robi.88. ***** válasza:
48%
sztem 10 ft bol nem hozol ki egy levest:D ha szoktal fozni v csak vasarolni akkor ra kell jonnod h ez lehetetlen!!! 10 ft ba maga a viz egy kis fuszer és az energia amivel felforralod fér csak bele, szal még semmi tartalma sincs, még lehet erre is keves....a kérdés jo!! elméleti és sajnos az is marad mert ha ezzel a napi tegyuk fel 10 ft al megtudnak menteni az embereket akkoris inkabb a sajat zsebuket gyarapitanak_!!! nincs ezeknek lelkiismeretuk!!
2012. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

"ki kell fizetni a sacc/kb 10 000 szakácsot, aki elkészíti - vegyünk napi 5 000 Forintot"


Ez nem egy napos program. Nyugodtan vehetsz nap 500 forintot.

2012. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

10 Ft-ból ne hozol ki egy levest, az igaz. De 4 főre is nagyjából ugyanannyiba kerül, mint 1 főre, ugyanis az alaphozzávalókat eleve meg kell venni egy főre is.

Mellesleg ha már annyira odavannak ezzel a közmunkával meg önkéntes munkával, akkor meg lehetne szervezni a munkaerőt.

De nem fogják.

Sokan igénybe vennék, az tuti, potyázni mindenki szeret.

Nálunk van levesosztás a hajléktalanoknak, elég sokan szoktak lenni, pedig nincs is ennyi hajléktalan. Van egy diplomás ismerősöm, ő mondta, hogy szokott menni ingyen levesért. Mondjuk én nem mennék, elég ciki. De ha nem lenne munkám, és éheznék, akkor biztos mennék.

2012. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Angliában például egy paradicsomos spagetti konzerv (készétel) ~40dkg és ~120Ft (39 penny).


[link]


Ott nem is értik mi az a leves osztás, kajajegyet adnak.

2012. jan. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, Angliában rengeteg féle készkaját lehet kapni, nevetségesen olcsón. Nem is értem hogy nem terjedt ez el itthon, amikor mindenki panaszkodik, hogy nincs ideje főzni és nincs pénze.
2012. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Viszont ezek az "ételek" egy kalap... -ot nem érnek meg, nemhogy még megegyem őket. Tele van szén-hidráttal, tartósítószerrel, nátrium-glutamáttal stb. Ritka egészségtelen hulladék.
2014. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!