Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek normális, aki...

Szerintetek normális, aki ilyen javaslattal áll elő? (EÜ-vel kapcsolatos, részletek lentebb)

Figyelt kérdés

[link]


A szokásos értelmetlen, ellátást csak lelassító bürokratikus csavarásoktól eltekintve, a legutolsó bekezdés döbbentett le:

"A Napi szerint a tervezet egyetlen tollvonással megoldja a munkaerőhiányt az alapellátáshoz tartozó szakorvosi rendeléseknél azzal, hogy az elnevezést szakrendelésről rendelésre módosítja, így a feladat ellátásához elég lehet rezidens vagy más szakvizsgával rendelkező orvos is, mint ami a rendelő elvi profilja."


Jól értelmezem, hogy ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy például a szemészeten lehet nőgyógyász (aki lehet, hogy 20 éve tanult utoljára szemészetet, akkor is csak az alapokat), és fordítva? De az is durva, hogy az egyetemről 1-2 éve kikerült rezidens is vihet önálló "szakrendelést". Nem a rezidensekkel van bajom, félre ne értsetek, de az ált. orvosi ("mindenhez ért egy keveset") és egy szakorvosi tudás között ("a saját szakterületén profi"; és ez általában még 5 év egyetem utáni képzést jelent) zongorázni lehet a különbséget.


2012. jan. 23. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
van fáklyás tömeg a parlament előtt? volt nagy békevonulós csürhe? nah ennyit erről. A sok idióta meg is érdemli, persze mi is szopunk velük, de hát mi a fasztot csináljunk. Talán majd 14-ben felemeli a seggét az a sok inaktív szavazó is.
2012. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de meg kell osztanom veletek! A nagymamámat kórházba szállították, és az először kijövő ügyeletest majdnem letegeztem, annyira meglepődtem a korán! Utánna jutott csak eszembe, hogy a szokásos doktoruramozásról meg teljesen meg is feledkeztem. Mégegyszer megtörtént velem ugyanez a kórházban.


Mindenki arról ír mindig, hogy nincsenek rezidensek és orvosutánpótlás, hát engem a mostani kórházi látogatásom inkább arról győzött meg, hogy tapasztalt orvosból nincs egy darab se, csak fiatalok voltak!


A többit nem részletezem, csak annyit mondok, hogy szerintem, ha valaki Mo.-on kórházba kerül, és nincsenek rokonai, akik látogassák, az halott. Mentem egyik nap, a teli tálca kajáját kivitték tőle, mert egyedül nem tudott enni, ők meg nem etették meg. Szerencse, hogy minden nap megy hozzá valaki és mindig visz neki valamit. Ha adsz a nővéreknek zsebpénzt, leszrják. Megyek harmadnap, a tegnapelőtti vizéből majdnem semmi nem hiányzott, egy nappal előtte meg kivették az infúzióját, mert begyulladt az ere. Ha kiszárad, kiszárad, ha meghal, meghal. Azt hinnéd, hogy kivételes esetekben fordul csak elő ilyesmi, de úgy látszik ez a standard!

2012. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek után óceánnyi méreteket fognak ölteni a műhibák.
2012. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyerekek akkor nem kell az orvoshoz menni csak akkor, mikor a szakorvosod által előírt gyógyszert fel kell iratni. A gond akkor van ha már nem használ. Tehát a Gyakori kérések.hú-n megbeszéljük a problémát és egyben orvosoljuk is. Mindenkinek van pl. gyermeke és a tapasztalatunk alapján cselekszünk. Mindenkinek van valamilyen nyavajája és annak megfelelően járunk el, ahogy azt megbeszéltük. Majd csinálunk ilyen közvélemény kutatást is egy-két ápolásról és ahol a legtöbb a találat azt fogjuk alkalmazni. Szerintem ez az út járhatóbb,mint a kormányunké. Akkorát mi sem tévednénk !
2012. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!