Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem igazságtalannak...

Nem dávid kérdése:

Csak én érzem igazságtalannak a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés
10éve vásároltan új autót. Azóta használom, vigyázok rá sose volt törve. 10éve becsületesen fizetem az adókat utána. Most szeretnék megválni tőle hogy vegyek egy ujjat. De az a kérdésem hogy amit 10évig fizettem kötelező biztosítást abból miért nem kapok vissza pénzt ??????? mert ugye jogos hogy fizettem 10évig ha balesetet okozok akkor a biztosítom fizet de nem okoztam semmilyen balesetet.
2012. febr. 23. 14:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak te. De ez is adó egy formája.
2012. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is teljesen igazságtalan , a lóerő adóval együtt.Mi van ha valakinek egy idősebb nagy köbcentis , sok lóerős autója van?Az fizet többet sajnos.Nem tudom ki találta ki ezt a baromságot.

Tisztára kitolás az egész.


De szerencsére a luxusadót megszüntették.Ez az egy jó benne.

2012. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%

A kötelező biztosítás az nem adó, azt nem az államnak fizeted!

Én egyáltalán nem érzem igazságtalannak, sőt, nagyon is jogos, hogy kötelező, így ha kárt okozol, akkor nem neked kell kifizetned. És ha neked okoz valaki kárt, akkor futhatnál a pénzed után, ha nem lenne biztosítása az illetőnek. Én is több, mint 10 éve vezetek balesetmentesen, de sosem lehet tudni előre.

Valamint a kötelező biztosítás nem befektetés, tehát ne várj vissza semmit.

2012. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Treb ***** válasza:
73%

Ha okoznál holnap egy balesetet, és a kár nagyobb, mint amit eddig befizettél, vállalnád a felettes rész kifizetését?

Persze hogy nem. Így működik a biztosítás. Ezért nem kapsz vissza pénzt.

Ha kell elvárod, ha nem kell visszaköveteled. Érdekes szemlélete az igazságosságnak.

2012. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
30%
Visszaadni?? Most?? Hol élsz? Épp most vezették be a plusz baleseti adót is, akkor is fizetheted ha soha nem okoztál kárt. Persze hogy igazságtalan, de hát mit várhatunk..
2012. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%
Maga a kötelező biztosítás önmagában nem gáz. A rá kivetett baleseti adó viszont már pimaszság. És Magyarországon elég erős a verseny ahhoz, hogy a biztosítási díjak nem abszurdan magasak. Én azért érzem jogosnak a kötelező biztosítást, mert egyébként a balesetek áldozatai kártérítés nélkül maradnának. Mert egy autós baleset aránytalanul nagy károkat tud okozni. Az anyagi káron túl adott esetben élete végéig kell fizetni valakinek a létfenntartását biztosító járadékot, gondoskodni kell a rehabilitációjáról, a gyerekei felneveléséről, pótolni kell a kiesett jövedelmet és az erkölcsi veszteséget, ha meghal valaki stb. Ha nem lenne a kötelező biztosítás, 100 esetből 1-szer ha megtérülnének ezek a károk.
2012. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
37%

Adót nem csak államnak lehet fizetni. Kvázi ez is adó, fizeted, de ha nem történik semmi veled, nem látsz belőle vissza semmi hasznot. Ha okozol balesetet, akkor sem látsz belőle semmi hasznot...látszólag...viszont nem kell a zsebedbe nyúlni hogy kifizesd, ha szarrá törsz egy 50 millás Bentleyt.

Tehát gyakorlatilag adót fizetsz a biztosító társaságoknak, ha okozol kárt, akkor ne kelljen neked fizetned.

2012. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

Adót csak az államnak lehet fizetni. A biztosítási díj nem adó.

A baleseti adót sem a biztosító vetette ki, hanem az állam a biztosítók felé, ők csak áthárítják az ügyfélre.

2012. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
30%
Legigazságossabb akkor volt amikor az üzemanyag árába volt bele építve, így aki sokat autózott az többet fizetett, aki nem sokat hajtotta az keveset is fizetett.
2012. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%
Bocsika egy "s"-sel több sikeredett!
2012. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!