Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szivesseg. Net kezdeményezésér...

Szivesseg. Net kezdeményezéséről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mégis van egy alapítvány aki jogilag lehetetlen dolgot lép meg még pedig tárgyak felajánlások mellett lehet úgy nevezett szívesség munkát vállalni,embereket kérdeztem meg hogy jogilag lehet-e kalákába(n)dolgozni sokan nemmel válaszoltak rámivel adó kikerülés.Így még is van egy vállalkozó szellemű emberke ilyesmire,nem tudom ki ismeri a szivesseg.net portált.Mai világban meg egyáltalán szívességre építeni ellégé nehéz merész vállalkozás.

2012. máj. 9. 21:46
 1/6 anonim válasza:
8%
van neted? :D
2012. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
75%
Én ismerem az oldalt. Merésznek merész, de szerencsére ki lehet szúrni a kamu embereket, akik csak lehúzni akarják a másikat. Több ilyet is láttam. Válság van, egyre inkább menni fog ez az adok-kapok dolog, mert sok ember másképp nem jut hozzá alapvető dolgokhoz. Én is szívesebben ajándékozom el azokat a dolgokat, amik nem kellenek, minthogy kidobjam, mert lám, másnak meg szüksége lehet rá.
2012. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Fura, de jó lenne, ha működne. Szerintem manapság halott dolog.

Anyukám meséli, hogyha nem tudott elmenni az oviba a gyerekért, a szomszéd simán hazahozza. Most meg nem találok senkit, aki néha-néha vállalná, mert mindenki az 1500 Ft-os órabérrel jön.

Ezer ilyen példát mondhatnék még, itt manapság már senki semmit nem csinál ingyen.

2012. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mennxire igazad van remélem menni fog sogáig,jó dolog szívességre építeni lehet hogy rosszúl fogalmaztam én is szívesen járok fel oda és szeretem is bár kérni eddig nem kértem sosem amíg nem volt meg utána sem szívesen de hitelt sem szívesen vennék fel.És még sem lehet jogilag kalákában dolgozni pedig a szivesseg oldal erről szól szerintem,szerinted őn szerint?
2012. máj. 9. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Én jó dolognak tartom. A monetáris rendszerből ki kell lépni és a pénzt elfelejteni örökre.
2012. máj. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Ezt jogilag önkéntes munkának hívják, és az alapítvány a munka koordinátora... Tehát jogilag lehet ilyet.

Ha az alapítvány regisztrált önkéntes foglalkoztatására, akkor az önkéntes munkát végző személynek abba a bizonyos "közfoglalkozott 30 napba" beletartozik az önkéntesen végzett munka is (tehát ha dolgozik 30 napot önkéntesként, akkor azzal "le van tudva" a 30 napja, nem kell közfoglalkoztatni).

2012. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!