Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Ki a roma?

Jobbikosok! Ki a roma?

Figyelt kérdés

Elméletben tételezzük fel hogy a jobbik kerül hatalomra, meg is tudja tartani azt, majd kialakítva a csendőrséget, önkényesen nekiáll rendet rakni.


Hogyan és mi alapján döntik majd el ki a cigány és ki nem az? Ki a bűnelkövető és ki nem az? Vagy rögtön ítélő bíróságok lesznek? És nekem ha horvát vér is csörgedezik az ereimben és sötétebb bőröm, én is rettegjek majd?


2009. júl. 14. 21:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom, hogy az a roma, aki annak vallja magát. Ehhez képest az utcán naponta hallom ahogy a cigányok cigánynak hívják egymást, szóval a kérdés ezen részéről ennyit.


Az az igazság, hogy engem teljesen felháborít egyes egyének viselkedése, akik ha bűnt követnek el, akkor fel vannak háborodva mert a rendőrség elkezdi cseszegetni őket, függetlenül az elkövető etnikai hovatartozásától. Aki nem szegi meg a törvényt, annak nincs félnivalója. Akinek ez nem tetszik és mindenképpen bűnöző akar lenni, arra sújtson le a törvény teljes szigora, de azokra is, akik kettős mércét alkalmaznak a bíróságon.

2009. júl. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

A fórumokon történő "Jobbikos" megnyilvánulásokról csak annyit, hogy noname-ben nyomulva akár egy Jobbik ellenes ember is írogathat ocsmányságokat azt a látszatot keltve, hogy ő Jobbik szimpatizáns, aztán a ballib médiában lehet mutogatni, hogy milyen rasszista Jobbikos megnyilvánulások vannak!

Attól, hogy valami valaminek látszik/láttatja magát, még nem minden esetben az is!

2009. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Túl célzatos a kérdés.

A Jobbik nem rassz alapon, hanem a társadalomba való integrálódási képesség és akarat alapján kíván a magyar társadalom tagjaira hatást - pozitív és negatív egyaránt - gyakorolni!


Nem is értem, hogy miért fáj az bárkinek is, hogy vissza akarják szorítani a bűnözést, bárki is követi el! Magyar állampolgárok követnek el bűncselekményeket, magyar állampolgárok sz.arnak nagy ívben a legelemibb együttélési szabályokra és normákra!


Miért érzik úgy a cigányok, hogy a személyük és fajtájuk elleni támadás, hogy egy párt növelni kívánja a közbiztonságot?


A kérdésekre válaszolva.

1. Roma az, aki annak vallja magát.

2. Bár nem kérdés, csak kijelentés, de ha megtörténne, hogy hatalomra kerülnének, mitől lenne az önkényes, hogy MINDEN magyar állampolgárral be kívánnák tartatni a már most is létező törvényeket? Nem új törvényeket - kisebbségüldöző törvényeket - akarnak hozni, hanem a meglevőket betartatni. Nagy különbség!!

3. NEM akarják semmi alapján eldönteni ki a cigány és ki nem az! Azt igen, hogy ki hasznos, és ki nem hasznos tagja a társadalmunknak. Azt akarják, hogy nyilvánvaló legyen minden magyar állampolgár számára, hogy a bűnöző életmód és a társadalmon kívüliség nem kifizetődő, ezért ha így él bárki is, annak negatív következményei lesznek.

4. Bűnelkövető mindenki, aki bűncselekményt követ el. Ennyi.

5. Miből következik az, hogy rögtön ítélő bíróságok lennének? Nem értem. A cél az, hogy a rendőrség - a felállítandó csendőrséggel karöltve - akadályozza meg a bűnök elkövetését, illetve a mégis bekövetkező bűncselekmények esetén a lehető legnagyobb százalékban derítse fel az elkövetők személyét és aztán továbbítsa az ügyeket az igazságszolgáltatás többi lépcsőjéhez, ahol meghozzák majd az ítéleteket a ma is létező törvényeink alapján.

6. Miért kéne rettegned? Szoktál bűnözni? Vagy miért? Ezt sem értem. Újfent elmondom, NEM a bőrszín, hanem a cselekedetek alapján képzelik el az emberek felosztását, mert egy liberális demokráciában is be kell tartani a törvényeket, a szabályokat és a normákat, különben nem demokráciáról beszélünk, hanem már anarchiáról.

2009. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Mikor már a kezedben van a más tyúkja, akkor kell rettegned...nem tudom, miért hiszi mindenki azt, h a csendőrség, majd lerohanja a járókelőket csak úgy minden ok nélkül.... ja...a mostani rendőrséghez hasonlítjátok őket? Igen, lehet, hogy ők könnygázzal oszlatják a békésen ücsörgő embereket, de a csendőrségtől majd csak annak kell félnie, aki tényleg bűnt követ el és rajtakapják...
2009. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

a világ nem ilyen egyszerű

totális álomvilágban éltek, ha elhiszitek hogy a kedves csendőrbácsik 100%ig becsületes emberek módjára majd móresre tanítják a rosszalkodó cigányokat, és mindenki örül, hogy ej de jó a közbiztonság.

azért mert nincs valami az arcotokba tolva , leírva a programba, akkor az nincs is úgy? :D

azért mert nincs az égre írva hogy EZ KÉK SZÍNŰ, attól még kék színe van.

2009. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Már miért ne hinnék benne, hogy lehet javítani a magyar állapotokon?

A két nagy párt válaszai és megoldási stratégiái csődöt mondtak égető kérdésekben, rosszabb esetben egyenesen negatív hatásaik voltak az intézkedéseiknek.

De ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet semmin javítani!

Plusz a példád sántít, mert az ég kék színével nem lehet vitatkozni, míg azt nem értem, hogy le van írva "A" meg "B" meg "C" dolog egy programban, de azt úgy kell értelmezni, mintha ott csak a meg sem említett "D" dolog állna?

Amúgy, ha ilyen jól tudod, hogy mi lesz majd a jövőben, ha pl. megalakul egy csendőrség, akkor a képességeidet miért nem állítod az ország szolgálatába?

Aki jobban a tudja a Jobbik programalkotóinál, hogy VALÓJÁBAN mit akar a Jobbik, aki tudja előre, hogy a csendőrség se érne semmit, mert nem lennének ők se becsületesek, annak csak egy klasszikust tudok idézni a bal oldalról, "Aki nem hisz benne, hogy lehet jó irányba változtatni, annak el lehet innen menni!"

2009. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%
gratulálok, majd pár év múlva rájössz, és kitisztul az agyad, én meg jót nevetek amikor ugyanezen az oldalon a Jobbikot fogod szidni ;)
2009. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%
16:05: én meg jópár év múlva még csak azon fogok nevetni, ha a te gyerekedet erőszakolják meg és gyilkolják le a cigányok a fidesz kormányzása alatt
2009. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%
az értelmi szintedet bizonyító újabb plusz pontot kaptál. ;)
2009. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy a horvátoknak sokkal sötétebb bőre legyen mint a magyaroknak :)


Nagyon egyszerű: ha bűnt követsz el, rettegj. :) Az biztos, hogy ha Jobbik lesz kormányon (amit már nagyon várok) akkor megszűnik a jó világ a bűnözőknek. Mert a mostani kormány nekik kedvez. Érthető, hogy most be vannak tojva a parlamentben, vége a jó életnek nem lophatnak majd tovább. :)


Amúgy látom, hogy csak a feszültséget gerjeszted , A jobbik nem bőrszín alapján ítél. Ezt nem tudom megint hol álmodtad.. persze vannak olyan bűnözési formák amik a cigányokra jellemzők. Sz@r lesz nekik ha nem tudnak majd rabolni kényükre kedvükre hanem majd melózni kell nekik is. Már alig várom azt az igazságosabb világot =)

2009. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!