Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasok mire fel utazhat...

A nyugdíjasok mire fel utazhatnak ingyen? Ilyen gazdag ország lennénk?

Figyelt kérdés

A nyugdíjasok mire fel utazhatnak ingyen?Ilyen gazdag ország lennénk?

Sokszor a buszok-villamosok 70-80%-a nyugdíjasokkal van tele.

Sokszor azért keresztülutazzák a fél várost mert x.y helyen 10 ft-al olcsóbb a liszt utána meg otthon jut eszükbe hogy kenyeret azt elfelejtettek venni.

Na akkor vissza az egész.

Az ország egyik legégetőbb problémája a munkanélküliség.

Tehát ha az ember kap a munkanélkülitől 1 év regisztráltság után 22e Ft-ot akkor most abból vegye meg a bérletet,kaját,stb..és persze fizesse be a számlákat.

Jó OK tudja mindenki hogy ebből még a kaját is alig lehet megvenni nemhogy a többit.

Itt van az én példám:Hónapok óta keresek állást de nuku,nem válogatok a takarítói állás is jó lenne....,plusz mellé fizessem a TB-t és a fent felsoroltakat úgy hogy nincs semmilyen jövedelmem.

Melyik kormány ötlete volt hogy a nyugdíjasok ingyen utazzanak?

Nagyon gazdag ország lehetünk hiszen külföldön nincs ilyen,legalább is én nem tudok róla.

Gondolom már így is fog maradni mert akkor az a párt sok szavazatot veszítene.

Mindenesetre várom a véleményeket.



2012. szept. 26. 19:43
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sajnálom tőlük (bár, zárójelben megjegyzem, hogy láttam én már olyan kifejezetten jobb módú, 65év felettieket, akik rájöttek, hogy olcsóbban tudnak vonattal rokonlátogatóba járni, mint a pár éves 3ezer köbcentis Volvóval; viszont tudom, hogy nem ez a jellemző). DE azzal mindenképpen csinálni kellene valamit, hogy NE CSÚCSIDŐBEN (reggel 7-8 óra) menjenek a piacra/boltba/temetőbe, mivel ők úgyis ráérnek egész nap, míg másnak munkába vagy iskolába kellene mennie. Például a mifelénk járó, egyetem felé tartó TELI buszok így néznek ki minden reggel csúcsidőben: 50-60% nyugdíjas, 15-20% dolgozó, 25-30% egyetemista. És még van pofájuk zsörtölődni, hogy ezek a "mai fiatalok" megkérik, hogy ne az ajtó előtt álljon már, mert nem lehet tőlük felszállni...

És azért valahol sérti az ember igazságérzetét, hogy ő fizet a bérletért, és mégis 15-30 perccel korábban kell elindulnia, különben nem fér fel olyanok miatt, akik egy fillért sem fizetnek... Az pedig külön öröm, hogy miközben a "halkonzervben" állva nyomorog az ember, közben a kényelmesen ülő mamikáktól ilyesmiket hall: "Nahát Margit, milyen jó, hogy ma kipróbáltuk ezt a járatot, mert még nem is jártam errefelé, holnap a 22-es buszt is próbáljuk ki".


Továbbá, én "halmozottan hátrányos helyzetű vagyok" mivel hétvégente távolsági buszt (értsd: 20-30 perccel az indulás előtt már hatalmas tömeg áll a megállóban) is igénybe veszek, és ott szoktam igazán felb@szni magam: komolyan mondom, hogy a legutolsó c.gányok nem szoktak annyira tolakodni, mint egyes nyugdíjasok. Lábra tapos, furakodik, lökdösődik, tolja-nyomja magát, mintha az élete múlna rajta. Az pedig a "bónusz", hogy péntek délután egy olyan buszért vív élet-halál harcot, ami minimum 150km-re megy, és naponta csak 2-3 indul belőle, míg ő a szomszéd városba akar eljutni, ahová 20 percenként indul busz...

2012. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

1) Ismétlés. Ez a kérdés már volt az idén, nem is régen. Akkor is lerágott csont lett.

2) Nézőpont kérdése, máshogy látjuk 20 évesen és 70 évesen. A valódi látópont pedig gyakran nincs szem előtt.

3. Sokan mondanak véleményt úgy, hogy fogalmuk sincs a nyugdíjas lét tevékenységeiről. Éppen ezért véleményük nem releváns.


Következtetés: ritka a higgadt, megfontolt és ismereteken alapuló széleskörű látásmódot mutató válasz. Mint más témákban.

2012. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!