Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákok mióta hamisítják...

A szlovákok mióta hamisítják a történelmet? A szlovákok mekkora hányada van tisztában azzal, hogy az ott tanított történelem ebben a formában nem igaz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 18:47
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező:


Kezdetnek írd le hogy mi az amit hivatalosan tanítanak Szlovákiában és abszolúte nem igaz!

Tudnál linkelni?

Mert oké hogy állítasz általánosságban valamit de semmi konkrétumot nem raksz mellé(ne azt írd hogy "úgy tudod", meg "úgy hallottad" hanem konkrétumokat!).


Mert mi egyrészt némi túlzásokról vagy enyhe bagatelizálásról beszélünk ha hivatalos oktatást vesszük alapul!


És a másik amit említettem az egyes csoportok "nézete" a magyar történelemről!

És addig magánügy(ahogy te fogalmaztad) amíg azt megtartja magának. ha kirakja az autóra vagy netán hivatalosan is arról beszél neten, fórumon vagy hallgatóság előtt hogy vissza kell szerezni területeket az már nem magánügy!!


Szóval kérem a linkeket mielőtt elmegy egy más irányba az egész mert a kérdés érdekes felvetés de konkrétumok nélkül csak egy ferdítő nézet...

2012. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
81%

A szlovákok története a honfoglalástól 1918-ig azonos Magyarországéval.


A szlovákok és alapvetően a szlávok eredete máig kérdéses és vitatott témakör a történészek, nyelvészek között is.

2012. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

12-tes, ez szép, hogy azonos a történetünk.. példának okáért azért itt ez a videó 5.44-től..


http://www.youtube.com/watch?v=SaIb6FQvAJ4

2012. okt. 4. 20:32
 14/49 A kérdező kommentje:
A videóban szereplő plakát kapcsán jut eszembe : nem csak 1848-49 volt szlovákiai esemény, volt már szlovákiai plakát a magyar szent korona fotójával is, a képaláírás pedig "szláv korona" volt.
2012. okt. 4. 20:55
 15/49 anonim ***** válasza:
80%

Az Ukránt gázabbnak találom mint a szlovákot.


Őszintén mi az ami a leírásban nem igaz?


A történelmi leírás állítólag azért nem igaz mert arról ír hogy Szlovákia területén ősemberek éltek! és hogy ez már szinte olyan "mintha" akkor is lett volna Szlovákia. Bakker ez egyáltalán nem azonos azzal.

Mi meg azt írjuk hogy Magyarország területén rómaiak voltak!!

Ez miért lenne hazugság?

Egyetlen magyar sem élt itt a római időkben, mégis büszkék vagyunk rá hogy már akkor benépesült. És azt is meghatározzuk hogy mely településünknek mi a római neve. Pedig semmi közünk hozzájuk!!

Nekem ezek nem hamisítások!


És a következő "hamisítás" is hasonló. Ha azt írják a 12. századra hogy "kevesebb ember élt a mai Szlovákia területén mint ma" akkor nekem ez nem történelemhamisítás. És utána is csak azt elemzi hogy betelepítések történtek. És hogy kiket telepítettek be és hogyan a "mai Szlovákia területére"


Itt a Duna TV keményen ferdít. De aki nem hiszi az a TV által lekamerázott oldalt merevítse ki és olvassa el.


Bocsi de tudnál valami konkrétat is kirakni mert ez számomra nagyon erőltetett "hamisítási történet" a szlovákokkal...

Ennyi erővel a magyar történelemkönyet is szét tudnám szedni ott ahol a történeteknél használja a "mai Magyarország területén" megfogalmazást. Ami nem más mint a diákokat segítő földrajzi meghatározás!

2012. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem tudnék, hisz úgyse lennél elégedett vele .Láthatólag tök mindegy is, hisz be vagy állva egy nézőpontra.
2012. okt. 4. 21:29
 17/49 anonim ***** válasza:
63%
Én ha egy dolgot megtanultam, az az, hogy SOHA ne higgy saját országod történészeinek saját országod történelme kapcsán. Ugyanis mindegyik ferdít. A nemzetközileg elfogadott történelem általában közelebb áll az igazsághoz, mert kevésbé hajlamos a ferdítésre.
2012. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

"Én ha egy dolgot megtanultam, az az, hogy SOHA ne higgy saját országod történészeinek saját országod történelme kapcsán. Ugyanis mindegyik ferdít. A nemzetközileg elfogadott történelem általában közelebb áll az igazsághoz, mert kevésbé hajlamos a ferdítésre."


Ez bizony így van, minden szentnek maga felé hajlik a keze.Írtam is példának a törököket, akik úgy élik meg a velünk töltött történelmi időszakot, mintha a testvériség jegyében telt volna. De ha lehámozzuk erről a nemzeti érzelmeet, mégis ott maradnak a történelmi tények, események.


Viszont van egy határ, amit -szerintem- átlépni, és főleg a 21. században átlépni már nagyon gáz.

2012. okt. 4. 21:59
 19/49 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!


Most komolyan. Meg tudod konkrétan fogalmazni hogy mi az amit hamisítottak?

És ne gyere a "te úgyse hinnél semminek" dumával.


Én meggyőzhető vagyok és nem is kérek sokat!


Rakj be valamit hogy mondjuk a fordított szövegű törikönyvben az van hogy már 3000 éve is szlovákok éltek Szlovákia területén vagy bármi hasonló.

Mert ha neked az hamisítás hogy leírja hogy a mai Szlovákia területén kik éltek, milyen népek vándoroltak, hányan éltek stb Akkor milyen lenne számodra ennek a tökéletes megfogalmazása?

2012. okt. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Basszus, légyszi szállj már le rólam.. nyilván nem vagyunk egymás álláspontjától meggyőzhetők - én , ahogy a kérdésemben is írtam ,a szlovák történelemoktatásról tettem fel egy kérdést , nem arra tettem szent fogadalmat, hogy téged vagy bárkit győzködjek erről, már elnézést.

Te pedig nem gondolod azt, hogy létezik ez a jelenség , szóval eleve okafogyott beírnod.


Nem, nem linkelgetek neked, linkelgethetnék, meg leírhatnám régi ismerőseim tapasztalatait is ,de semmi kedvem ezen vitatkozni .

keress rá a google-ban vagy történelemportálokon te.


Az én kérdésem arra vonatkozik, hogy mióta létezik ez a jelenség Szlovákiában és mennyire elterjedt a népesség körében, nem arra, hogy meggyőzzek valakit az álláspontomról.

2012. okt. 5. 00:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!