Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az az indok, ami olyannyira...

Pro Patria kérdése:

Mi az az indok, ami olyannyira elfogulttá tesz valakit, hogy önmagát kellemetlen helyzetbe hozva is, de a történeti tényekkel szembemenő álláspontot hangoztasson? Mi lehet az ilyen emberek kitűzött célja? Vagy tényleg nem látják be tévedésüket?

Figyelt kérdés

A kérdést ez a vita ihlette:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__350..


Az alapvető konfliktus kiváltója, hogy vitapartnerem konokul tagadta, hogy a szlovákok jelentős számban harcoltak volna az 1848-'49-es magyar szabadságharcban.

Egy wikipédiás szócikket hozott fel, amivel önmagával is ellentmondásba került. A kérdésnél részletesebben is ki lett fejtve, pontosan hogyan.


"Ellenérvként" vitapartnerem egyszerű beskatulyázó módon annyit hozott csak fel "[...] valaki 'rábukkant' pár összeesküvéselméletes videóra a youtube-on és most történészprofesszornak hiszi magát!"


Kérdésemre, miszerint a téma legavatottabb szakértője, Hermann Róbert történész (Új Képes Történelem, 6. kötet, Nemzet Születik; illetve: Magyarország Története - Forradalom és szabadságharc 1848-1849), akinek művére hivatkoztam és forrással ellátva idéztem belőle, miért "nem számít szakirodalomnak" a vitapartnerem számára, nem kaptam választ.


Mi lehet az ilyen személyek pszichológiája? Talán személyes trauma? Vagy pótcselekvés egy másik ügy kapcsán?


2012. nov. 1. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó, itt a gyakon kevés beszámítható ember van. Igazságot nyomokban tartalmaz csak az oldal, viszont annál több összeesküvéselméletet, és szélsőséges álláspontot.
2012. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Vagy pótcselekvés egy másik ügy kapcsán?"


Mit a kérdésed kiírása?

2012. nov. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Pro Patria!


A megoldás a "kérdésedre" roppant egyszerű!


Ha neked van igazad és a wikipediának és a könyveknek nincs akkor a wiki-t pl semmi perc alatt meg tudod változtatni hisz ha TÉNYEKET(nem ködös érveket hanem tényeket!!!) írsz és azt alátámasztod akkor az oldalt megváltoztatják mert alá nem támasztott tényeket kiveszik!

Pláne egy ilyen szócikknél amit rengetegen olvasnak és a népnemzetiek az első félreírásra ezren ugrottak volna(!!!) ha neked van igazad akkor nem nehéz beküldened pár MTA professzor és más szakértő leírását amivel könnyedén cáfolod őket és felszólítod hogy változtassák meg valósra!!


ha ezt nem tudod megtenni akkor valljuk be, elbukott az érvelésed :)))


Tudod a wikipédiában ez a nagyszerű!


ha hazugság van oda írva és azt te könnyedén cáfolod akkor meg is változtathatja egy egyszerű netes emberke a beírt tényeivel!


Szóval megmondtam hogy NE VELEM vitatkozz hanem az általam linkelt könyvekkel, wikipediával, történészekkel!!


Itt bárki akkora B.ROMSÁGOKAT is állíthat amitől leszakadna az ég!!! Mint az előttem szólók ezt mondták is!!!! :)))


De az említett leírásokban már a kamuzással nem érsz semmit!


Szóval MAJD AKKOR ÍRJ HA A TE VÁLTOZATOD LESZ A WIKIN!!!

Addig meg kérlek szakadj le rólam és ne nekem hisztizz!!

2012. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pro Patria!


Egyrészt nem tudom mit dolgozol hogy ennyi időd van. Vagy esetleg munkanélküli vagy?


Ugyanakkor amíg te törikönyveket bújsz, én azon dolgozom hogy valami hasznosat dolgozzak és "nőjjjön a dzsidipi"!


Legyél szives szakadj már le rólam a kamu történelmeddel mert direkt elolvastam a

[link]


oldalt ahol aztán tényleg a szlovákok mellett vannak és még OTT sem írnak akkora b.romságokat amiket te állítasz!


Te elhiszed a saját igazságodat én meg az enyémet!


A wikire meg annyit hogy rákérdeztem és addig elfogadják a beírást(de persze nem olvassák el csak ezért a könyvet) amíg azt más meg nem cáfolja!

Most megtehettem volna hogy berakom a linket amit itt mutattam és AZONNAL kiveszik a szöveged amíg nem ellenőrzik a dolgot... :)))


Ha a munka mellett majd lesz időm lehet megteszem!


De addig is ajánlom hogy dolgozz végre mert hidd el, ha dolgozol akkor nincs ennyi időd!!!!


Az meg hogy kamu infókkal(nah jó, "ferdített") rakod tele a wikit... Hát ilyenből már régebben is találtam párat és a wikis chatoldalba bár csak belekukkantottam de tele van ilyenekkel mint te akik jobbikosok, fideszesek vagy akár liberálisok, kommunisták stb és a saját érvükre találnak 1-2 könyvet és a többi 1000-et ezért kamunak mondják!


Katasztrófa...

2012. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 68%-os válaszoló.


Íme, tessék.

Az Új Képes Történelem 6. kötete:

[link]

A könyv írója, Hermann Róbert, a téma elismert szakértője (akinek műveire egyébként a Wikipédiánál is hivatkoznak):

[link]

A könyv minősítése:

[link]

És az idézett szövegrész:

[link]


Most már nem hátrálhatsz ki a hazugság vádja és a válogatott jelzők használata miatti bocsánatkérés, valamint az igazam elismerése elől. Pontosabban de, ám azzal viszont mindenki előtt véglegesen leírod magadat.

2012. nov. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!