Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt a hibás abban...

Melyik párt a hibás abban hogy annyira rossz a gazdaságszerkezetünk hogy képtelen a fejlődésre az ország?

Figyelt kérdés

Nem ideológiai ATV kontra Hír Tv okokról szeretnék olvasni.

Hanem arról hogy képtelen az ország gazdasága a fenntartható növekedésre. Hogy csak a húzd meg ereszd meg politikája megy. Hogy majd 8e milliárd dolcsiból amit felvettünk 6 év alatt, semmi nem maradt a gazdaságunkba?


Szerintem ezek a lényeges kérdések, nem az hogy az aktuális pojácát Orbánnak vagy Gyurcsánynak Matolcsynak vagy Bajnainak hívják!


2012. nov. 26. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Leginkább az összes. De főleg az, amelyik kormányzott már, és közülük is leginkább az(ok), amelyik(ek) jelentős összegeket tettek hozzá az adóssághoz.
2012. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nagyrészt a választók a felelősek, hogy nem akarnak gondolkozni, inkább a hangzatos lőzungok és agymosó kampányok alapján választanak.

Amúgy ha mindenképpen valamilyen pártot akarsz hibáztatni, akkor is lehet egy kormánypártra is kenni, meg az ellenzékre, aki minden haladást gátol a saját érdekeinek megfelelően. Szóval nem ilyen egyszerű a helyzet, ahogy a kérdést feltetted.


Amúgy egy ország gazdasági szerkezetét nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni, viszont hosszútávon nem lehet gondolkodni ebben az országban, mert a választók villámmegoldásokat akarnak. Megszorításokról meg hallani sem akarunk, csak az eredményről. Márpedig ez párttól független.

2012. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 schocko ***** válasza:
75%
Nem a pártoktól függ, annyira, hanem ami most van, az a realitás, s ami előtte volt, az volt túlzó jólét. Mostanra már el lett adva minden eladható, az ország jövedelmét bérmunkából szerzi, viszont önálló termékeket nem is nagyon lehetne sikerrel fejleszteni, mert ahhoz kicsi az ország. Nagy gond a rossz foglalkoztatottság arány és a magas minimál bér.
2012. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
83%

Az összes. Egyik sem merte meglépni a rendszer teljes átalakításához való lépéseket, mert féltették a húsos fazekat, a szavazatok számát, stb.

Se normális TB, se normális nyugdíj rendszer nincs, a költség csökkentéseket meg pont most sikerül meglépni, mikor a legjobban fáj, közben ha 10-20 éve megteszik eleve nem fájt volna ennyire a válság, stb.

Aztán megint lehet olyanra szavazni, aki minden hülyeséget megígér, azok helyett akik komolyan nekiállnának az átalakításnak. Persze utóbbiak rég kipusztultak, nem volt tájuk igény. :(

2012. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Amúgy egy ország gazdasági szerkezetét nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni, viszont hosszútávon nem lehet gondolkodni ebben az országban, mert a választók villámmegoldásokat akarnak. Megszorításokról meg hallani sem akarunk, csak az eredményről. Márpedig ez párttól független.



Nem osztom a véleményed.


Az hogy mit támogatunk célként magában semmit nem igényel, és tart ameddig tart.

Már 10 éve el kellett volna kezdeni az átalakítást ahogy sokan mások.

2012. nov. 26. 15:49
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem a pártoktól függ, annyira, hanem ami most van, az a realitás, s ami előtte volt, az volt túlzó jólét.


Nem volt soha itt jólét.


" Mostanra már el lett adva minden eladható, az ország jövedelmét bérmunkából szerzi,


Ez igaz.


"viszont önálló termékeket nem is nagyon lehetne sikerrel fejleszteni, mert ahhoz kicsi az ország.


Ez nem igaz, lehetne, sőt csak magas hozzáadott értékben szabad gondolkodni a külföldi befektetők esetén. A haza az más ott minden elfogadható!


"Nagy gond a rossz foglalkoztatottság arány és a magas minimál bér.


Nagy a francot.

Már így is zsugorodunk.

Pontosan az a baj hogy a bérverseny sehová nem vezet csak konzerválja a helyzetünket amiből egyre nehezebb kitörni.

A hozzáadott értékeinken és a cserearányunkon kell javítani és nem a bérekkel versenyezni.

2012. nov. 26. 15:54
 7/9 schocko ***** válasza:

A 1997-2008 közötti időszakot azért nevezhetjük jóléti időszaknak. Százezret meghaladó évenkénti újautó eladás, gombamód szaporodó új házak, Németországban nincsenek olyan szép házak, mint Magyarországon, a bevásárlóközpontokban szűkös parkolóhelyek és hasonlóan szűkös csomagterek az autókban a nagy vásárlásoktól, nyaralások, telelések......igencsak jólét volt...


A nagy hozzáadott értékben egyezem, viszont ahhoz kellenek olyan termékek, amelyeket kellő haszonkulccsal lehetne gyártani, amelyek világszinvonalúak, amelyek esetleg jobbak, mint a konkurenciáé és ráadásul sok embernek adhatnak munkát. Ehhez kellenének megfelelő mérnökök, kutatók, anyagi források, mint ahogyan azok más országokban megvannak...


Lehet az hinni, hogy Magyarország Szlovénia, Csehország vagy Lengyelország vetélytársa, s ezért fel lehet emelni a minimálbért, mert hiszen a több pénz úgyis az országban költődik el, s ezzel mégiscsak serkentődik a termelés, de szerintem ez már nincs így, s Magyarországnak Romániával, Boszniával, Bulgáriával, Ukrajnával kell versengenie a bérmunkáért.

2012. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenki hibás.

1/3-ban a nyugati nagyhatalmak, 1/3-ban az előző kormányok, 1/3-ban a magyar polgárok.

2012. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve nem csak a nyugati nagyhatalmak, a Szovjetunió legalább annyira hibás.
2012. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!