Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a terve a kormánynak a...

Mi a terve a kormánynak a fogyatékosokkal? Sülyesztőbe mehetnek?

Figyelt kérdés
Mért nem képes pénzbeli támogatás nélkül kötelezni a munkáltatókat, hogy kötelessek felvenni részmunkaidős dolgozót? Folyton azon gondolkozom, hogy lehetne megoldani a dolgokat és egy olyan jött ki, hogy minden munkáltatót kötelezzenek arra, hogy 1/3 egészséges, fiatal dolgozó, 1/3 középkorú tehát 50 feletti és 1/3 fogyatékos. Nos? kivitelezhető lenne egy ilyen rendelet?
2009. aug. 31. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Annyira titkos hogy nem is tudom!
2009. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a cégnél jelenleg 120 emberből kb. 20-22 a nyugdíj közeli, és fogyatékos egy sincs. A terved szerint, akkor ki kellene rúgni 60 egészséges dolgozót, és a helyükre felvenni még 20 idősebbet, valamint 40 fogyatékost? És ezt hogyan?

Biztos, hogy van ennyi fogyatékos mo-n? Vagy hozzá számítod a lefizetett orvosok által leszázalékoltakat, meg a terepjárójukban mozgássérült kártyát hordó HVCS-kat is a fogyatékosokhoz?


A tolókocsis munkaerő hogyan megy fel a létrára? Vagy mind irodai dolgozó lenne? Akkor ki fog termelni?

2009. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz lenne, ha köteleznének, hogy részmunkaidőben foglalkoztassak. Nekem teljes munkaidőben kell a dolgozó!

Ha köteleznének arra, hogy fogyatékost foglalkoztassak , akkor a hallássérülteken kívül mással semmire nem mennék (volt nálunk 3 fő), és azokból is csak korlátozott számban, mert beszéd hiányában nehéz lenne az állandóan változó feladatokat elmagyarázni.

Munkaerő kölcsönző küldött már félkarú embert, de el kellett küldeni, mert nem tudtunk semmilyen feladatot rábízni, mindenhez kellett a két kéz. Kerekeskocsis dolgozó közlekedése pedig megoldhatatlan. (szűk helyek, lépcsők)

Minden munkáltatót?

Megnézném pl. az a vágóhidat, bányát vagy bútorgyárat, ahol a dolgozók harmada 50 feletti, harmada fogyatékos. Azok mit csinálnának ott? Egy számítástechnikai cég hol talál elég 50 feletti és fogyatékos informatikust? Az iskolák elég fogyatékos tanárt? Ha nem találnak eleget, akkor ki kellene rúgni a fiatalokból, hogy az arány meglegyen?

Ezekbe belegondoltál?

Szerintem nem kivitelezhető egy ilyen rendelet.

2009. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak a fogyatékosok tűnnek el a süllyesztőben, hanem diplomás egészséges képzett emberek is.

rá van mindenki kényszerítve hogy téglát pakoljon feketén, abból tudunk megélni, nem a tisztességes munkából. Te ettől a kormánytól ne várj semmit.

27/N

2009. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na jó kicsit túlhevülten írtuk a dolgokat, de amilyen képzetségük van a fogyiknak abba a kategóriába gondoltam. De sajna valóban nehéz a mai világ. Sülyesztőben a kezdő, az öreg a fogyis, a gyakorlat hiányos. Szóval mindenki csak hiper szuper emberrel dolgozna, és sajnálja a fáradságot a türelemre. Ja mert az nem hoz pénz. Tudom tudom...
2009. szept. 1. 15:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!