Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyilas jelkép az Árpádsá...

Miért nyilas jelkép az Árpádsávos zászló?

Figyelt kérdés
A magyarság 1000 éve használja az Árpádsávokat. A tátár és a török ellen is-illetve még számtalan csatába- ilyen lobogók alatt indultak harcba magyar katonák. Azért mert egy kis ideig egy ideológia ezt használta, még nem szabad egy 1000 éves jelképet a sárba dobni.(CCCP-s illetve sarló-kalapácsos, Che Guevarás pólókban bezzeg bárki szaladgálhat)Mellesleg ha jól tudom az NBH, számtalan megye címerében, a magyar címerben is bene vannak az Árpádsávok. Akkor ezek nem nyilas jeképek?
2008. jún. 13. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Ez most kérdés? Mert szerintem te már válaszoltál magadnak. Na mindegy, én azt leírom, ami miatt a közvélemény így gondolja. Tehát, azért tartják nyilas jelképnek, mert a nyilas időszakban használatos volt ez a zászló (tudom, hogy előtte is), de utána már kevésbé, így a köztudatban ez így maradt meg. A CCCP szerintem is gáz, a Che Guevara azért kevésbé, mert nincs konkrétan magyar vonatkozása, és bizonyos szemszögből nézve úgymond romantikus hős is lehet, mint forradalmár. Más kérdés, hogy a történelem ismeretében ki mit gondol, vagy hisz el róla, de a lényeg az, hogy egy magyar embernek nem igazán lehetnek róla negatív vagy pozitív emlékei.
2008. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Ez érdekes, mert a nyilasok is magyar emberek voltak, tehát nekem, mint magyar embernek miért kellene, hogy rosz emlékeim legyenek róluk. Persze a 2. V.h. -ról lehetnek rossz emlékei a magyaroknak, de nem a nyilasok, hanem a kommunisták miatt, akik végigdúlták az országot, és megszáltak bennünket. Sok magyart megöltek, elhurcoltak, szemben a nyilasokkal, akik védték az országot. Hogy a nem magyarokkal mi történt az meg engem nem érdekel, annak sokkal régebbi gyökerei vannak (zsidókra gondolok)
2008. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Már bocs, de a magyarországi zsidók is magyarnak vallották magukat, magyarul beszéltek. Az, hogy téged nem érdekel, hogy a nem magyarokkal mi történt, marha nagy emberségre utal, benned biztosan túlteng az együttérzés.
2008. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

abban igazad van, az, hogy nyilas jelkép lenne, az eléggé erőteljes csúsztatás.


De nem is ez a lényeg. A lényeg nem az, hogy (mondjuk) te aki lengeted mit gondolsz felőle, hanem az, hogy akik ezt látják mit gondolnak felőled. Ők pedig, legyenek bármilyen érzelműek is, azt fogják gondolni, hogy az a zászlólóbáló, az biza szélsőjobbos szellemiségű. És jellemzően nem is tévednek.


Tudod a horogkereszt (szvasztika) több, mint 4000 éves szimbólum és a legújabb kori történelmet leszámítva végig pozitív jelentést hordozott. (nem véletlenül választották ezt) Mégsem hiszem, hogy pl. az izraeli nagykövetségen maradna időd elmagyarázni, hogy te csak a jószerencse ősi szimbólumát tevoláltattad a homlokodra...

2008. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nos ha már valki a zsidókat hozta fel a téma kapcsán akkor annak annyit, hogy spec nem sajnálom a zsidókat mert nincs miért. Már bocsánatoto kértünk, kártérítettünk, megemlékeztünk, emlékműveket avattunk a részükre. Mégis mit akarnak még?

1.Nekünk 100x fájóbb a történelmi hátterünk mégsem sírunk ennyit+sajnáltatjuk magunkat.

2.A zsidók mikor emlékeztek meg a mi népünk fájdalmáról?

2008. jún. 13. 14:38
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

ne legyél beszűkült, írhattam volan dávidcsillagot meg arab terroristát is.

Ugyanis a dávidcsillag ősibb jelkép a zsidóknál, már elöttük is létezett. Mégsem jutna időd elmagyarázni... ott biztosan nem.

2008. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%

"Tehát, azért tartják nyilas jelképnek, mert a nyilas időszakban használatos volt ez a zászló (tudom, hogy előtte is), de utána már kevésbé, így a köztudatban ez így maradt meg."


Mert utána volt egy több, mint 40 éves agymosás korszak.


"A CCCP szerintem is gáz"

Az biztos. :)


"Che Guevara azért kevésbé"

Már eleve az a dolog, amiért küzdött. Nem igazán szerette a kapitalizmust, most kapitalisták gazdagodnak rajta. Ja és tömeggyilkos is volt.


"Az, hogy téged nem érdekel, hogy a nem magyarokkal mi történt, marha nagy emberségre utal,"

Igaz. :)


"Ők pedig, legyenek bármilyen érzelműek is, azt fogják gondolni, hogy az a zászlólóbáló, az biza szélsőjobbos szellemiségű. És jellemzően nem is tévednek. "

Róluk meg csak annyit tudnak, hogy náciak voltak, és azok most is. Ők meg rosszak voltak, csúnya dolgokat csináltak. A győztesek írják a történelmet.


Izraeli nagykövetségen meg csak akkor van esélyed, ha te is blankoltpöcsű vagy.

2008. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy a zsidók minek tartották magukat, teljesen érdektelen. A magyargyűlöletükkel és az általuk a mai napig elkövetett népirtással végképp elvesztették a jogot, hogy magyarnak tekinthessük őket. Felőlem te is vallhatod magad eszkimónak, attól még nem leszel az. A zsidó sem lesz magyar.

Rendben van, megígérem, hogy izraelben nem fogok se horogkeresztet, se árpádsávos zászlót lobogtatni, mert megértem, hogy rossz emlékük fűződik hozzá.

De akkor én sem akarom a kommunista meg zsidó jelképeket látni magyarországon. És mivel ez magyarország, ezért nem fogadom el, hogy a zsidók (akik nem magyarok) egy magyar jelkép miatt siránkoznak.

Amúgy minek vannak még itt, ha ennyire veszélyben érzik magukat? A világon számos hely van, ahol nem kellene árpádsávos zászlót, vagy náci turulmadarat nézegetniük.

De amíg itt rontják a levegőt, addig el kell fogadniuk a magyarok (a befogadó nemzet) jelképeit.

2008. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
Azért lehetnek itt, mert nem ma jöttek, és nem ők, hanem az ükapjuk stb. ősük 100 vagy többszáz évvel ezelőtt. A legtöbb zsidó család hosszú ideje magyar, talán régebben mint sok magyarkodó családja, akik között német, orosz, lengyel stb. felmenőket, és talán zsidókat is lehetne találni. Melyikőtök vezette már vissza a családfáját mondjuk akár 4 generációra? Honnan tudod, hogy az üknagymama nem volt-e zsidó? Vagy mind Árpádháziak vagytok, azért az árpádsáv? Gondolkodjatok már, agymosottak.
2008. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

A zsidók közül sem a sarki Grünnel van a baj, hanem a Kohnnal, aki a bársony székben ül, vagy valami más magas pozícióban és eladja/felvásárolja az országot.

Ha zsidózok, az mindig a cionista terroristáknak, szabadkőműveseknek szól. Ők a világ baja, nem a sarki Grün.

2008. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!