Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon miért nem legalább...

Itthon miért nem legalább 350000 ft a minimálbér?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 13:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20, majd akkor is igy tapsikolsz a feketen foglalkoztatashoz, amikor ezek az emberek majd nyugdijba akarnak menni, es nem lesz 20 evük, amit összeszamoljanak? Vagy minimalberen voltak bejelentve es majd kapjak a minimalnyugdijat?
2013. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elkalandozok a kérdéstől.

Bár jelenleg ez nem megvalósítható, de szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha megszűnne a pénz. Ehhez persze az kellene, hogy az egész világon gyökeresen, teljesen megváltozzanak az emberek, a vezető személyek különösen.

A pénz a kizsákmányolásnak, a hatalomnak eszköze, és sajnos erre épül az egész világnak a működése. Jó példa erre az államadósságok rendszere, ennél is az a cél, hogy soha ne lehessen törleszteni, az országok olyan dolgot fizetnek, ami visszafizethetetlen, és éppen ez az irányítóknak a célja. Régen legalább értéke volt a pénznek, mert nemesfémekből verték. De manapság már csak egy halom papírt jelent, ráadásul már ez sem létezik a valós formájában, mert a bankkártyák már nagyon el vannak terjedve. Tehát már manapság is csak elméletben létezik a pénznek a jelentős része, de én arra céloztam az elején, hogy a pénzt mint "olyat", mint fogalmat és rendszert kellene megszüntetni a világban.

2013. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21: Nem tapsikol senki, de jó lenne ha belátnád, hogy ez a két opció létezik. Számtalan szektor (szolgáltatások főleg) képtelen kitermelni a valós járulékokat, de ez az adórendszer miatt van, s nem azért, mert ők annyira ügyetlenek vagy kapzsik lennének. Most vagy elnézzük nekik ezt, vagy pedig tömegesen mennek az utcára. A nyugdíj szempontjából szerinted melyik az előnyösebb? Lehetne persze még más adórendszert is alkalmazni...
2013. jún. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Lehetne persze még más adórendszert is alkalmazni"


Ohh, en ezt az ötletet tamogatom! Annal is inkabb, mert ez nem vezetne a gazdasag es igy az emberek kriminalizalasahoz. Szerintem az nem allapot, hogy egy orszag nagyresze adocsalo, es mi ezt muködokepes rendszernek talaljuk. Emiatt van sok fiatalnak es nem fiatalnak hanyingere. Ugyanez a szitu a halapenzzel. Ertem en, hogy ez per pillanat igy muködik, de eleg erdekes a hozzaallas az emberek nagyresze iranyabol, hogy ez jo is igy, mert nincs jobb ötlet. En ertem azt is, hogy az emberek megkeseredettek, de ha soha nem kezdünk el ezellen tenni, soha nem fog semmi törtenni.

2013. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mert a dolgozók nem tudnak összefogni, nem tudnak és nem mernek tenni ellene.


Mindenki félti az óriási vagyonát.

2013. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
ja....
2013. jún. 18. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!