Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is elítélendő a...

Szerintetek is elítélendő a tranzakciós adó?

Figyelt kérdés
Engem messzemenően felháborít! Egyszerűen belekényszerítik az embert. A munkahelyemen senkinek sem fizetnek készpénzben, tehát egyszerűen nem tudom megkerülni a tranzakciós adó fizetését a készpénzfelvételeim során. Legszívesebben megszüntetném a bankszámlámat azonnal, ha nem lenne a kötelező megtartanom a munkahely miatt. A kormány csak kihasználja, hogy nagyon sok ember nem tudja megkerülni a banki rendszert. Messzemenően elítélendő! Kérdem én, hogy ti esetleg tudtok e valamiféle megoldást, vagy lehetőséget, esetleg ti is hasonló cipőben jártok, mint én?

2013. jún. 17. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan így van ! Az embereket rákényszerítik hogy a fizut bankszámlára kapja és lassan a kezelési költség meg pénzfelvét díja + kamata több lesz mint a minimálbér :S
2013. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok más megoldást,mert én is ugyanúgy szívok vele,mint te.

A tranzakciós adó egy jó nagy baromság.Igazából megint főleg a kisemberen szorítják a nadrág szíjat. (Nesze neked rezsicsökkentés,ami kicsit adnak azt már egyből vissza is veszik más móddal,újabb adóval.)

2013. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez a második emelés már tényleg nagyon pénzhajhász viktátori dolog, az emberek kártyahasználat felé irányítása abszolút szükséges dolog. Az emberek 90%-nak egyszerűen eszébe se jutna nem kp-ban felvenni a pénze többségét, amikor manapság már az utolsó kínai büfében meg fagyizónál is lehet kártyával fizetni.


Azt a havi 20-t, amit meg tényleg kp-ban kell meg fel lehet venni még a 0,6% mellett is.


Használjon mindenki bankkártyát.

2013. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

[link]

Egyáltalán nem oylan vészes... ha bankkártyával fizetsz, akkor meg nem is kell fizetned, pl sok embernek havi egy alkalommal ingyenes a pénz felvétel ... szóval igenis lenyelték a bankok az adó jelentős részét!

2013. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen tökmindegy, hogy milyen jogcímen szedik be az adót. Egy olyan országban, ahol virágzik a fekete és a szürkegzdaság, ott elsősorban a fogyasztást tehelő adókat kell kivetni. Magyarországon pedig igencsak virágzik mindkettő. Csak valahogy az még eddig sehogy se jött be, hogy megpróbálnak adót csökkenteni (lásd áfa 25->20%), akkor csökken a feketegazdaság. Legalábbis Magyarországon az ilyen - máshol - törvényszerű dolgok nem működnek. Tízmillió simlis országa vagyunk. Én nem félek bevallani...
2013. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kereseted így már nem duplán, hanem triplán van megadóztatva.


Először, mikor megkeresed, másodszor mikor az ÁFÁt megfizetede, most meg amikor effektíve használod a pénzed.

2013. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Takarékszövetkezetnél van a folyószámlám, három éve vagyok nyugdíjas, a nyugdíjam hozzájuk megy. Egy részét készpénzes kiadásaim miatt felveszem a kártyáról, kb. száz ezer a folyószámlán marad, ill. fogyogat a kártyás fizetések szerint.Néhány tízezret mindig átviszek a következő nyugdíj átutalásig. A pénzmozgások miatt havonta leemelnek közel egy ezrest. (Mínusz előjelű tétel.) Azért részletezem a dolgot, mert meglepő számomra, hogy a havi pénzmozgásaimhoz nem jön semmi pluszos tétel, tehát nem jár semmiféle kamat a rendszeresen beérkező, vagy a számlán átlagosan maradó pénz után? A havi egy ingyenes készpénz felvétel után is jutalék jár nekik, meg a tranzakciók után is...


A bankok mindig is inkorrektek, önmaguk felé egyoldalúan "elfogultak" voltak, nem is tudom, miért nem szerették soha a tulajdonosaikat...


Csatlakozva a kérdést feltevőhöz, a teljesség érdekében szeretném megtudni postai nyugdíjfelvétel esetén milyen levonások vannak a posta részéről?

2013. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!