Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok, ha megint...

Mit szólnátok, ha megint lenne "kommunista szombat", csak most valóban építenénk is az országot vele?

Figyelt kérdés
Saját érdekünk lenne, hogy teremtsünk munka helyeket, gazdaságot. Na?:)

2013. jún. 22. 05:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ezzel NEM teremtenél munkahelyeket!

A kommunista szombatokon a saját munkahelyünkön ugyan azt a munkát végeztük, amit máskor. A vállalat a szombati munkabér összegét átutalta annak, akinek a javára a kommunista szombatot szervezték.

2013. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Nem birka vagyok, hanem olyan ember, aki életében már dolgozott (konkrétan 12 évet eddig). Gyanítom, hogy te még egyet sem...


Nem működik semmi, még egy kisbüfé sem demokratikusan. Van aki eldönti, hogy miből-mennyit-hol kell beszerezni, mit-hogyan-mennyit kell készíteni, hol-kinek-mennyiért kell eladni, aztán van, aki megcsinálja.


A döntéseket nem lehet közösen hozni, mert az önös érdekek akkor is játszanak. Van aki rézfogantyút akarna beszereltetni majd a wc lehúzójának, van aki udvari pottyantóst csinálna...

Ki-hol-hogyan egyeztetné az érdekeket?



Rendben van és ha én

2013. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
51%

Azzal kezdted, hogy "kommunista szombat", aminek valamikor az volt a lényege, hogy "nem volt kötelező, csak erősen ajánlott", és nem munkabérért, csupán az "eszméért" dolgoztál, no meg azért a birka/marhapörköltért, ami a bográcsban rotyogott!! :)))


De hogy aznap a munkánk nyomán valami hasznos is kikerült volna a kezünk közül, ...???


Egy megyei nagyvállaltnál a fizikai dolgozók udvart, műhelyt takarítottak, lomtalanítottak. Mi, irodisták ablakot pucoltunk az irodaházban, porszívóztunk, hasonló. No nem azért mert koszosak lettek volna, hiszen a takarító-személyzet ezt munkaköri kötelességként rendszeresen elvégezték. De hát valamit nekünk is csinálni kellett.

A diri (=szakmáját tekintve hentes) állta-főzte a bográcsost ami kb. 1 órára készen is lett, és d.u. 4-5 óráig ment a buli.


Szóval, hol fő az a bográcsos????

2013. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%
Kispajtás, milyen zárójel? És milyen a korod, nemed. A felvetés a mese kategóriába tartozik.
2013. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
21%

LOL:

Szerintem a kérdezőnek még a tojáshéj a fenekén, most lépett be az mszp-be és olvasgatja a "régmúlt idők szép emlékei" c. könyvet. Onnét vett valami "ötletet", amit "brigád-felajánlásként" szeretne megvalósítani.

De meglehet, hogy másik feladatot kell kitalálnia magának, ez úgy néz ki, nem nagyon fog összejönni neki!

Márpedig akkor jön a pártvezérektől az "ejnye-bejnye kispajtás" c. pártmegrovás. :)))

2013. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Ti kajak fogyatékosok vagytok, főleg az aki beírta ugyan azt a hülyeséget még1x, mikor LEÍRTAM MIT AKAROK, NEM KÁVÉZÁST ÉS RÖMIZÉST A MUNKATÁRSAKKAL.


Azért neveztem így, hogy egyeseknek fogalmuk legyen a koncepcióról, nem azért, mert én azt akarom, hogy TE BEMENJ A MUNKAHELYEDRE.

Azt akarom, hogy ÉPÍTSÜNK ÜZEMEKET, GYÁRAKAT. A saját erőforrásainkból, a saját érdekeink miatt. KINEK UTALNÁL NAGY OKOS? Tudsz olvasni? És akkor én vagyok a fiatal?

Az ilyen találgatásokat meg, hogy ki mennyit dolgozott tartsd meg magadnak, felesleges illúziókba ne kergesd magad se az életkorommal, sem pedig a mögöttem álló munka viszonyokról. Mert a valóságot nem fogja tükrözni, ebben biztos lehetsz.

És akkor még egyszer utoljára megkisérlem azt, hogy értelmes beszélgetés alakulhasson ki, csak nem ártana, hogy ha felfognátok amit mondok.


LEHETSÉGES ilyen vállalkozásokat építeni, megtették külföldön SOKAN. SOK ILYEN VÁLLALKOZÁS LÉTEZIK. NEM LEHETETLEN, MAXIMUM A TE FEJEDBEN!!!

Ha te nem vagy rá képes, az a te problémád, ezek szerint neked nem érdeked az ország javulása, hát akkor erről ennyit. Az ilyen "most lépett be az MSZP-be" szintü igen értelmes hozzászólásokhoz pedig csak gratulálni tudok, hűen tükrözöd értelmi szinvonalad.

2013. jún. 22. 08:04
 17/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Szó szerint építeni egy új gyárat, felesleges! Kismillió bezárt üzem- és gyárépület létezik, amit az elmúlt évek során (hála a szociknak) a nyugati multik megvettek, majd nagyon gyorsan be is zárták a benne működő üzemeket.

Azonkívül rengeteg olyan üres gyár- és üzemépület van, amelyet azért zártak be, mert a hazai vállalkozás nem bírta a versenyt a külföldről behozott olcsó, szemét árukkal, a hazai adómértékkel, stb. stb.


Tehát ha ezeket az üzemeket akarod ismét csak munkába állítani, de a gyártási folyamatok beindításához, alapanyag-beszerzések, szakmunkások összetoborzása, a legyártandó terméknek fizetőképes piac megtalálása, ahol el is tudod adni, hogy legyen miből a termelést ismét megfinanszírozni, stb. stb.


Szóval azért ehhez sokkal több kell, mint egy hirtelen kipattant ötlet alapján, 1-2 kommunista-szombat megszervezése nyomán össze lehet hozni.

Ha komolyan gondolod, akkor gondolkozz is komolyan!!!

2013. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Jó, ide nem írtam, de igen ez baráti körben úgy merült fel, hogy pl. kabai cukor gyár, stb. tudom, eu-s kvóták, de most ez mind1 igazából, részlet kérdés, reformra van szükség.


Az a gond, hogy te vagy az első, aki elgondolkodott alapvetően, a maradék csak ontotta a saját kis lelki nyomorékságát ide, biztos kicsapta a biztosítékot náluk a "kommunista" szó...


Persze ez komoly munkával jár, egyértelmü, hogy nem 1-2 szóra megy, de akinek nyitva van a szeme, az láthatta az elmúlt kb. 70-80 év eredményét. Nem csak a szocializmus bukott meg, de mára már a kapitalizmus is, itthon egészen biztosan. Ideje lenne valami új dolgot kitalálni, kicsit reformálni ezen az egészen, mert jelen állások szerint cél írányosan haladunk a zero súlyu fogyasztói gyarmat felé.

2013. jún. 22. 08:19
 19/33 anonim ***** válasza:

Ha úgy nézzük, igazad van:

- a kapitalizmus, mint a piac, az árutermelés mozgató-rugója valóban nem működik, nem működhet hosszútávon, mert abban alapvetően van egy vékony réteg, amely dúsgazdag, és vannak milliók megélhetési szint alatt. Előbb-utóbb borul a bili!

- a szocializmus sem működik, nem működhet, mert az abszolút egyenlőség elve sem állja meg a helyét, ha az emberek vele-született igazság-érzete alapján nézzük, mert mindenki kapjon csak annyit, amennyit abba a tálba beletesz. Más dolog, hogy ideiglenesen esetleg kap többet is annál, de azt ugye a tisztesség szerint vissza is kell adni, tehát a dolog neve nem lehet más, mint kölcsön = hitel.


Ha egyik sem jó hosszú távon, akkor először meg kell találni azt a "működési formát", vagy nevezzük "ideológiának", ami szerint a dolog működni is fog hosszútávon és meghozza azt az eredményt, amely minden ember számára megfelelő feltételeket és eredményeket ad.


Majd ha lefektetted a működési formát, és az emberek körében mint elvet, eszmét ismertté tetted, és magad mellé tudod őket azzal állítani, akkor jött el az idő, hogy elkezdd szervezni az alapján, hogy "gyerünk és építsük fel ezt az újat!"


De amíg eddig eljutsz: eszmei alapok kidolgozása, az emberekkel való megismertetése, reklámozása, meggyőzése, stb. stb. addig bizony nagyon sok dolgod lesz, van még!

2013. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Kispajtás.

1. Ne üvöltözz!

2. Kérdezz értelmesen és adj koncepciót!


Üvöltve és hülyeségeket, pontatlanul és kidolgozatlanul lefirkálva mégis mit vársz?


Szóval építeni akarod az országot. Oké építsd. Szervezz magad köré embereket. Az erőforrások valóban adottak, de nem a senki földjén vannak, hanem valakik birtokában. Hogyan is szeretnéd ezeket az erőforrásokat megszerezni ahhoz, hogy elkezdhess "építeni" ?

Jöjjön a vagyonelkobzás? Államosítás?

Vagy te és a haverjaid, akik összeálltok csak úgy bratyiból megkapjátok azt gondolod?

És ha egy másik brigád, aki összeáll és ugyanazt az erőforrást szeretné majd felhasználni csak éppen mást szeretne belőle építeni, akkor majd szívesen lemondtok róla, vagy harcolni fogtok majd egymás ellen is?

2013. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!