Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok, ha megint...

Mit szólnátok, ha megint lenne "kommunista szombat", csak most valóban építenénk is az országot vele?

Figyelt kérdés
Saját érdekünk lenne, hogy teremtsünk munka helyeket, gazdaságot. Na?:)

2013. jún. 22. 05:42
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Ez így van utolsó, de ahhoz, hogy megkapjam a szükséges intuicíókat szükséges egy párpeszéd is. Persze nem dédelgetek itt világ megváltó terveket, de ahányszor felvetek ilyen párpeszédeket, annyiszor ültetem el a gondolat csíráját 1-2 emberben, hogy valami nem jó a világban.

Majd akkor ők is gondolkodnak, aztán ők is "térítenek", és szépen lassan majd csak lesz egy olyan döntő többségü réteg, aki kicsit világosabb lesz ilyen téren, mint a mai többség.

2013. jún. 22. 08:36
 22/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, én azt gondolom, hogy amikor közös érdek kerül szóba, akkor nincs olyan, hogy másik csoport. Egy csoport van, aki érdekelt az ország fellendülésében. Nincs másik csoport, aki ezt nem képes felfogni, annak bizony még sötétség úszkál a fejében (nem sértésként írom, a kondicionált elme nem személyes hiba).


Azt gondolom, hogy a kellő párbeszéd, az alapvető eszmék lefektetése után nem lesznek érdekeltségek, egyetlen érdek lesz, az pedig a fejlődés.


Tulajdon? Igen, tulajdona, nekünk. A mi tulajdonunk. Nem pedig xy cégé. Azt ütném agyon elsőnek, amelyik eladta, akinek eladta azt pedig elzavarnám a pxcsába!

Nem érzed kicsit nevetségesnek azt, hogy egyes természeti kincseket birtokolnak személyek? Megszületik az unokád, és akkor ő mit kap? Ő fizessen a fáért, miközben xy nem fizetett érte semmit az elején, hanem kisajátította? Mivel van neki nagyobb joga ahhoz, mint bárki másnak aki erre földre leszületik valaha? Semmi.

Alapvető téveszmék uralkodnak az emberiségen. Én ezeket fel szeretném számolni. A magyar nemzet felelőssége lehetne az, hogy ezeket a téveszméket felszámolja. A magyar ember mindig igazságos, ha nem róla van szó. Akkor ideje lenne most az egyszer ezt magunkra és kollektívan mindenkire rávetíteni, és hallatni a hangukat. Elmondom neked, hogy az olyan, alapvetően tudattalan nép, mint az angol meghallana ilyesmiket, a többségét elgondolkodtatná. A mai világot az tartja fent, hogy a többség, a nagyon nagy többség alapvetően nem gondolkodik.

A gondolkodása abban merül ki, hogy mit vegyen a boltból, meg hogy holnap a mcdonaldsba vagy kfc be menjen. Ez tarthatlan!!

2013. jún. 22. 08:42
 23/33 anonim ***** válasza:
Részemről a továbbiakban: no comment! Feladom!
2013. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Mi a problémád? Mi a no comment? Szar dolog, amikor az igazság összecsap az önös érdekkel, nyilván valahol ezen a ponton sérthette meg az önérzeted a történet.
2013. jún. 22. 09:02
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én teszek még egy utolsó kísérletet...


Tanultál történelmet kérdező? Én nemcsak tanultam, hanem tanítom is. Pont azért, hogy lássák a gyerekek, fiatalok, hogy hogyan épültek fel az eddigi társadalmak. Milyen hibákat követtek el az évezredek során az egyes civilizációk. Mik azok a sarkpontok, amik az ember természetéből adódóan megkerülhetetlenek.



Igen gyönyörű elveket leírtál. Nem te vagy az első aki a tökéletes társadalom felépítésén gondolkozik, ezt elhiheted. Voltak már előtted számtalan sokan. Közülük jónéhányan hatalmat, eszközöket és lehetőséget is kaptak a kezükbe, hogy megvalósíthassák az elképzelésüket. Van akinek sikerült is élni a lehetőséggel és jobbá tette a világot (annak egy kis részét), mint ahogy azt az elődjeitől kapta.


Úgyhogy hajrá, gondolkodj csak tovább. Hátha egyszer majd eljutsz egy olyan pontra, ahol tudsz valami újat és jobbat is mondani. (Eddig még ilyet nem mondtál...)


Viszont ehhez ismerd meg mélyebben a történelmet.


Tudd, hogy nincsen tiszta lap.


Tudd, hogy érdekek vannak. Egyének vannak, a kollektív tudaton belül is.


És ami a legeslegfontosabb HARC az alapja mindennek.

Mindenki minden korban harcot folytat!


Ajánlok egy verset:

Szabó Lőrinc

(1900-1957)


Különbéke


Ha tudtam volna régen, amit

ma már tudok,

ha tudtam volna, hogy az élet

milyen mocsok,


nem fütyörésznék most az uccán

ilyen vigan:

valószínűleg felkötöttem

volna magam.


Régen, mint az álamok tékozló

más fiai,

azt hittem, lehet a világon

segíteni,


azt hittem, szép szó vagy erőszak

ér valamit

s az élet, ha sokan akarjuk,

megváltozik.


Minden szörnyübb, mint hittem akkor,

fiatalon,

de, hálistennek, egyre csökken

az undorom,


egyre jobban bírom az évek

förtelmeit,

és az idő és a közöny már

fertőtlenít.


Mert fátylát sorra dobta minden,

egymásután,

s harminchárom életem ma átlát

minden szitán:


látom, sokkal több a mocsok, mint

az ifjukor

sejteni bírta volna bennem

valamikor,


látom milyen rútúl becsapják

a baleket,

s hogy a balek azért balek, mert

mást nem tehet,


s hogy az ész az érdek rimája,

és hogy magát

sugaras hőssé a bitang is

hogy költi át,


s ha van is, kézen-közön elvész

az ideál,

és hogy nem hozhat egyetértést,

csak a halál, -


s mert mindez mégcsak nemis aljas,

nem szomorú,

a minden dolog apja valóban

a háború:


úgy nézzem elszát nyugalommal,

az életet,

mint reménytelen lepratábort

vagy harcteret.


Ha egyszerre tudok meg mindent,

hogy itt mi van,

egész biztossan felkötöttem

volna magam.


De valamit a sors, úgy látszik,

akart velem:

megmutatott mindent, de lassan,

türelmessen:


különbékét ezért kötöttem

a semmivel,

ezért van, hogy csinálom, amit

csinálni kell,


ezért becsülök úgy egy-egy jó

pillanatot,

ezért van, hogy a háborúban

verset irok


s a leprások közt fütyörészek

és nevetek

s egyre jobban kezdem szeretni

a gyerekeket.

2013. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
50%

a hónap 30 napján van 40-45!!! 8 órás műszakom

én nagyon örülnék neki így is kilóg a belem

akkor már legalább felfordulok és nem zavar hogy ezért a melóért 60000 forint landol a zsebembe

2013. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Ne sértegess!

Azért írtam, hogy no comment, mert hiába vezettem le, hogy először az ideológia, a koncepció kell, hogyan képzeled, miként is fog működni szerinted az az új világrend. Merthogy szerinted sem a szocializmus, sem a kapitalizmus nem marad fenn, mert hibás.

Ezért írtam, hogy először le kell tenni az asztalra azt a világrendet, amit elképzelsz, amit tisztességesnek, becsületesnek, mindenki által egyformán elfogadhatónak tartasz, és mindenki által elfogadható módon működik.

És hogy először állj neki, dolgozd ki a rendszert, az elméletet, utána ismertesd meg vele az embereket, de te ezzel szemben mit teszel?

mindenkit lehülyézel, mindenkit agyalágyultnak titulálsz és aki nem áll melléd rögtön a "huj-huj gyerünk és csináljuk" lelkes felkiáltással, hát az már nem is épeszű.


Merthogy ami kommenteket ide írkálsz, abból ez jön le!

Hát erre írtam, hogy részemről: no comment.


És ha továbbra sem tudsz mást írni, mint mindenkit lehülyézni, és szellemileg visszamaradottnak minősíteni, aki próbál egy kicsit jobb belátásra bírni téged, hát tedd! A kutya nem fog figyelni rád!

2013. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam senkinek sem, hogy agya lágyult, megírtam, hogy a kondicionált elme nem személyes hiba. Elnézésed kérem egyébként, nem figyeltem hevességemben a %-okat, nem rád gondoltam amikor azt írtam, ezért mélységes sajnálatom szeretném kifejezni.


A történelmes részhez, a történelemből lehet megismeréseket szerezni, de abból kiindulni téves elképzelés. A múltban nem lehetséges megtalálni a jövőt, ez a depresszió alapja is. Aki a múltból táplálkozik, az bizony a jelent tagadja meg, és a jövőtől fosztja meg magát. Éppen ezért nem kívánok sem szocializmussal sem kommunizmussal foglalkozni. Ha 99.99%-ban ugyan az lenne, akkor sem szabad ugyan úgy nevezni. Eddig minden rendszer azon bukott meg, hogy rendszer volt. Az én alap elvem egyszerü, nincs rendszer. Nem azon kell dolgozni, hogy ilyen meg olyan elvek, azon kell dolgozni, hogy az emberek megértsenek. Azon, hogy minden ember hallgasson a lelki ismeretére, mert ha ezt megteszi, akkor nincsenek problémák. Ilyen egyszerü, nekünk van már egy beépített kontroll rendszerünk, ami az élet, a teremtés végtelen ingelligenájával készült, ezt kell használni. Nem pedig a korlátolt emberi gondolkodást.

2013. jún. 22. 10:20
 29/33 anonim ***** válasza:
50%

Most már én is feladom.


Kérdező rossz topicba írtál. Ez már nem politika, hanem ezotéria. A felemelkedett angyali entitásokkal számolsz és nem az EMBERREL!

2013. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Milyen angyali entitásokról beszélsz te?

Nem ismered a lelki ismeretet? Amikor éppen a haverod szúrod hátba nem szokott motoszkálni a gondolat, hogy ez még sem jó?

Tehát a lelki ismeret az már ezotéria, azigen.

Szép világ

2013. jún. 22. 11:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!