Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs kötelező sorkatona...

Miért nincs kötelező sorkatonaság itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon sok gyerek kövér, lány-fiú egyaránt, a lányoknak még szabad is, hiszen az ők feladatuk a háztartás csak, meg a szülés, dugás, viszont egy férfinak erősnek kell lenni és sok gyenge embert látok.


Nem lenne sokkal jobb az országnak, ha minden fiút 4 évig tartó kötelező sorkatonaságra vezényelnének be?


Csak annál lenne kivétel, ha a fizikuma megfelelő (pl letud nyomni 100 fekvőt, 200 felülést, szóval nem egy nagy dolgot várnék el én se, csak egy alap, erősnek mondható testet).


Tudom, sok itt a jogvédő meg minden, de a fenébe is emberek, mi magyarok vagyunk, nem írnokok, és nem is irodában üllő satynya nyugatiak. Mi férfiak vagyunk! Nem hiába vannak nálunk a legszebb lányok, azért jöttek ide régen mert itt kemények voltak csak!


Nem lenne csomó emós kisfiú, meg 200 kiló puszta zsír gyerekek.


Most mondjátok azt, hogy legbelül nem érzitek, hogy igazam van.


Mi magyarok vagyunk, a magyar pedig dolgozó nép. A kemény nép. Forognak őseink sírjaikban...


Meg az se utolsó dolog, hogy ez rengeteg barátságot és összekovácsolást szűlne, megtanulnának rengeteg dolgot amit amúgy sosem tanulnának meg (az iskolában annyi felesleges dolgot tanulnak, itt bármikor szükség lehet a haditudásra).


Annyi a kérdésem: Ti támogatnátok egy ilyen rendszert?

Természetesen nem olyan elmeborult tisztekkel, akik régen végigszivattak minket, hanem mondjuk aki kivívja magának a tiszteletet, de közbe tanít is. Mert a szülők láthatólag nem figyelnek a gyerekeik egészségére, hát másnak kell.

Támogatnátok? Tudom, hogy nem fog csak emiatt megvalósúlni, de érdekelne a véleményetek.


Várom az érveket-ellenérveket is egyaránt!



2013. szept. 20. 19:42
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
31%

"Nem lenne sokkal jobb az országnak, ha minden fiút 4 évig tartó kötelező sorkatonaságra vezényelnének be? "


Miattam te mehetsz..nekem viszont 1 évnél többet ne akarj majd kiszabni..1 évre dalolva bevonulnék de 4 évre...tiszta hülye lehetsz..

2013. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%

Sokra mész azzal hogy tudsz csinálni 100 fekvőt meg 200 felülést, ha támadnak akkor lőfegyverrel támadnak, nem ököllel, vagy ha szerencséd van akkor látsz egy villanást majd elpárologsz. Abban valóban van igazság hogy kövérek az emberek és ezzel kezdeni kell valamit, de nem sorkatonasággal, a legtöbb volt sorkatona ismerősöm ugyanúgy felszedett pár kilót és ugyanolyan dagadt mint a nem sorkatona.

De ez is meg fog oldódni szerintem magától: az emberek egyre többet járnak kocsival, egyre drágább lesz a benzin, így választhatnak a kerékpár/gyalog közlekedés, és a tömegközlekedés mellett, mivel párszázezer ember nem fog elférni reggel meg este a villamosokon-buszokon így egyre többen fognak biciklivel járni. Vagy a autók nem benzinnel fognak járni és mindenki kövér disznó lesz, amíg a tudósok meg nem oldják...

2013. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
16%

Van igazság abban, amit írsz! Ha nem is 4 év, de,hogy kéne, abban nagyon is egyetértünk.

Főleg, ahogy elnézem a mai fiúkat, rózsaszín polóban, trottyos gatyában, vagy feszülősben, 50 kilósan, szolisan, kozmetikázva. Hát, hogy a francba ne tenne jót nekik!!! Gusztustalan milyen sorozat gyártott fiúkat látni manapság. De érvényes ez a lányokra is. Néhány kifent-kikent libának is kéne némi fizikai munka. Írom ezt, nőként.

2013. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként az itt leírtak egyenlőek lennének Magyarország számára a totális anyagi csőddel. Ha azt szeretnéd hogy minden munkavállalónak napi 16 órát kelljen dolgozni, akkor jó ötlet :D


"Tudom, sok itt a jogvédő meg minden, de a fenébe is emberek, mi magyarok vagyunk, nem írnokok, és nem is irodában üllő satynya nyugatiak. Mi férfiak vagyunk! Nem hiába vannak nálunk a legszebb lányok, azért jöttek ide régen mert itt kemények voltak csak! "


Nem tudom tudsz-e róla de a statisztikák szerint Magyarországnak nettó bevételt szinte csak irodai munkások termelnek. A nem irodai munkák több mint 80%-át szinte teljesen az irodai munkát végzők által befizetett adóból finanszírozzák. Igen, veszteségesek ezek a munkák. Sőt, még az irodai munkák egy számottevő része is veszteséget jelent az államnak. kb. a társadalom 5-10%-a tartja el a többit.

2013. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%
Aranyos a naivitásod. A Katonaság alkoholistákat nevel miközben a kényszermunka és a szabadságvesztés különös elegye zajlik.
2013. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
96%
A mai hadviselés rohadtul nem arról szól, hogy ki mennyire van kigyúrva.
2013. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
41%
Drága kérdező, én nem vagyok egy sportember, 185 cm, és 70 kg vagyok, inkább zsír, mint izom, úgy fele-fele. De én abban a pillanatban, ahogy kitalálják a kötelező sorkatonaságot, összeszedem a cuccot, és szépen elmegyek ebből az országból. Az se érdekel, ha addigra az életszínvonal a mai 300x-osára nő. Engem nem fognak ott szo..patni, meg én nem fogom nekik a sok moslékot enni. Én kolbászt, sonkát, szalámit/kolbászt eszek, a mai panelpatkányok leparasztoznak érte, de nem fogom nekik megenni a felvágottat meg dögkrémet (értsd: májkrém) semmi bolti húskészítményt nem eszek, de még bolti húst se, fiatal korom ellenére, (16 múltam) megnyúzok egy birkát, levágok egy disznót, apróságkról, mint kopasztás, nyúlnyúzás nem is beszélve. Itt a kertbe kapirgálnak, ha kell valami, akkor akár én is levágom. ÚGyhogy én megélnék akár szibériába is, vagy az őserdőbe, és inkább legyen szabad ember, internet meg miegymás nélkül, mint az ország, és a vezér csicskása. Katonaság 4 évre? Disszidálok és kész. Ha bevezetik, abban a pillanatban leszek MSZP-s, mivel Gyurival egyet fogok érteni, a legjobban a "hazudtunk" meg "ku..va ország" meg hasonlókban.
2013. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés a nap legviccesebbje. Kérdező meg a 73%-s "nő" azon díszpéldányokból kettő, aki azért hiszi magát nőiesnek, mert nem tud sminkelni és évente egyszer vesz magának új ruhát (általában egy drapp blézert). Nyilván az ilyen szürke kisegerek ezt találják ki a magányos fejükben, nem kell őket komolyan venni.
2013. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
5%

Elolvastam, jót nevettem. Az egyedüli rész ami jó volt:

,,Meg az se utolsó dolog, hogy ez rengeteg barátságot és összekovácsolást szűlne, megtanulnának rengeteg dolgot amit amúgy sosem tanulnának meg (az iskolában annyi felesleges dolgot tanulnak, itt bármikor szükség lehet a haditudásra)."

Na, ilyen volt régen az úttörő mozgalom, amihez hasonlót ma is meglehetne csinálni. Egy olyan cserkészmozgalmat, ami az első, másodikban kötelező, és ha a gyerek szeretné folytathatja. Persze ez egy jó 2-3 évbe telne kivitelezni.

2013. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
94%

Senki sem fogja azért neked bevezetni a sorkatonaságot, mert nem tetszik az utcán szembe jövő emberek pofája. Elég sok van közöttük , akiknek a tiéd nem tetszik.


Bár, ha jobban meggondolom, lennének nekem is ötleteim:

-Akinek 100 alatt van az IQ-ja, annak ki kell járnia egy programozó matematikusi képzést. Elfogadhatatlan, hogy buta Maunikasón szocializálódott emberek vegyenek körül.

-Aki csúnyán rajzol, annak irány a Képzőművészeti, akinek fahangja van, annak pedig a Zeneakadémia.

-Aki nem képes etikai kérdéseket komplex módon látni, annak 5 év filozófia szak. PhD vizsgával.

- Hitelt meg csak annak adjanak a bankok, aki nem tud bánni a pénzzel. Nekik viszont kötelező lesz felvenni.

Lesz itt akkora rend, mert böcsület, meg férfibarátság.

2013. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!