Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs kötelező sorkatona...

Miért nincs kötelező sorkatonaság itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon sok gyerek kövér, lány-fiú egyaránt, a lányoknak még szabad is, hiszen az ők feladatuk a háztartás csak, meg a szülés, dugás, viszont egy férfinak erősnek kell lenni és sok gyenge embert látok.


Nem lenne sokkal jobb az országnak, ha minden fiút 4 évig tartó kötelező sorkatonaságra vezényelnének be?


Csak annál lenne kivétel, ha a fizikuma megfelelő (pl letud nyomni 100 fekvőt, 200 felülést, szóval nem egy nagy dolgot várnék el én se, csak egy alap, erősnek mondható testet).


Tudom, sok itt a jogvédő meg minden, de a fenébe is emberek, mi magyarok vagyunk, nem írnokok, és nem is irodában üllő satynya nyugatiak. Mi férfiak vagyunk! Nem hiába vannak nálunk a legszebb lányok, azért jöttek ide régen mert itt kemények voltak csak!


Nem lenne csomó emós kisfiú, meg 200 kiló puszta zsír gyerekek.


Most mondjátok azt, hogy legbelül nem érzitek, hogy igazam van.


Mi magyarok vagyunk, a magyar pedig dolgozó nép. A kemény nép. Forognak őseink sírjaikban...


Meg az se utolsó dolog, hogy ez rengeteg barátságot és összekovácsolást szűlne, megtanulnának rengeteg dolgot amit amúgy sosem tanulnának meg (az iskolában annyi felesleges dolgot tanulnak, itt bármikor szükség lehet a haditudásra).


Annyi a kérdésem: Ti támogatnátok egy ilyen rendszert?

Természetesen nem olyan elmeborult tisztekkel, akik régen végigszivattak minket, hanem mondjuk aki kivívja magának a tiszteletet, de közbe tanít is. Mert a szülők láthatólag nem figyelnek a gyerekeik egészségére, hát másnak kell.

Támogatnátok? Tudom, hogy nem fog csak emiatt megvalósúlni, de érdekelne a véleményetek.


Várom az érveket-ellenérveket is egyaránt!



2013. szept. 20. 19:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
89%

Elsősorban kikérem magamnak azt, hogy a nők feladata a konyha, a dugás, meg a háztartás.

másodsorban egy tájékozatlan buta kérdést tettél fel.

A rendszerváltás után szerették volna elkerülni, hogy a fiatalok az életükből 2 évet értelmetlenül bent töltsenek a hadseregben. Pont abban az időszakban, amikor ki kell alakítaniuk az életüket. Le is csökkentették azt hiszem fél évre . Aztán beléptünk a Nátóba, és rájöttek, hogy ez a hadsereg teljesítménye egyenlő a nullával, Felesleges fenntartani egy ilyen vízfejet. Egy kicsi de önként vállaló katonaság kiképzése a járható út. mivel az eredetivel maximum árvíz idején homokzsákokat lehetett pakoltatni. Bármely gyerek a legókatonáival legyőzte volna őket. A fegyverzet elavul, a járművek az ötven, hatvanas években készült elavult Csepel teherautókból álltak, amit beindítani is egy teljesítmény volt a téli időszakban.

Át kellett szervezni A katonák kiképzése csak szívatásokból állt, a tiszti állomány is képzetlen kövér tunya emberek gyülekezete volt. Tisztelet e kivételnek. Ami erőt mutatott, az csak az IDEIGLENESEN HAZÁNKBAN ÁLLOMÁSOZÓ SZOVJET HADERŐ volt. Jött a Ruszkik haza, és itt maradtunk olyan katonákkal, akik a két év alatt ellőttek a kiképzésük alatt 2 darab lőszert. Az egyetemisták, meg akik a tartalékban a tiszti állományt képezték volna három hónapos kiképzés után leszerelhettek.

Nulla volt a hadsereg.

Ezért egy kicsi de profi hadseregre volt szükség, már azért is, mert nem volt pénz a nagyobb hadsereg felfegyverzésére, és fenntartására. A védelem legjavát átvette a NATO. Ekkor megszüntették a kötelező katonaságot. Abban igazad van, hogy ez a fiatal férfiak kitartásbeli elkorcsosodásához vezetett. Régebben nem volt ugyan szakszerű kiképzés, azonban a sok hülyeség elviseléséhez megedződtek a fiatalok. Ma a fiatalok nagy százaléka képtelen alkalmazkodni bármilyen nehéz helyzethez, és nincs is kitartásuk. Képtelenek elviselni egy vezető utasításait, képtelenek egy képzettségüknél fogva alárendeltségi viszonyban megfelelően viselkedni.

Az álam átesett a ló tuloldalára a kötelező katonaság megszüntetésével.

Igen is legalább egy három hónapos intenzív katonai kiképzésre szükség lenne, ahol megtanulhatnák, hogy szükség esetén engedelmeskedniük kell a feletteseknek. és végrehajtani a kiszabott feladatot akkor is, ha azzal nem ért egyet. Éles helyzetben úgy is be fogják Őket sorozni, és ott lesz egy megzabolázhatatlan csürhe, amivel az ég világon semmit sem tud kezdeni a parancsnokuk. Nem fogják tudni, hogy a rájuk bízott fegyverzettel mit kezdjenek, azt eszik e vagy isszák. Teljesen butaságnak tartom azt összekeverni a Magyarság felsőbbrendűségével. Ez demagógia. Mindegy milyen népről van szó, ha azok ki vannak képezve, akkor azok katonaként viselkednek, és nem Emósnak látszanak, ami egyébként nem Magyar találmány.

A négy évet meg egyszerűen börtönnek vélem. Semmi szükség arra, hogy improduktív állományban töltsön a leg életerősebb népesség az országban. Rövid, de intenzív tartalékos képzést el tudnák képzelni.

Az, hogy az iskolában annyi felesleges dolgot tanulnak az nem ide tartozik, hanem az oktatási rendszerre.

Csak példának mondom a kötelezö hit és erkölcs oktatást. A nyolc év alatt az osztályfőnököknek és a szülőknek kellene példamutatással megnevelni a gyerkőcöket, hogy ne egy önző mindenkit letipró egoista emberek legyenek belőlük. De a politikusok ezt szeretnék bevezetni, maguk meg olyan dolgokat tesznek, hogy az ember haja az égnek áll.

A hittant tanulja minden gyerek a saját egyházában, és az erkölcsösségre meg neveljen az iskola , ne tanítsa.

Írod, hogy a Magyar az kemény nép. Miért, A többi az nem az? Egyenesen hibbant dolognak tartom a 100 fekvőtámaszos dolgodat. Te egy nemkívánatos fanatikus képzésben gondolkozol. A mai technika nem mindenkitől kívánja meg a feltétlen fizikai erőt, és a száz fekvőtámasz az még nem képesít kitartásra a nehéz helyzetekben. De egy okos, kiképzett nem szekrénynagyságú katona is be tudja állítani az irányzékot és megnyomni a gombot. Órákig tudnám sorolni az ellenvetéseimet, de élő. hogy már így sem akaródzik tovább olvasni. Csak annyi, hogy nem te, hanem a kérdésed, nagyon buta.

2013. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges. Ott hülyítették csak el igazán az embereket régen a katonaságnál. Semmit csináltak vagy csak hülyeségeket. Az unalmas őrszolgálatok idején rászoktak a dohányzásra (valamivel el kell ütni az időt). A szemlék előtt "gázolajtól minden szép fényes lesz" is rendkívül hasznos volt az egészségnek. Egyetlen jó dolgot tudok a kitelepüléseket gulyáságyúval. Mert akkor legalább levegőztünk, kimozdultunk. Persze ez se jó mínusz 30 fokban... Én a katonásdi helyett hasznosabb dolgokat csináltatnék a fiatalokkal, pl. természetjárás.

Amit be kellene tiltani az a televízió illetve az annak műsoridejének 95%-át kitöltő úgynevezett "szecska" a nonproduktív agyölő kisugározott szemét. És van aki ezt napi 4...8 órában nézi ? Hát, ezért van a sok hülye meg mozgáshiányos gyerek.

Jó tudom, én is túlsúlyos vagyok, így 40 felé már a testtömegem eléri a magasság-100+3 kg-ot, teát van rajtam 13 kg felesleg. Nem vagyok egy csupa izom ember, ipari alpinistaként dolgozom.

2013. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

"Drága kérdező, én nem vagyok egy sportember, 185 cm, és 70 kg vagyok, inkább zsír, mint izom, úgy fele-fele. De én abban a pillanatban, ahogy kitalálják a kötelező sorkatonaságot, összeszedem a cuccot, és szépen elmegyek ebből az országból. Az se érdekel, ha addigra az életszínvonal a mai 300x-osára nő. Engem nem fognak ott szo..patni, meg én nem fogom nekik a sok moslékot enni. Én kolbászt, sonkát, szalámit/kolbászt eszek, a mai panelpatkányok leparasztoznak érte, de nem fogom nekik megenni a felvágottat meg dögkrémet (értsd: májkrém) semmi bolti húskészítményt nem eszek, de még bolti húst se, fiatal korom ellenére, (16 múltam) megnyúzok egy birkát, levágok egy disznót, apróságkról, mint kopasztás, nyúlnyúzás nem is beszélve. Itt a kertbe kapirgálnak, ha kell valami, akkor akár én is levágom. ÚGyhogy én megélnék akár szibériába is, vagy az őserdőbe, és inkább legyen szabad ember, internet meg miegymás nélkül, mint az ország, és a vezér csicskása. Katonaság 4 évre? Disszidálok és kész. Ha bevezetik, abban a pillanatban leszek MSZP-s, mivel Gyurival egyet fogok érteni, a legjobban a "hazudtunk" meg "ku..va ország" meg hasonlókban.

"


Ugye tudod, hogy ha kitalálják és sorköteles vagy te nem mehetsz el innen? Mert gondolom nyugatra mennél ott meg szinte mindenki szövetséges vagy EU vagy NATO vagy mind kettő..két perc alatt itthon lennél és a győri katonaságra vihetnéd be a cuccodat..


Aztán lehetsz MSZP-s..az már csak a te agyi szintedet üti, amúgy Gyurcsány Dk-s nem MSZP-s..

2013. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnád mi értelme ennek a troll kérdésnek?
2013. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
100%

Téged látott már elmeorvos? Komolyan kérdezem!

Egyébként általánosban egy kövér osztálytársam sem volt, középsuliban is csak 3 lány a 34 főből, azok is fel voltak mente tesiből. Most ennyi miatt...?

Egyébként meg az ország gazdasága is összeroppanna ha 4 évre kivennél ennyi embert a munkából.

2013. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Regal ***** válasza:
100%

Azért nincs, mert nincs rá szükség - nincs hadiállapot - szerencsére, illetve nincs kritikus politikai helyzetben az ország - szerencsére!

Azért nincs, mert nincs rá pénz - laktanyák kellenek (áram, víz, gáz, stb.), a katonákat ruházni, etetni kell, ellátni minden szükséges dologgal, a kiképzőket fizetni kell, és így tovább, rengeteg kiadás, ami per pillanat nem a legfontosabb anyagi problémája az országnak.

Más. A túlsúlyos emberek számára nem a katonaság lenne a legjobb fogyókúra, csak kikészülnének.

Akiket a szüleik, az iskolák, a jól nevelt iskolatársak példái nem tudtak sok év alatt megnevelni, miért pont egy kiképző tudna megváltoztatni? Legfeljebb ideig-óráig menne, aztán ott folytatná, ahol abbahagyta.

Te lehúztál két évet? Nem hiszem! Akkor miért akarsz másoknak négyet is a nyakába sózni a családjától, barátaitól, munkájától távol?

2013. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de szerintem a kedves kérdező azóta belehalt a hülyeségébe. Vagy kinyírta egy kövér katona.
2020. okt. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!