Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lett volna?

Milyen lett volna?

Figyelt kérdés
milyen lett volna a nemzetíségi etnikai térkép ha magyarországot nem darabolják fel mai napig olyan lett volna mint a teleki pál féle vöröstérkép,vagy változott volna valamit,egyáltalán nemzetíségeink megmaradtak-e volna mind a mai napig?
2013. nov. 11. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Valószínűleg kiváltak volna később. Nagyon függetlenedni akartak.

Amúgy ez most attól is függ, hogy pontosan mi okból ne darabolták volna föl Magyarországot?

2013. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
olvastam hogy az 1800-as évektől asszimilálta őket a magyar politika iskola utján egyéb módszerekkel sikerült is valamennyire őket azért is kérdeztem ha nincs trianon lehetett-e volna asszimilálni tovább őket durvább módszerekkel esetleg.
2013. nov. 11. 20:49
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Na, azért Széki gróf Teleki Pál nevét kisbetűvel írni mégis csak ordas taplóság...
2013. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jól van elnézést fáradt vagyok elnéztem és ha lehetne a kérdésre koncentrálj köszönöm.
2013. nov. 11. 21:02
 5/14 anonim ***** válasza:
az tény hogy próbálkoztak itt az erőszakos asszimilációval, de az is tény hogy ezzel pont az ellenkezőjét váltották ki és egyre csak nőtt azok zsáma, akik fel merték vállalni a nemzetiségüket.
2013. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
tervezték magyar óvodák létrehozását nemzetíségieknek ezzel lehetett volna valamit elérni?
2013. nov. 11. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
A kisebbségek mindig meg vannak sértődve ha megkülönböztetik őket. Egy külön óvoda nem megkülönböztetés? Vagy hogy van ez?
2013. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ha durvább eszközökhöz folyamodtak volna mondjuk pl. betiltják teljesen nyelvhasználatukat nem lehet használni még az utcán sem így esetleg?óvodán azt értem hogy kinevelni a nemzetíségi öntudatot a gyerekekből.
2013. nov. 11. 21:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, te elég egyszerű ember vagy.


Hogy nevelnéd ki belőlük? Gondolj arra, hogy van manapság a holokauszttagadás. Ahogy egyre keményebben erőltetik és büntetik, úgy lesz egyre elterjedtebb...

2013. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ÉN azt mondom h ha I.vh-t megnyerjuk se tudtuk volna sokáig tartani azt a helyzetet mivel már terv be voltak Ferenc Ferdinánd javaslatainak bevezetése ami szlovákoknak románoknak szerbeknek meg minden nemzetiséginek oda adta volna az autonómiát azért se értettem mért őt ölte meg a szerb ember hol ott Ferenc Ferdinánd kevezni akart nekik, vagy lehet halálában a magyarok keze benne volt?? Hát nem tudni egy biztos h a magyarok Ferenc Ferdinánd tervei miatt nagyon fel voltak háborodva.

Aki nem ismeri ezt a tervet az a neve Nagy-ausztriai Egyesült Államok.

[link]

2013. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!