Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben látod a megoldást, hogy...

Miben látod a megoldást, hogy Magyarország gazdaságilag felépülhessen?

Figyelt kérdés

Kérem a Jobbikosokat, hogy ne szóljanak be, a többiekre vagyok kíváncsi!

Továbbá ha lehet csak a kérdésre válaszoljatok.


2009. dec. 8. 13:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Én a drasztikus kiadáscsökkentés utáni kisebb mértékű adócsökkentésben látom a megoldást(tehát a költségvetés 0 szaldós legyen, de tényleg, és nem mindenféle könyvelés trükkel. Emellett a valódi szerkezetátalakításban (az a baj, hogy a mostani kormány szerkezetátalakítás alatt csak a pénzelvonást értette, az meg nem megoldás, ezzel nem mondom, hogy minden amit a mostani kormány csinál rossz, de ezt biztos nem így kéne, emellett nem is tudom, ki csinálná meg), az egészségügy ,a tömegközlekedés(főleg MÁV), és az önkormányzatok területén(az sem állapot, hogy ma a 10 milliós Magyarországon kb.3300 település van, míg a 60 milliós Olaszországban kb 8000). A Jobbikosok meg úgyis befognak szólogatni, sajnálom:(
2009. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%
A település alatt az önálló önkormányzattal rendelkezőket értem, bár gondolom ez egyértelmű.
2009. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Szia! Én a drasztikus kiadáscsökkentés utáni kisebb mértékű adócsökkentésben látom


Szóval kiadáscsökkentés? Az Önkormányzatok az nem drasztikus magában.


Kitől vennél el pénzt „nyíltan”

És az adócsökkentétől mit remélsz, fogyasztás növekedés” kereslet élénkülés nélkül”? Sőt elvonásokkal párhuzamban?

2009. dec. 8. 14:16
 4/30 A kérdező kommentje:

Ez így sovány válasz.

Egészség ügy ! de mit csinálnál?

Máv ? De mit csinálnál?


Az nem válasz hogy csinálok valamit!

2009. dec. 8. 14:18
 5/30 anonim ***** válasza:

Én azt gonoldolom, hogy a közbeszerzéseket kellene ésszerűsíteni, mert per pillanat az van, hogy 10x,20x többe kerül minden a valódi értékénél.


A másik meg az, hogy meg kellene szüntetni a láthatatlan jövedelmeket. (Gazdaság kifehérítése.) Minimálbéres milliomos vállakozókra gondolok elsősorban. Amit ők nem fizetnek be, azt elveszik a legális bérből élőtől, a nyugdíjastól, a kismamától. Nem keveseknek kell sok adót fizetni, hanem sokaknak keveset.

2009. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
"Az nem válasz hogy csinálok valamit!" Ő bocs, de nem vagyok komolyan vehető közgazdász, hogy ezeknek a mélyébe lássak, csak azt tudom, hogy ezeken kéne javítani(mint ahogy pl érezheted egy lekvárosbuktán, hogy rossz íze van akkor is, ha nem tudsz lekvárosbuktát készíteni), de ha tudnám és meg akarnám rendesen magyarázni, ahhoz többszáz A4-es oldalt kéne leírni, nem gondolod, hogy itt ilyen szintű válaszokat fogsz kapni?
2009. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Az nem válasz hogy csinálok valamit!" Ő bocs, de nem vagyok komolyan vehető kö


Ok Kösz.

2009. dec. 8. 14:43
 8/30 anonim ***** válasza:

első körben fizetőssé tenném a szakorvosi (tehát nem a háziorvosi) ellátást.

Nekem személy szerint jelenleg is fizetnem kell érte. hiába vonnak tőlem nem is kevés járulékot, ha nem akarok hetek várni egy időpontra (konkrétan reumatológiára 7 hetet kellett volna várnom, pedig nem tudtam kiegyenesedni, a kedvesemnek a kardiológián terhességi magas vérnyomással 5 hetet kellett volna várni), akkor mehetek pénzért magánorvoshoz.

2009. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Az utolsó órában vagyunk,az új kormánynak azonnal hozzá kell kezdenie a szerkezeti reformokhoz.Az egészségügy teljes drasztikus átalakítása,a Kórházak legalább harmadát/felét/ azonnal bezárni és korszerű gyógyító centrumokat létre hozni.A vizitdíjat újra bevezetni,a nyugdíjasoktól havi 5 ezer forintot beszedni eü. járadékként ebből emelni az orvosok és eü.dolgozók bérét,természetesen a hálapénzt tiltani.Önkormányzatok számát harmadára csökkenteni,megyei önkormányzatokat megszüntetni.Felsőoktatási intézmények felét azonnal bezárni,támogatni a szakmunkásképzést.Az így felszabaduló milliárdokból adócsökkentést,főleg a munkát terhelő adókat járulékokat.A családi pótlékot harmadára csökkenteni,Szlovákiában is csak 5 ezer forint,nálunk is elég lenne ennyi,ez munkára ösztönözne.A közlekedési támogatásokat teljesen megszüntetni,legalább 250 ezer állami alkalmazottat kirúgni.A legkisebb adócsalás is legyen letöltendő börtön.stb.stb.Ha ezeket meglépjük akkor néhány éven belül egy egészséges gazdaságunk lehet,keveset költő állammal,ha nem akkor évtizedekig itt fogunk vegetálni.
2009. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
46%

Abban, hogy nem csak a népet kellene nyúzni, hanem a nagy vállalatokat is.

Államosítani kellene a hasznot hozó cégeket és szakértőket ültetni a székbe. Maximálni kéne a nyereséget amit megtarthatnak a külföldi nagyvállalatok(és a hazaiak) azon fölül az államnak kéne adni a nyereséget.

A súlyos bűnelkövetők házát és minden ingóságát elkéne venni. Egyszerűsíteni és átláthatóvá tenni a közbeszerzésteket. A káros (cigi, pia, stb.) árukra monopóliumot bevezetni.

Attól se riadnék vissza, hogy a lefoglalt drogot állami "megbízottak" külföldön értékesítsék, de a hazai vevőket és eladókat szigorúan bűntetném.

2009. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!