Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi a helyzet ezzel...

Most akkor mi a helyzet ezzel a szavazással?

Figyelt kérdés
1 óra múlva megyek,nemtudom nálunk hogy lesz,de van aki szerint érvényes a szavazat leragasztott boríték nélkül is,van aki szerint nem,van aki szerint meg elég beledobni az urnába a sima papírt amin ikszel az ember,nem kell a boríték sem. Most akkor mi van?? Ez lesz életem első szavazása,20 évesen. Nem akarom,hogy rögtön ez a szavazásom legyen érvénytelen emiatt,hogy nem jól csináltam. Valaki linkeljen már be hivatalos oldalt,ahol le van írva,hogyan megy,melyik az érvényes szavazat stb. Köszönöm előre is!
2014. ápr. 6. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdeztem, azt mondták nem kellett a boríték, csak hajtsam félbe párszor és dobjam be.
2014. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Borítékba zárd le, az a biztos!
2014. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 belapus ***** válasza:

[link]


"182. § (1) A választópolgár a szavazólapot borítékba helyezheti és az urnába dobja."


Helyezheti = vagy beleteszi vagy nem.

2014. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pecsétet nézd.
2014. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem,tehát akkor nem kötelező! Azért szeretek biztosra menni,még ha nem is kötelező azért én lezárom majd! :)

köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 6. 11:59
 6/8 Marczell ***** válasza:
Én összehajtottam a 2 lapot, beleraktam a borítékba de mondták hogy nem kell lezárni.
2014. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kitöltés után a fehér borítékkal rendelkező választópolgár a szavazólapokat a borítékba

helyezheti, míg az átjelentkezéssel szavazó választópolgárnak nemcsak bele kell tennie a

szavazólapokat a zöld színű borítékba, de azt le is kell ragasztania. A borítékot (vagy a

fehér boríték nélküli szavazólapot) a választópolgár ezt követően az urnába dobja.


Tessék,itt egy kis segítség azoknak,akik ezután indulnak szavazni! :)

2014. ápr. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!