Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most voltam szavazni. Miért...

Most voltam szavazni. Miért van ez? Miért ilyen tollat használnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nem kék színűt fog a toll, hanem LILÁT.

(Az is amivel a névjegyzéket aláíratták velem, és a szavazófülkében lévő is.)


Ezt már az április 6-ai választáson is tapasztaltam. Miért van ez? Miért nem kék színű tollat használnak?


2014. máj. 25. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy speciális toll. Néhány óra múltán eltűnik a nyoma. Így nyert választást a Fidesz.
2014. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Többen kipróbálták, köztük én is, és hetek múltával sem tűnik el.
2014. máj. 25. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Orbán valamelyik rokonának volt raktáron egymillió lila tolla amit senki sem akart megvenni?

Vagy pedig a lilát kellőképpen pártsemlegesnek találta valami bizottság. A kék pl az EU színe meg a volt SZDSZ színe, de a lilát senki nem használja.

2014. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
De eltűnik.
2014. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na jó...

Kipróbálom újra. Van egy ápr. 6-án szerzett tollam, kipróbálom, h eltűnik-e.

2014. máj. 25. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem csak olcsó szar toll. Nekem is van olyan elvileg kék tollam, ami inkább lilán fog.
2014. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
96%
megkérdezhetted volna a bizottság tagjait.bár még nem késő,menj vissza,estig ott lesznek.
2014. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem fog elillanni az x-em, mert olyan erővel húztam be, hogy majdnem átszakadt a papír.
2014. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Engem nem zavart, mert mindig vistek ilyen alkalmakra saját tollat. Bizalmatlan vagyok.
2014. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szavazatszámláló voltam (ellenzéki párt küldötte). Választás után zsebre vágtam egy ilyen tollat. Állíthatom, hogy nem tűnk a tinta, nem trükkös toll.

Gondoljatok bele! A szavazatszámlálás a szavazó körökben rögtön zárás, vagyis este hét után történik meg, trükkös toll esetén két lehetőség van. Gyorsan illanó tinta, akkor már a szavazó lapok jó része eleve üresek lennének, ami a delegáltaknak (pl. nekem) is szemet szúrnának, és kitörne a nemzetközi balhé, mert lenne annyi eszünk, hogy ellenőrizzük a tollat. Az én szavazókörömben üres papír nem volt, viszont volt olyan, ahol az összes kör be volt ikszelve. Visszatérve: a helyszínen rögtön válogatjuk szét a lapokat, és helyben számoljuk meg, döntünk a vitás lapok érvényességéről, stb. legalább kétszer kell megszámolni minden párt szavazatát, majd külön-külön összecsomagolni spéci szalaggal lezárni, bélyegzővel több helyen leragasztani. Helyben jegyzőkönyvbe írja a jegyzőkönyvvezető minden párt szavazatát, és az érvényteleneket is és a rontottakat is (rontott az, amikor a szavazó rájön, hogy mást akart, és kér egy másik lapot, de csak egyszer kaphat). A fel nem használt szavazólapokat is helyben megszámoljuk, így - mivel tudjuk, hogy eleve mennyit kaptunk, az egyenlegnek egyeznie kellene. Az esetleges eltérés is bekerül a jegyzőkönyvbe. A jegyzőkönyvet minden szavazatszámlálónak alá kell írnia. Ezek után az összes szavazólapot, (felhasznált, és üres együtt) belerakjuk egy dobozba, azt leragasztjuk jó alaposan, és mindenhol lebélyegezzük, majd beviszünk az önkormányzatba, ahol leadjuk. Ezután a jegyzőkönyvből minden párt delegáltja kap egy példányt, de utólag is lehet kérni, így azok a pártok is hozzájuthatnak, akiknek nem volt mindenhol delegáltjuk. Ők otthon szépen összeadhatják a szavazataikat, és kiderülne, ha valahol eltérne a közzétett szavazataik száma, és lehet fellebbezni, végső esetben dobozt bontatni, ekkor ciki lenne, ha az összes szavazólap üres lenne, mert eltűnt a tinta. :)


Továbbá ez a tintás összeesküvés-elmélet azért is abszurd, mert az összes párt szavazata eltűnne, így mindenkinek nulla szavazata lenne. Olyant pedig senki sem látott, hogy a szavazókról lecsekkolták, hogy kire szavazna, és aszerint adták a tollat. Sokkal egyszerűbben is lehet csalni.

2014. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!