Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed ki nyeri a...

Mi a véleményed ki nyeri a választásokat, és meglesz e a 2/3-os támogatottsága?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 17:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
53%
A Fidesz nyeri a választást,de 2/3-ad nem lesz meg,szerintem a feles többség is necces lesz elképzelhető hogy koalícióra fog kényszerülni az mdf-fel vagy az mszp-vel.Jobbik kizárható mert Unió rögtön büntetőszankciókat léptetne érvénybe hazák ellen.
2010. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is a Fidesz nyer és nem lesz 2/3-a . Viszont az MDF nem lép vele koalícióra, mert emlékeznek a Kisgazdákra és a Kereszténydemokratákra, akiket a Fidesz egyben lenyelt. A Jobbik megtartja a függetlenségét, mert onnan lehet szidni a kormányt és az előző kormányt. Bekerülhet még új párt is, nagyon kicsivel, pl LMP, de ők is kevesek lesznek a Fidesz 2/3-ához.

Az SZDSZ most van a vízválasztóban, vagy sikerül túlélnie ezt és lehet egy ténylegesen liberális párt vagy eltűnik. Akárhogyan is lesz azt hiszem a 2010-es választásokon nem rúgnak labdába.

Érdekes, hogy az ígéretes szociáldemokrácia, mint önálló politikai irányzat nem létezik nálunk és a választásokig már nem éledhet fel, kevés az idő hozzá.

2010. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem Fidesz nyer, nem lesz kétharmad, és nem szeretem a Jobbikot, de ha Szlovákiában bevehették a Slotáékat(akik még a Jobbiknál is hülyébbek, pedig ez nagy szó) a kormányba, gyakorlatilag következmények nélkül, akkor nekünk az unió csak ne szankciózzon!
2010. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Orbán nem akar öngyilkos lenni.Ha koalícióba lépne a szélsőséges Jobbikkal,nemzetközi szinten kiíírná magát a politikai életből.Nem hiszem,hogy meglesz a 2/3-ad.
2010. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Az Unió nem szólhat bele abba, ha a nép a Jobbikot akarja.


A Fidesz fog nyerni, nem lesz kétharmada de egyedül tud kormányt alakítani.

A Jobbik bejut 9-10%-al , az MDF-SZDSZ fúzió nem jut be, az MSZP 20-25% körül kap.

2010. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%

"Unió rögtön büntetőszankciókat léptetne érvénybe hazák ellen"


ilyen sötét embereket,az unió miért is léptetne büntetőszankciókat?a jobbik demokratikusan megválasztott,jegyzett párt az uniónak nincs beleszólása egy ország belügyeibe,meg aztán nem látom,hogy Olaszország nagyon kapná a büntetéseket pedig igencsak szélsőségesek vezetik.ne terjessz rémhíreket!!!!

2010. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%
Miért kapna csak 9-10%-ot a Jobbik? Mi az indok ami miatt 5%-nyi szavazó (aki a Jobbikra szavazott az egyet ért az elveikkel) most a zsideszre szavazna? vagy az MSZMPre? Ráadásul egyre nő a bázisuk, szóval szerintem ez értelmetlen előrejelzés.
2010. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Fidesz nyer, az egyértelmű, remélhetőleg azért nem 2/3dal, de benne van a levegőben ez a lehetőség is.


Koalícióra nem lesz partnere, néhány dologban együtt tud majd szavazni a Jobbikkal, de azok se hülyék, hogy hagyják beaprítani magukat Orbánék által egy koalícióval.

2010. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%
18:09!Úgy nem lehet számolni ahogyan te számolsz.Az EP választáson a kicsi részvétel miatt lett a Jobbiknak 14 %.60%-os részvételnél ez csak 8-10% lehet.A teljes népességen belül a Jobbik támogatottsága 6% és ez nem is változik régóta tehát kb.500 ezer szavazó,ha ez mind elmegy szavazni akkor 60%-os részvétel mellett ez kb.10%-ot jelent.
2010. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok bele az összes választópolgár fejébe, de szerintem senkinek nem lesz 2/3.
2010. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!