Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felmerült pár kérdés bennem a...

Felmerült pár kérdés bennem a vasárnapi zárva tartással kapcsolatban. Megválaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Hogyan fog alakulni az olyan boltok sorsa, amelyeknek vasárnap engedélyezve lesz a nyitva tartás (étterem, gyógyszertár, pékség), de pl. egy TESCO áruház épületén belül helyezkednek el? Elképzelhető, hogy 2-3 bolt miatt nyitva tartanák az egész épületet? (Lásd: [link]


2. Az éttermekre, vendéglátóhelyekre nem vonatkozik a kötelező vasárnapi zárva tartás. Szerintem azon vendéglátóhelyek esetében, amelyek plázák, hipermarketek közelében, esetleg ugyanabban az épületben vannak jelentős forgalomcsökkenés fog jelentkezni, mivel az emberek azért mentek oda vasárnap fogyasztani, mert egyébként is ott vásároltak. A törvények bevezetése után nem fogja nekik megérni kinyitni vasárnap. Szerintetek is helytálló ez?


3. Az egyéb kereskedelmi napokra (hétfő-szombat) vonatkozó nyitva tartást is korlátoznák reggel hat és este tíz óra közé. Ez viszont sok esetben ellehetetlenítené az aznapi bevásárlást azok számára, akik reggel 6 órától délutánig VAGY délutántól este 22-ig dolgoznak (rosszabb esetben reggel 6-tól este 22-ig). Nyilván érvelhetünk azzal, hogy meg tudja venni a szükséges dolgokat abban az időintervallumban, amikor nem dolgozik, de pl. ha valaki este 22-kor végez a munkával, akkor miért ne vásárolhatna be még aznap a következő napra? Miért kötelezi rá a kormány, hogy másnap intézze ezt el?


4. Szerintetek nem fog hiányozni sok család költségvetéséből az az opcionális 10-20.000 Ft plusz jövedelem, amit a vasárnapi plusz juttatásokkal megkerestek? Szerintetek egy szerényebb anyagi körülmények között élő családot kompenzálja az, hogy bár kiesik ez az összeg, de vasárnap együtt lehetnek? Elképzelhetetlennek tartom, hogy a kereskedelmi dolgozók kizárólag azért dolgoztak eddig vasárnap, mert kötelező volt.


Szépen megkérnélek titeket, hogy hagyjátok ki a válaszokból a következő érveket:

- régen is így volt, mégsem haltunk éhen (nagyon sokat változott azóta a világ, teljesen különböző munkarendben dolgoznak az emberek, attól, hogy valami régen működött nem jelenti azt, hogy megváltozott körülmények között is alkalmazható)

- más országokban is így van már régóta (ez valóban így van, de ott hagyomány útján alakult ki ez, nem pedig a kormány vezette be egy huszárvágással)


2014. dec. 21. 09:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
11%
Ha az észérveket hagyjuk ki akkor minek válaszoljunk?
2014. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Mert ezzel a két mondattal nem lehet szerintem egy ilyen mértékű változtatás létjogosultságát megindokolni.
2014. dec. 21. 09:45
 3/27 A kérdező kommentje:
De tudod mit! Ha tudsz helytálló indokot, akkor alapozhatsz ezekre az általad észérveknek tartott dolgokra is! :)
2014. dec. 21. 09:47
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

Lehet, hogy ma már nem így van, de:

Néhány éve beszélgettem egy Tesko-s pénztárosnővel. Mesélte, hogy 7 éve dolgozik ott, s kb. 70 ezer ft-ot keres, s a fizetése azóta sem változott. Két kis gyerek mellett örült, hogy van munkája. Hogy a Tesco fizeti, vagy külső cégtől "bérlik", erre nem tértünk ki. Heti egy szabadnapot kapott, jó esetben összejött, hogy akkor, amikor szüksége volt rá.

Ha ez ma is így van, nem hiszem, hogy ennyi pénzből 10-20 ezer ft-tól "esne el" a dolgozó. Viszont stablilan minden vasárnapját a családjával tölthetné. (Egy másik fórumon korábban olvastam, hogy a cég (nem feltétlen a Tesco) olyan szerződést kötött a dolgozóival, mely szerint vasárnapra és ünnepnapora nem jár plusz pénz, "csak" ki kell adni a szabadidőt.)

Ha ma már nem így van, írjanak, akiknek több a tapasztaltuk.

2014. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Vasárnap az éttermek így is úgy is kinyitnak, legfeljebb csak este vagy akár délben is, csak kevesebb személyzettel, az biztos.


Nyugat-Európával példálóznak, ami önmagában groteszk, mikor minden egyéb témában köpködnek rájuk. Meg lehet nézni viszont, hogy mennyire el vannak néptelenedve a német belvárosok, és hogy mennyire sírnak emiatt mind a vendéglátósok, mind az áruházasok. Persze ott más dolgok is szerepet játszanak, pl. horribilis parkolási díjak, stb., ami viszont részint már nálunk is van. Egy biztos, rengeteg ember lesz úgy mint én, hogy szombaton intézi a kajás nagybevásárlást (mivel nekem elvileg csak H-P kell dolgoznom, így akkor van időm), mint eddig. Viszont a többi cuccot, amiért messzebbre kellene menni, nem boltokban fogom megvenni, mert szombaton nem fogok felkerekedni a nagytömegben bevásárolni és amúgy sincs kedvem a házimunka, stb. után. Eddig is mindig úgy volt, hogy azt vasárnap intéztem. Most majd szépen ruhát, elektronikai cikkekeket és minden egyebet kényelmesen a netről rendelek vasárnap, vagy amikor időm van, egyre többen szállítanak ingyen, szóval több pénzbe sem fog kerülni, sőt ha nem tetszik kényelmesen visszaküldöm. Persze ha erre egyre többen átállnak, akkor csökkenni fog a nagy áruházak forgalma és lehet elküldeni további embereket, mind a vendéglátásból, mind az áruházakból.

2014. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"vasárnapra és ünnepnapora nem jár plusz pénz, "csak" ki kell adni a szabadidőt"


Akkor mi lenne, ha az ilyen eljárások meg lennének tiltva a munkatörvénykönyvben? Van annyi minden, amit manapság szabad, én az Adeccot és az egyéb ilyen rabszolgatartók tevékenységét is betiltanám, mert szerintem a munkaerőbérlés embertelen. De a család nem attól család, hogy heti egy napot kötelezően erre szánsz, hanem hogy minden nap foglalkozol a gyerekeiddel, és hogy a keresetedből tisztességesen meg tudsz élni.

2014. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A linkedet csak regisztrált felhasználó látja. Ezért nem fogok beregisztrálni a IX. kerületbe. :-(
2014. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem kell beregisztrálni, csak véletlenül hozzádobta a linkhez a zárójel bezáró tag-et is.


Tessék, itt van nélküle:

[link]

2014. dec. 21. 10:04
 9/27 anonim ***** válasza:

1. kérdésedre a válasz pofon egyszerű. Az egész épületet nyitva hagyják de csak az adott üzlethelyiségekbe mehetsz be, a bevásárló sorokra már nem, ezeket biztonsági őrök szokták figyelni, jártam már így hogy pizzázni akartunk ünnepnapon és bemehettünk a Tescon belüli helyre de őrök mondták hogy csak a pizzéria felé ehetünk a többi részt erősen figyelték.

2. Hát fene tudja, lehet ez így van nagyobb helyeken forgalomcsökkenés várható, de aki pontosan tudja hogy ott van ilyen az úgy is bemegy majd oda, meg a legtöbb plázába van mozi is ugye amik nyitva szoktak lenni és ha megéhezik az ember film előtt vagy után, nyilván bemegy egy pékségbe vagy valami gyorsétkezdébe ezen szerintem annyire nem kell aggódni.

3. Erről nem is hallottam hogy így lenne, bár elég nagy hülyeség mert én nekem reggel 6 óra előtt már el kell kezdenem a munkám én mindig 5 óra körül szoktam menni kaját venni, ha ez így lesz akkor vagy előtte való nap megveszem, vagy nem tudom mit csinálok, de ez nagy érvágás lenne sok embernek mert vannak olyan ismerőseim akik este 10 után vagy éjjel hajnali 3-4 fele mennek bevásárolni a tescoba pl mert nincs akkora tömeg és a heti nagy bevásárlást letudják 20 perc alatt a 40 perc helyett, mert tudnak haladni.


4. De igen, sokaknál még az 1-2 ezr forint plusz is sokat számít. Én is szoktam vasárnaponként besegíteni a Lidl-be a raktárba mert nagynéném ott a boltvezető, és vasárnaponként nem nagyon szeret senki sem dolgozni, nekem az a kevés plusz mindig jól jön, a raktárba meg én úgy elvagyok mint a befőtt, egyedül a kasszánál kapnék hülyét de oda úgy sem tesz be mert tudja hogy akkor az ő állása is elfog veszni nem csak az enyém XD A barátnőm is szokott minden második vasárnap besegíteni a helyben lévő kis Tesco-ba pedig ő a másik városban dolgozik a nagy Tesco-ba mint pénztáros, de itt is dolgozhat helyben, és nekünk ezekből a vasárnapi munkákból jön be az a plusz pénzünk amit magunkra költhetünk vagy más olyanra amire egyébként nehezen gyűlne össze.


Ha tényleg nem lehet vasárnap dolgozni akkor mi ettől a plusztól kiesünk és bár így is lesz spórolt pénzünk de kevesebb jóval, szinte semmi. Az az indok hogy együtt legyen a család hülyeség, mert mi együtt tudunk lenni. A szombatunk általában mindig szabad, én 6+2 be dolgozok egy gyógyszergyárba és mindig van egy hétvégi napom ami szabad marad ha akarom ha nem, ahogyan a barátnőmnek is, meg egy hétköznapunk is szabad marad amit szintén együtt tudunk tölteni. Szóval ez így hülyeség, és nálunk a Lidl-be már mondogatják hogy én tuti lapátra kerülök, most is csak azért nem melózom mert 24-én délelőtt 10 ig mindennap megyek majd be melózni meg az ünnepek alatt is egyszer, meg szilveszterkor is, bár azt én vállaltam mert mi szilveszterezni nem megyünk sehová, mivel nekem január 1-jén be kell mennem az eredeti munkahelyemre ügyeletbe hogy figyeljem a gépeket és így is örüljek hogy az egész szünet alatt csak azon a napon kell mennem.

2014. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem érdemes észérvek alapján beszélni erről. Nyilvánvalóan rossz döntés a vasárnapi korlátozás.


A keresztényfundamentalizmus ilyen. Több országban is megpróbálták, többnyire nem jött be sehol sem. Egyedül Németország tartja magát. Az Osztrákok most vezetik ki, Horvátországban fél évet élt.


Túlságosan nagy befolyása van a Vatikánnak a független államok belpolitikájára. Ezen kell először változtatni!

2014. dec. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!