Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felmerült pár kérdés bennem a...

Felmerült pár kérdés bennem a vasárnapi zárva tartással kapcsolatban. Megválaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Hogyan fog alakulni az olyan boltok sorsa, amelyeknek vasárnap engedélyezve lesz a nyitva tartás (étterem, gyógyszertár, pékség), de pl. egy TESCO áruház épületén belül helyezkednek el? Elképzelhető, hogy 2-3 bolt miatt nyitva tartanák az egész épületet? (Lásd: [link]


2. Az éttermekre, vendéglátóhelyekre nem vonatkozik a kötelező vasárnapi zárva tartás. Szerintem azon vendéglátóhelyek esetében, amelyek plázák, hipermarketek közelében, esetleg ugyanabban az épületben vannak jelentős forgalomcsökkenés fog jelentkezni, mivel az emberek azért mentek oda vasárnap fogyasztani, mert egyébként is ott vásároltak. A törvények bevezetése után nem fogja nekik megérni kinyitni vasárnap. Szerintetek is helytálló ez?


3. Az egyéb kereskedelmi napokra (hétfő-szombat) vonatkozó nyitva tartást is korlátoznák reggel hat és este tíz óra közé. Ez viszont sok esetben ellehetetlenítené az aznapi bevásárlást azok számára, akik reggel 6 órától délutánig VAGY délutántól este 22-ig dolgoznak (rosszabb esetben reggel 6-tól este 22-ig). Nyilván érvelhetünk azzal, hogy meg tudja venni a szükséges dolgokat abban az időintervallumban, amikor nem dolgozik, de pl. ha valaki este 22-kor végez a munkával, akkor miért ne vásárolhatna be még aznap a következő napra? Miért kötelezi rá a kormány, hogy másnap intézze ezt el?


4. Szerintetek nem fog hiányozni sok család költségvetéséből az az opcionális 10-20.000 Ft plusz jövedelem, amit a vasárnapi plusz juttatásokkal megkerestek? Szerintetek egy szerényebb anyagi körülmények között élő családot kompenzálja az, hogy bár kiesik ez az összeg, de vasárnap együtt lehetnek? Elképzelhetetlennek tartom, hogy a kereskedelmi dolgozók kizárólag azért dolgoztak eddig vasárnap, mert kötelező volt.


Szépen megkérnélek titeket, hogy hagyjátok ki a válaszokból a következő érveket:

- régen is így volt, mégsem haltunk éhen (nagyon sokat változott azóta a világ, teljesen különböző munkarendben dolgoznak az emberek, attól, hogy valami régen működött nem jelenti azt, hogy megváltozott körülmények között is alkalmazható)

- más országokban is így van már régóta (ez valóban így van, de ott hagyomány útján alakult ki ez, nem pedig a kormány vezette be egy huszárvágással)


2014. dec. 21. 09:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

6-ra:

Tudod jó ideje már a munkaadók érdekképviselete jóval erősebb, mint a munkavállalóké.

A szakszervezetek -nekem úgy tűnik- egyre inkább politikai okokból szerveznek demonstrációkat. Különösen kilógott a lóláb a tanárok tüntetésénél, akiknek a fizetését az elmúlt évben háromszor rendezték. (Csak úgy kiváncsi lennék, hogy ezeknek a szakszervezeti vezetőknek mennyi a jövedelme, miből származik, milyen körülmények között élnek, s egyáltalán milyen valós érdekeket képviselnek?) "Valahogy" nem volt egy tüntetés sem, ahol a tescos, auchanos, (multis) stb. dolgozók tüntettek volna a jobb létfeltételekért.

2014. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%
5. Mi lesz azokkal akik hétfő-szombat dolgoznak és csak vasárnap érnek rá nagybevásárolni.
2014. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

12., egyetértek, én nem is mondtam, hogy ez jó!


11., nyilván így van, és sajnos nemcsak Magyarországon. Épp ezért hányok, amikor a középosztállyal, a keresztény értékekkel, meg a családdal jönnek. Ez nem kapitalizmus, hanem lobbiizmus, lásd Audi-deal és egyéb hatalmas adókedvezmények és elengedések a külföldi nagyvállalatoknak. És akkor azt mondják, hogy nincsen ingyen ebéd, igazából azt kellene mondaniuk, hogy NEKED munkavállalónak vagy magyar KKV-nak nincs ingyen ebéd.

2014. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

4-es hozzászólásomat nem értem, hogy lepontoztátok, mikor csak saját tapasztalatomat írtam le. Amióta néhány politikai témához hozzászólok, meredeken csökken a hasznossági százalékom. :-)

Másrészt, ha saját kényelmi szempontjaimat nézem, nem örülök a vasárnapi zárva tartásnak.

Nem hiszem, hogy különösebben zavani fog, ha mégis, majdcsak túlteszem rajta magam.

(Éppenséggel "mindkét fél" véleményére lettem volna kíváncsi.)


9-es:

Téged idézlek: "...vasárnaponként nem nagyon szeret senki sem dolgozni, ..."

A sajnálatos az, hogy (idézlek) 1-2 ezer forintért mégis sokan erre kényszerülnek. Ismerek olyat aki ~10 ezerért (12 óra) sem hajlandó feláldozni a hétvégéjét -igaz, más munkakörben.

2014. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

13-as:

Ezt az "ingyen ebédet" nem értem. Hol van ilyen? Rohanok... :-)

2014. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
60%
Régen is így volt,és mégsem haltunk éhen ! Sőt, más országokban is így van már régóta :-D
2014. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

9-re:

Hogy a "nagynénéd boltvezető a Lidl-ben, így aztán a raktárban "elvagy, mint a befőtt", nem hiszem, hogy általános.

2014. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

"Régen is így volt,és mégsem haltunk éhen"


a régi szépidőkben, amikor még elverhetted az asszonyt és nem szólt senki érte

2014. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
7%

"5. Mi lesz azokkal akik hétfő-szombat dolgoznak és csak vasárnap érnek rá nagybevásárolni."


Azokat ki kell végezni.

2014. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"a régi szépidőkben, amikor még elverhetted az asszonyt és nem szólt senki érte"


Most sem szól.

2014. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!